Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítélendő, ha valaki érzéstel...

Elítélendő, ha valaki érzéstelenítést kér?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokat nem tudok a szülésről, első babámat várom, de több helyen olvastam már olyan véleményeket, miszerint gáz érzéstelenítést kérni, meg ki kell bírni. Ezt nem igazán értem, és nekem kicsit ahhoz hasonlít, mikor a természetesen szülő nők szidják a császárosokat, hogy nem tolják ki azért is. Sajnos ilyet is hallottam már.

Szóval szerintetek miért rossz kérni?

Én azért nem nagyon értem, mert még egy sima piercingnél is adnak érzéstelenítést, akkor szülésnél főleg jól jöhet, és egyébként sem hiszem, hogy az anyuka akkor semennyit nem szenved.

Miért kell egyesek szerint szenvedni, ha nem muszáj? Nagyon érdekelne főleg az anyukák véleménye erről. Hozzátenném, nem akarok vitát szítani, csak tájékozódni a közvéleményről, mert nem sok ismerősöm szült mostanában.



2017. jún. 2. 15:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%

Majd kiderul kell e neked...

Nekem nem kellet mert lassan haladt a szules es "megszoktam" a fajdalmat :-D

A legvegen sem fajt annyire h kertem volna


A baratnomnak gyors es nagyon fajdalmas volt de o meg pont a tul gyos miatt nem kaphatott


Minden esetre szolj elore h kernel ... Legyenek felkeszulve ra !

2017. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne érdekeljen, ki mit gondol. Tőlem senki sem kérdezte még meg, hogy kértem-e fájdalomcsillapítót.

Úgy indultam neki, hogy kérek, ha kell. Miért szenvedjen feleslegesen az ember, ha kicsit könnyebbé is teheti?

Aztán végül nem kaptam/kértem. Nagyon fájt, de valahogy olyan gyorsan lement, hogy nem is gondoltam rá. Ha tizenórákat vajúdtam volna, akkor biztos kérek.

2017. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

3x szültem.Magas a fájdalom küszöböm.Mind3x könnyen éltem meg a vajúdást,pedig a 2.kal 24óra volt.Csak a tolófájások voltak szinte elviselhetetlenek,de akkor meg már nem adnak epit...Maradt a gáz ami nekem semmit nem ért.

Ha valaki nem bírja a fájdalmat és van rá lehetőség h könnyítsenek akkor miért ne?

Nem vagyunk egyformák és nincs 2 egyforma szülés!

2017. jún. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
22%

Én inkább éltem át a szülési fájdalmat(ami annyira nem is vészes, mint beharangozzák), minthogy belém szúrják azt a hatalmas tűt az érzéstelenítővel.


Szerintem legyen készenlétben, és akkor kérd, ha nem bírod az összehúzódásokat.


Fáj persze, de valahogy olyan kellemes érzés is társul a fájdalommal. Az egész valami furcsa önkívületi állapotba visz át, szerintem hatalmas élmény, legalábbis én így éltem meg.


Nemrég volt külső fülgyulladásom, na inkább szülnék még párszor, minthogy azt a fülfájást átéljem újra. Kisugárzott a fogaimba, a szemembe, úgy éreztem mindjárt szétreped a fejem, a csontomban éreztem az egészet. brr..


Mindenki máshogy éli meg, szerintem előbb teszteld, melyik típus vagy.


Az a maszlag, hogy valaki jobb anya lesz a hüvelyi szüléstől vagy a fájdalomtól szerintem is butaság, de kimaradni egy ilyen élményből tompított állapotban.. hát.. többször át kell gondolni.


Persze én a szerencsésebb oldalon állóként nyilatkozom, nem éreztem kínzásnak meg traumának az egészet.

2017. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
10: valóban rólad jutott eszembe, de tisztában vagyok azzal, hogy nekik sem mindig sikerül és a nők sajátos anatómiája is lehet akadályozó tényező. Csak sajnálatos tapasztalatom, hogy néhány jó hírű kórházban gyakorlat plusz 20 ezerért a szülész kontárkodása, ami az esetek döntő többségében hatástalan vagy éppen kifejezetten veszélyes. Az meg külön szomorú, hogy a legtöbb helyen nem alkalmaznak annyi anesztest, hogy erre reaális lehetőség legyen :(
2017. jún. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Szóval a szülész inkább ne szúrja? Ti ezt mondanátok külön? Vagy szúrja, ha akarja?
2017. jún. 3. 16:13
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia!! Én bevallom be voltam tojva a szüléstől, nekem nagy mumus volt mindig is szóval szinte biztos voltam benne h kérek edát. Ahol én szültem ott lehetett kérni. Szülés előtt pár héttel kellett előjegyezni magam az aneszteziológusnál. Nálam végig bent volt és adagolta az érzéstelenítőt. Nekem 3x szúrta mire sikerült ( már majdnem úgy volt be se adja) és ígyis csak féloldalasan hatott. De áldom az eszemet h kértem! A vajúdás 8 órán át tartott ( oxitocinnal mert nekem alapból nem jött semmi fájás) de ki lehetett bírni. Azért nem mondom h a végén nem sírtam...azért fàjt de ha nem kérem akkor mi lett volna?! A legvégére már nem adják h ki tudd nyomni a babát, hát az a fél óra brutál volt de utána szuper. Az se fájt amikor összevart a doki mert még hatott a szer. Meg asszem lefújt még valami érzéstelenítővel is. Nekem abszolút megérte! Én is úgy voltam vele h ha egyszer nem muszáj minek szenvedjek annyit? Így pont jó volt. Én mindenkinek ajánlom. Ha lesz még babám biztos megint kérni fogom.
2017. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!