Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik nem értek be időben a...

Akik nem értek be időben a szülészetre?

Figyelt kérdés
Legfőképp olyanok élménybeszámolóját várom, akikkel megtörtént az, hogy nem a kórházban szültek. Esetleg épp beértek.... másodszorra pedig véleményt várok, vajon szerintetek minek kell ahhoz történnie, hogy valaki ne érjen el időben a szülészetre? Szülésznők tapasztalatai is érdekelnek :D
2017. máj. 9. 22:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rohamos szülésem volt az első gyerekemnél. 2 nappal a kiírt időpont előtt voltam, semmi de semmi jóslóm, vagy egyéb előjelem nem volt. Előző nap (péntek) mondta a dokim, hogy pár napon belül biztos megindul a szülés, figyeljem a jeleket...hát nem voltak. Délután fél 2-kor a semmiből iszonyú erős 3 perces fájásaim lettek, a 15 perces kocsiút alatt már egybefüggőnek éreztem. A kórház parkolójában elfolyt a magzatvíz, rá 5-10 percre jött a "bekakilok" érzés. Kb a ruhámat volt időm levenni, már tolófájásaim voltak. További 10 perc múlva megvolt a babám:) Összességében kb másfél óra telt el az első fájásom és a baba között.


A második szülésem sem volt sokkal hosszabb, ott két és fél óra volt elejétől a végéig, vele is beértünk időben:)


A dokim viszont mesélte, hogy volt egy kismamája, akinek mondta, hogy azonnal menni kell a kórházba, mert nagyon nyitva van, fél napon belül baba lesz. Az anyuka húzta a száját, mert magánkórház, nem akart plusz napért fizetni (este ért volna be, felszámítják). Ő állította, hogy picit ugyan fájdogál, de inkább hazamegy, majd beér hajnalban, ha kell. A doki hiába győzködte, a nő hajthatatlan volt. Csakhogy ők messze laktak...végül a parkolóig jutottak legalább a doki a kórházban volt (ügyelet) , így le tudott menni hozzájuk, és ott vezette le a szülést hajnali 3 körül.

2017. jún. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Jáj... parkolóban nem szülnék! :D
2017. jún. 22. 08:22
 23/31 anonim ***** válasza:
26%

En meg nem szuletem de ezek szerint van remeny hogy gyors lefolyasu legyen :D minden ismerosom 12 15 17 orakat szenvedtek hat mit ne mondjak nem nyugtattak meg vele :D egyebkent szules kozben mennyire lehet orditani vagy mennyire toleraljak a dokik? Vagy meg le is pisszentenek hogy lehet halkabban is?

Oszinten felek mindentol de legjobban a csaszartol.. Attol nagyon nagyon nem akarom hogy felvagjanak majd...

2017. jún. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Szia! ÁLLÍTÓLAG
2017. jún. 22. 15:50
 25/31 A kérdező kommentje:
Na ezt jól elküldtem. Szóval állítólag örökletes, ha valaki könnyen szül. Persze ezt jól meg is lehet cáfolni, mert biztosan van ellenpélda is. De ha komplikációmentes a szülés, és pl anyukád is könnyen szült, akkor jó esélyed van. Pl nálunk is így volt. Anyukám anyukája, anyukám és én is könnyen szültem. Nővérem már nem mondhatja ezt, de neki komplikáció volt, viszont a másodikat már könnyen szülte. szóval... tulajdonképpen ezek után azt is mondhatnám, hogy bármi lehet. Ordítani lehet, van doki, aki csendre utasít, de szerencsére engem elkerültek az ilyen orvosok. Mondjuk én csak a kitolásnál, amikor MÉG nem lehetett nyomni, de tolófájásaim voltak, akkor voltam hangos, de nem az a hisztériázós. Ezt hang nélkül kb az epidurálisak bírják ki kb, vagy nagyon kevés nő.
2017. jún. 22. 15:53
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

Engem inditottak kb 5 ora volt.amikor az ocsemet varta akkor indult magatol es az is 5 ora volt.anyukam testverjenek sem volt tobb 5 oranal. Azert bizom benne hogy majd nekem sem lesz hosszabb :)

Ertem en hogy baromi fajfajdalmas de sokan tul eltek akkor csak nem lehet olyan veszes:)

Meg igy elotte lehet sok felesleges dolgot beszelek itt de erdekel bar felkeszulni ugy sem tudok meg azzal sem hogy nagyon fog fajni mert ezzel nekem nem mondanak semmit meg nem erzem :)

2017. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Figyi, vészmadarak mindig lesznek. Fáj fáj, de megéri. Utána egyből mosolyogsz, és nagyon boldog vagy. Tényleg megéri, mindenki túl lesz rajta. A rémsztorikra meg nem szabad figyelni.
2017. jún. 22. 20:51
 28/31 anonim ***** válasza:
Bakker milyen szerencsés akinél ilyen gyors. Még a harmadik és a negyedik is majdnem egy teljes napig tartott :).
2017. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Huh te jó ég! Én az ötödiket várom, félidős vagyok. De kicsit félek,hogy beérünk-e időben...
2017. okt. 22. 15:16
 30/31 anonim ***** válasza:
Az első 13 óra volt, így azt gondoltam a másodiknál sem kell kapkodni. Hát nem így történt. 2 20 perces fájás után (azt hittem jósló) már egyből 5 percesek lettek. Anyósomék vittek be a kórházba. Út közben már 1 percesek voltak. Aggódott nagyon, hogy nem érünk be. Aztán mikor felfeküdtem az ágyra, mondta a szülésznő, hogy szóljak, ha érzem a tolókat. Hát már rohanhatott is az orvosért, mert jöttek a tolófájások. 2.5 óra volt az első fájástól kezdve. Na és persze éjszaka. Remélem a harmadik nappal jön.
2018. jan. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!