Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek ha a fogadott...

Mit tegyek ha a fogadott orvosunk túl sok pénzt kér el a szülésért?

Figyelt kérdés
Évek óta hozzájárok a magánrendeléseire de ugye terhesség előtt csak évi kétszer. Terhességem alatt szinte minden hónapban voltam nála, és most hogy beszéltünk az anyagiakról kicsit kikerekedett a szemem az összeg hallatán...miért a kisembertől kell ennyit elkérni? Mit tegyek? Adjak annyit amennyit én gondolok? De félek hogy rossz bánásmódot fogok a kórházban kapni vagy ha kesőbb is megyek majd hozzá :(

2017. jún. 14. 11:21
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Huhh ugylatom akadnak itt igen bunko emberek :) nem kotekedok velemenykifejteset kertem hanem tapasztalt anyukaket, szuloket ki hogyan oldotta meg a dolgot. Igen kisember vagyok akarcsak mas 200e alatt kereso embertarsaink ami nem azt jelenti h megfelelo sporolassal ne vehetnem meg magamnak amire szuksegem van, pl jelen esetben a maganrendelesekert nyilvan nem fogom tovabbra se banni azt a 11e-ret havonta h normalisan megvizsgaljanak. Szimplan nemtartom egeszen fernek hogy mar igy is sok alkalommal fizettunk a dokimnak, az utobbi idoben megse vizsgalt rendesen de ugyanugy elkerte a penzt erte, es most még keszuljunk fel a 110e forintra is...sogornomek is nalla szultek, kebesebbet volt behivva maganrendelesre es toluk 70e kert el a szulesert...de ahogy olvastam tobben irtatok hogy esetleg megkerhetjuk arra hogy ketszerre fizessuk ki neki legkozelebb felvetem neki.
2017. jún. 14. 15:12
 22/26 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Én is úgy tudom, hogy a magánrendelés 10x-ese a szokásos. A 110 ezer nem is kiemelkedő, 120-140 körül is elkérnek. Nyilván ez nem kevés pénz, de ezért ő adott esetben éjszaka felkel, vagy a családi vacsi mellől áll fel. Ha sokallod, beszéld meg vele, hogy nektek ez sok, és akkor vagy elvállal kevesebbért, vagy szülsz ugyeletesnél. Nekem fogadott orvosom volt, de voltak olyanok, akik ügyeletesnél szültek és nem panaszkodtak. Olyan is van, aki a fogadott dokira panaszkodik. Esetleg fogadj inkább szülésznőt, úgyis nagyrészt ő lesz veled, és vsz olcsóbb is.
2017. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem teljesen egyértelmű a kérdésedben elhangzott állításod :D Ez alapján te egy megszokott dokihoz jársz akit már felfogadtál de az anyagiakat csak most beszéltétek meg?


Alapvetően úgy működik a dolog, hogy vagy sztk vagy magánrendelés.


Magánrendelés még nem egyenlő a fogadott orvossal. 30. hétig el kell dönteni akarjuk e a dokit vagy sem. Meg kell kérdezni a tarifáját, manapság már fix tarifával dolgoznak. Amennyiben tetszik és megtudja fizetni az ember akkor felfogadja. Amennyiben nem fér bele a keretbe nem kell felfogadni, ettől függetlenül egy jó doki nem fog semmibe venni a magánrendeléseken. Lehet hozzá járni továbbra is terhesgondozásra, majd ügyeletesnél megszülni.


Szóval mert neked mondta az összeget attól ne érezd magad gondban, mert elvileg még fel se fogadtad. Nyugodtan mondhatod neki, hogy otthon megbeszéltétek sajnos nem fér bele a keretbe azt a pénzt a gyerekre is lehet költeni.


Szóval semmi sem kötelező :) A felfogadod vagy sem az mindig a megbeszélés után következik.


Minden jót és ne izgulj ezen, az ügyeletes dokiknak mind van magán rendelésük őket is felszokták kérni szüléshez, tehát jók. És attól, mert egy ismerős ember áll a lábad között még nem fog kevésbé fájni ;)

2017. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, nem akarlak megbántani, de pont neked kellett volna már jóval korábban megkérdezni, nem itt kutakodni. Én is fizetésből élek, és igen, szántam rá, kifizettem, mert fontosnak tartottam. Ha neked nem az, ne tedd. Ha meh igen, fizesd ki. De hogy még te vagy megsértődve, mint kisember, az nevetséges.
2017. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
90%

Vagy megmondod neki, hogy ez túl sok, vagy keresel mást, esetleg szülsz az ügyeletesnél. Te vagy az, aki ragaszkodik a magánorvoshoz, akkor erre igazából számítanod kellett.

Az meg hülyeség, hogy csak aki megengedheti... én megengedhetem, de nekem az orvos mosolya nem ér ennyi pénzt, konkrétan semennyit, mást meg sok orvostól nem lehet várni.

2017. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
24%
Én ugy tudom torvényellenes megmondani mennyit kér. Elfogadhat pénzt,de nem mondhatja meg. Mi fizettuk aa rendeléseket néha elfelejtette akkor rászoltunk mi szulésért meg alig fogadta el a pénzt. (Tény nem ennyit adtunk amit itt elvileg "kéne") én alapbol bunkoságnak tartom ezeket a 100ezres szulési pénzeket. Te esetedben lehet keresnék más dokit.
2017. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!