Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek ha a fogadott...

Mit tegyek ha a fogadott orvosunk túl sok pénzt kér el a szülésért?

Figyelt kérdés
Évek óta hozzájárok a magánrendeléseire de ugye terhesség előtt csak évi kétszer. Terhességem alatt szinte minden hónapban voltam nála, és most hogy beszéltünk az anyagiakról kicsit kikerekedett a szemem az összeg hallatán...miért a kisembertől kell ennyit elkérni? Mit tegyek? Adjak annyit amennyit én gondolok? De félek hogy rossz bánásmódot fogok a kórházban kapni vagy ha kesőbb is megyek majd hozzá :(

2017. jún. 14. 11:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó:

"Negyedóránként alá nyúlkálni" vajúdáskor? Már pardon, de minden egyes vizsgálatba bele KELL egyezned. Nem szükséges hagynod, hogy vegzáljanak. Pláne nem szüléskor.Pláne nem a pénzedért.

2017. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%
11-es, ugye te is érzed, hogy ez marha jól hangzik, csak nem így működik. Most hogy az ágyban fekszem, unatkozva, laptoppal az ölemben és egy orvosi diplomával a zsebemben igen nagy a pofám nekem is, hogy mit engednék és mit nem. Picinykét más a helyzet, ha laikus vagyok és nem tudom eldönteni, mi indokolt, meg amúgy is már 15 órája zihálok a fájdalomtól és már csak a gyerekemet akarom látni. Akkor kevésbé megy a megmondás. Az orvosok meg gyakran "dolgoznak" a pénzükért, mert a páciens elvárja a tablettát, a vizsgálatot, a két jó szót - akkor is, ha a gyógyulást nem viszi előrébb. Tapasztalat.
2017. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
46%

12-es, abban egyetértünk, hogy mindkét fél hibás helytelen gyakorlat kialakulásában.


Az azonban elemi dolog, hogy egy problémamentes vajúdást egyszerűen csak hagyni kell megtörténni. De itt Kelet-Európában imádják az állapotos asszonyok hüvelyét vegzálni, indokolatlan mennyiségben.

2017. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
31%
Na ne. Az orvos nem hobbibol nyulkal alad 15 percenkent, miert tenne? Ezer szivesebb dolgot is tenne mint a vajudu no alatt nyulkalni. Valoszinuleg indokolt. Alam is nyulkalt 30 percenkent, ellenorizte a tagulast es a mehszajat. Eszembe nem jutott rinyazni hogy hagyjon mar nyugodtan vajudni.......
2017. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%
De nem lep meg a hozzallasotok, ugyanis a legtobb anyuka nulla tanulas nelkul ezerszer okosabb mint az orvos, a vedono, az ovono, a tanarno. Bar ez hogy mar a szuleszorvosnal is sokkal jobban tudjatok mit kell csinalni es hanyszor ez mar tenyleg nevetseg es szanalom.hu de ilyen nok is vannak.
2017. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ennyit sajnos nem tudsz fizetni, csak annyit (megmondod az összeget). Ha azt mondja, hogy annyiért nem vállal, akkor szülsz az ügyeletesnél, bár tudom, nem ideális helyzet. És a 6 hetes kontrollra már egy másik dokihoz mész...
2017. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
85%

Akkor ne fogadd meg, és szülj az ügyeletesnél, csak ezt mondd meg előre az orvosodnak is.

Az meg, hogy kevesebbet adj, nagyon gáz, már ne haragudj. Ezt csinálod a burkolóval is, ha a házatokon dolgozik? Vagy az étteremben sem fizeted ki csak az ár felét, mert már mindegy, úgyis megetted?

2017. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%

#14

No com.

2017. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szabad tudni mennyit kért? Ahogy olvasom itt a terhesgondozás 10x szokták kérni.

Nem kötelező felkérni, lehet ügyeletesnél szülni.

2017. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem kötelező fogadott orvosnál szülni. Egyébként nem előre kéri a pénzt, ezt valaki benézte. Ha magánba jársz rendelésre, ott is fizetsz, meg a szülésért is. Az meg magánügy, hogy "kisember", meg nincs rá pénzed (bár azt illene átlátni felnőtt fejjel, mire telik, mire nem), mert egyik sem kötelező, van más lehetőség. Ha nem akarod kifizetni, szülj az ügyeletesnél, nem lesz ott sem sokkal rosszabb.
2017. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!