Fogadni orvost?

Figyelt kérdés

Lassan el kéne döntenem, hogy akarok-e fogadott orvost, vagy nem. Nálatok mik voltak a fogadott orvos előnyei?

Nekem pl mellékes a várakozás a rendelőben, és az is, hogy hallgassa az aggódásomat, nem vagyok túlaggódó típus. És arra sincs igényem, hogy szülés után körbeugráljon, de gyanítom, sok fogadott orvos azt úgysem teszi meg.

Szóval érdekelne, ti mit tapasztaltatok, mi a legjobb része ennek? Nektek miért volt érdemes, illetve miért nem volt az?

Esetleg aki az ügyeletesnél szült, mivel nem volt elégedett?



2017. máj. 4. 16:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél,másodiknál és harmadiknál volt fogadott, viszont végig sztk alapon voltam nála terhesgondozáson. Negyediknél már nem vállalhatott el, akkor lett szülésznőm. Most az ötödiknél már nem lehet ilyet, csak ha orvosom is van, de amilyen gyorsan szülök, inkább nem futtatok meg senkit, bemegyek az ügyeleteshez. S ha meg leszek elégedve,kapnak hálapénzt. Ha csak a kitolás után találkozok az orvossal, mint a negyediknél, akkor bizony nem kap pénzt tőlem,csak a szülésznő!
2017. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Csecsemősök nemtörődömsége meg pont nem érdekel, mivel a babám végig mellettem lesz és én sem fogok velük foglalkozni,így mindenki jól jár. Persze első babánál bosszantó lehet,de én kérdeztem,és válaszoltak.
2017. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 35 hetes vagyok, első baba és van fogadott orvosom. A szülésről (egyelőre) még nem tudok nyilatkozni, de én már most nagyon örülök, hogy fogadtam.


Elég nehézkes ez a terhesség, és ezt nem lehetett előre tudni, hogy ilyen lesz. (A 28. hétig szinte kéthetente véreztem, terhességi magasvérnyomás+cukorbetegségem alakult ki, cisztát találtak a babánál,... .) Engem megnyugtat, hogy egy ember csinálja ezt végig velem, akiben megbízok. Minden vizsgálatot ő kér, ír fel gyógyszert, továbbküld, amikor kell, és tényleg végigköveti az egészet. Én egy sima rendelésen, ahol egyszer ehhez, egyszer ahhoz kerülök, nem éreztem volna biztonságban magam.


Sok terhesség problémamentes, vagy könnyű a szülés, de én nem akartam ezzel játszani. Ha természetes úton szülhetek, és elég lenne egy szülésznő, akkor sem fogom megbánni, hogy fogadtam orvost. Ha pedig császár lesz, akkor megint nyugodtabban megyek majd így.

2017. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 10-es, tökéletesen egyetértek, az orvos kedves mosolygását én sem igénylem.

Úgy döntöttem, nem fogadok orvost, ha úgy alakulna, ohgy valami nagyon nem tetszik, majd fogadok már a másodiknál.

2017. máj. 5. 15:03
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

Én nem fogadtam pedig volna rá keret csak úgy vagyok vele, hogyha már fizetem a tbt, akkor igen is tb alapon igénybe veszem a szolgáltatásokat még, ha azok nem a legjobbak is. Egyedül akkor fogadtam volna orvost, ha programozott császárt kérek vagy csak és kizárólag császárral szeretnék szülni (így is azzal, de túlélem a spontánt is). Nekem a tbvel egyébként sincs bajom, sehol egy óránál többet nem kellett várnom. Fogorvoshoz időben behívnak, nstre időben behívnak, táppénzes papíromat lebtudom időben adni. Nekem nem hiányzik az orvos mosolya száz ezer forintért. Ultrahangon is megnéztek rendesen, mindegyiken!!!, nstn, ha nyolc óra a nyolc óra akkor nyolc órakor hívnak be és ugyanannyit ülök ott, mint azok a kismamák akik viszik xyhoz a leletüket utána nekem annyi, hogy az ügyeletes orvos nézi meg, múltkor ki is számított nekem a szülés időpontját, mert el voltunk csúszva több helyen. Így elvileg csütörtökön szülök :) Azt mondták, egy hetet várnak utána addig kétnaponta nst majd naponta. Nekünk egyébként férjem tesójáékkal is volt veszekedésünk emiatt, mert sógornőm vitte a prímet, hogy nekem kell fogadott orvos mert mi van, ha front van és xy kismamával szülök együtt és mindenkinek van fogadott orvosa csak nekem nincs meg egy fogatlan cig-ány asszonynak :D És akkor én leszek az utolsó akivel foglalkozni fognak meg a fogatlan cig-ány asszony :D Szülés előtt egy hónappal a szülésznővel nyaggatott minket én ugye hagyom, hadd mondja, de ő másnap reggel (ott aludtunk) a férjemnek azt mondta, hogy nekem kell szülésznő! Mert én kérem.. én csak intettem neki, hogy majd megbeszéljük. Mindegy szóval én ügyeletesnél szülök és bízom benne, hogy az is pozitív élmény lesz, mint az eddigi sztks vizsgálatok :)

Plusz annyi rosszat olvastunk! Kifizeti, nincs ott a szülésnél, épp a virágait gondozza a szülésznő, ne zavarja már a kismama, a doktor úr már megivott ezt-azt. Múltkor nstre vártu k épp férjem egyik lány ismerősébe belebotlottunk, kérdezte, hogy ők szülésnél mennyit adtk oda? Mondta, hog 60.000 forintot, de inkább ne tették volna.így meg azt a pénzt a lányomra költöm elvégre nekem se fizetett a munkám után többet egy ftal se senki!

2017. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!