Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A csecsemôs-nővérkék mit...

A csecsemôs-nővérkék mit csinálnak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 23. 23:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nálunk adnak pelenkát és ruhát is. De ez kórházankent változó. És nálunk mondanak sok mindent, de kérdezni is lehet bátran. 11 nővérhez volt szerencsém. Ebből 2 nem volt kedves, a többi igen.

7-es voltam

2017. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
hallottam már ilyet, de a gyakorlatban nem tudom, hogy lehet kivitelezni, hisz te több napot ott vagy, ők meg műszakolnak. Na mindegy. Azt csinálják amit fentebb leírtak. A pelust, ruhát kórháza válogatja, hogy adják, Nálunk ruhát nem kellett vinni. Lehetett volna, de megmondták, hogy nem vállalnak rá felelősséget, hogy nem keveredik el. Pelust ha olyankor kakilt be pl., míg náluk volt, lecserélték, de amúgy vinni kellett, popsitörlőt is. A köldökápoláshoz való szereket viszont ők adták benn volt a szobában (igaz én VIPben voltam, de gondolom a többi anyuka is kapott, max nem volt kirakva a szobába, hanem a csecsemősöknél lehetett leápolni).
2017. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nekem azt mesélték ha nincs fizetett csecsemősöd, semmi jóra nem számíts, még ha kérdezel se szépen válaszolnak,ezért kell fogadni csecsemőst.
2017. máj. 24. 11:18
 14/16 anonim ***** válasza:
Melyik ez a kórház?
2017. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%
Ez nem csak szülés után van így. Többnyire ha nem fizeted le a nővéreket, akkor szarnak a fejedre. Lehet mondani, hogy szegényeknek mennyi dolga van, de én életemben ahányszor kórházban jártam, vagy látogattam valakit, az idejük nagyrészét a nővérszobában töltötték csevegve és olyanokat megcsináltak, hogy belökték az ebédes kocsit a szoba közepére, hogy mindenki szedje le magának a kaját, aztán tegye vissza az üres tányérokat ha végzett, holott mozgásképtelen betegek is voltak a szobában aztán visszamentek a nővérszobába! Ja persze, nem adtak nekik pénzt, amikor adtak, akkor hirtelen eszükbe jutott, hogy oda kell neki adni az ételt, mert fel se tudnak kelni úgyhogy ha nem segítünk mi szobatársak, akkor addig akár éhen is halhattak volna...
2017. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

én kétszer szültem a szegedi női klinikán, és ott vannak külön csecsemős nővérek, és maguk a gyermekágyas nővérek. Tehát a csecsemősök a babákkal foglalkoznak, egy műszakban nem tudom hányan vannak, szerintem 3-4-en. Rengeteg meló van, hiába a rooming-in, de attól még vannak babák, akiket beadnak éjszakára, vagy nappal alkalmanként, hiszen az anyának is el kell mennie vécére, fürdeni, és nem lehet egyedül hagyni a babát. Mérések, a rengeteg vizsgálat, illetve minden vizsgálat előtt rendbe teszik őket. Vannak ,akiket fényezni kell, ezeket észben tartani és kezelni, x időnként anyának kivinni. Arra, hogy hogy pelenkázd, egyszer megkérsz egyet, kedvesen, biztosan megmutatja. Nem fogják a hátsófeled kinyalni, arra számíts, de ha az ember kedvesen, rendesen közelít feléjük, abszolút segítőkészek (mellretételben is segítenek). Szerintem igenis sok a dolguk, én sosem láttam henyélni őket, amikor ott jártam.

A gyerekágyas nővérek pedig az anya miatt vannak ott, ők osztják reggel a hőmérőt, meg jönnek a vizitre, osztják a kaját, ágyat húznak, ha kell. Hát, a többit nem tudom, mit csinálnak, de ott is kb 3-4 nővér van a 30-40 emberre, vagy többre. A babák is sokszor 40-50-en vannak egyszerre.

2017. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!