Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Használnak még fogót és...

Használnak még fogót és vákuumot szüléskor?

Figyelt kérdés
Olyan ijesztő mindkét eljárás, nem ártanak ezek a babának? Akinek volt már ilyen, leírná, mi indokolta és hogy történt?
2017. máj. 31. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Persze.

Ha elakad a szülőcsatornában, akkor nincs más mód. Visszanyomni nem lehet a császárhoz.


Vákuummal szültem, mert elakadt. Nekem okozott sérülést, nem a gyereknek.

2017. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, főleg vákuumot, de ritkán. (A fogót tudtommal még annyira sem, leginkább sehogy.) Viszont itthon nagyon elterjedt a preventív császár, így egy közepes rizikónál már inkább vágnak.
2017. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 èvvel ezelőtt fogóval született a fiam. Rátekeredett a köldökzsinór ès visszahúzta. Egyiküknek sem lett semmi baja.
2017. máj. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ártanak, de kevesebbet, mint ha hagyják megfulladni az anyjában. Nem szórakozásból használják.
2017. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja. Kitolásnál rossz irányba forgott és keresztben elakadt a koponyája a medencecsontban.

Neki annyi "baja" lett, hogy a fején két napig látszott a vákuumsapka nyoma egy kerek, piros folt formájában. Én meg tokáig repedtem, mert az orvos kénytelen volt felnyúlni a feje mellé és megkeresni, hogy merre néz az arca.

Plusz halmozottan peches voltam (vagy nagyon kényelmes lehetek belül), mert a méhlepény a legkisebb mértékben sem akart leválni, miután kipecázták a lányomat. Úgyhogy kézzel tépkedték darabokban, majd amint lett hely, toltak a műtőbe kikaparni.


Hogy pontosan mikor történt, nem tudom, de a farokcsontom eltörött szülés közben. Olyan 4-5 hét után tudtam normális testhelyzetben ülni. Addig szép kék-lila-fekete, ödémás volt az egész alvázam, mint akit acélbetétes bakanccsal rugdostak meg.


A lányom már 3 éves, teljesen egészséges.

2017. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is vákuumoztak,mert a köldökzsinór 2x a nyakára volt tekeredve,meg romlott a szívhangja. Most 2 éves és teljesen jól van
2017. máj. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogóval született a lányom 1 évvel ezelőtt, arctartásba fordult
2017. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem pont most kérdezte a doki, hogy hasznáták e a nálam, vagy csak előkészítették? (2-en nyomták ki belőlem)

hogy mi lett volna jobb, passz, mert azt hittem bordám szakad be, mert nem használtak fogót.

2017. máj. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14%

"Persze.

Ha elakad a szülőcsatornában, akkor nincs más mód. Visszanyomni nem lehet a császárhoz."


Vissza lehet de borzalmas szar, néha nincs más mód. Ha elindul, elakad, de se a fogó se a vákum nem hozza ki, akkor mást csinálni nem tudnak, mint vissza az egész és császár. Szerencsére ez ritka.

2017. jún. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, mondjuk ahogy írják itthon gyakori a preventív császár, szóval nem tudom itt ilyen előfordul-e. Tesóm külföldön szült, ott a 20. héten van az utolsó ultrahang, utána csak hallgatják a babát, meg mérik a haskörfogatot és abból tippelik mekkora lehet vajon. Neki kicsi hasa volt, de a baba a végére majdnem öt kilós lett. Esélye sem volt természetes úton megszületni, mégis megpróbáltatták vele, mert úgy gondolták nem nagy. Neki vissza kellett nyomni, mert mikor megakadt akkor nem jött ki se a kanállal, se vákummal. Igaziból ez nem rémhír, meg képzelődés, mert tesóm egészségügyis és szülésznő is, szóval folyamatosan felvilágosították mi a helyzet és pontosan tudta mi történik velük, nem csak hozzáképzelődte, hogy vajon mi van. Még az volt a szerencse, hogy a baba tök jól viselete, de azt mondta ő életében ilyet el se képzelt, hogy mennyire fájt, mikor visszanyomták a fejét.
2017. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!