Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik természetes-, hüvelyi...

Akik természetes-, hüvelyi úton és császárral is szültek, melyik visel meg inkább?

Figyelt kérdés

Első gyermekemnél 10 óra vajúdás után a kitolási szakaszban fellépő probléma miatt megcsászároztak. Most újra babát várok és szeretném megpróbálni a "rendes" szülést. Azok hozzászólását várom, akiknek mindkettőben volt részük, hogy melyik az úgymond rosszabb.

Köszönöm!



2017. máj. 12. 11:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Engem a császár. Jó egy hónap volt mire összeszedtem magam, pedig nem vagyok egy gyenge nő


sima szülés után három nappal, amint kiengedtek nekiálltam főzni mert házikosztra vágytam:-D

2017. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Első császár, 9 óra vajúdás után, szintén kitolási szakaszban. Na ott én már könyörögtem a császárért. Utána fájt, húzódott a hasam, de hamar felépültem (1 hét múlva ugyan nehezen, de gyerekorvoshoz vezettem.) 2. sima szülés, nagyon féltem, de első fájástól 4 óra múlva megszületett. Vágtak, de mellé repedtem kívül belül. Meglepő módon még gyorsabban felépültem, első 2 napban úszógumin ültem, de aztán szinte semmi bajom nem volt. És a szülés nekem hatalmas élmémy volt, főként mert első babánál sajnos altatásban memt a császár. Bármennyit szülnék még.
2017. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki írt! Igazából attól tartok, nem tudom majd ellátni a nagyobb gyerkőcöt rendesen mert én császár után két hétig alig bírtam mozogni. Tudom én, hogy vagy a hasunk fáj szülés után, vagy lent... de a válaszaitokat olvasva egyre inkább szeretném hüvelyi úton világra hozni a babánkat mert nagyrészt az után írjátok a hamarabbi felépülést. Remélem sikerül majd!
2017. máj. 12. 22:05
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem csak sima szülésem volt, csak a gátmetszéshez szólnék hozzá. Szóval, ha "lent" fáj az egy héten belül már elviselhető mértékű lesz. Arra emlékszem, hogy a kórházban úszógumin ültünk a szobatársakkal és úgy is nagyon szenvedtem, többnyire inkább álltam, vagy feküdtem. De mire hazamentünk már nagyságrendekkel jobb lett a helyzet, addigra tudtam széken ülni. Itt is átvágják az izmokat is, nyilván ez is fájdalmas. De a császárnál azért még ennél is komolyabb a vágás. Gondolom, hogy több ideig fáj.
2017. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha lehet mindenképp próbáld meg természetesen.

Jobb élmény marad majd. Nem csak a szülés, de az első napok is.

Sok sikert!!!

2017. máj. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem még egyik se volt (hamarosan...), de rettegek attól, hogy császár lesz. A doki a korom miatt 50%-ot mondott.

De én nagyon szeretném, ha nem "vágnák fel" a hasamat...

2017. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem ismerek személyesen olyat, aki mindkét szülésen átesett, így nagyon hálás vagyok, hogy írtatok!! Erősítitek bennem a hüvelyire való elszántságot. Talán még a félelmeimet is eloszlatjátok a gátmetszéssel, kitolással, fájdalmas üléssel kapcsolatban mert úgy tűnik, egy-két kivétellel mindnyájan a császárt tartjátok "rosszabbnak".
2017. máj. 13. 20:12
 18/19 A kérdező kommentje:
.
2019. jan. 6. 20:41
 19/19 A kérdező kommentje:
2017. decemberében megszületett a második gyermekünk! Sajnos ismét császárral... bár szerintem ha nem itt szültem volna, akkor talán nem igy alakul de sajnos esélyt sem adtak az orvosok, hogy megpróbáljam. A hegszétválásra hivatkoztak, amit ők maguk is elárulták, hogy szinte a nullával egyenlö az esélye de inkább megcsászároznak 39.hetesen ha már bementem vizsgálatra és ott vagyok.... hihetelen!!
2019. jan. 6. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!