Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzéseid voltak szüléskor?

Milyen érzéseid voltak szüléskor?

Figyelt kérdés
Elmondjátok, hogy vajúdáskor, szüléskor mit éreztetek pontosan, vagy mihez hasonlított?
2017. jún. 17. 05:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Nekem a kezdetekkor a csípőmben jelentkezett enyhe görcsszerű érzés, mint mikor éjjel begörcsöl a vádli. Ez erősödött. A burkorepesztés után is ugyanez a csípőben érzett görcsféle volt, csak jóval erősebb. Amikor közeledett a kitolás, akkor ez átváltott és onnastól semmit nem éreztem, csak a hasam dolgozott, nyomta ki a babát magától, ez már nem volt érezhető. Utána elakadt és vákuum lett, így azt nem éreztem milyen a hüvely tágulása, azt mondják égető érzés?
2017. jún. 17. 05:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Elején csak magtatvíz szivárgás, elfolyás(egyéb semmi)

Aztán mensi szerű görcsök 5-6 percenként

A 2 perceseknél székletelési inger

Két fájdalom közti másodperces alvások

Kitolásnál szinte semmit nem éreztem, csak olyan enyhe mensziszerű görcsöt, amiben nem is voltam biztos

Borzaszto égető érzés csak akkor volt amikor a gátmetszést akarták volna megelőzni nyílástágítással, kértem inkábba metszést, azt meg sem éreztem

Csak a varrás volt még rossz inkább lelkileg mert elcsesztek valamit es masik orvos javitotta kb 1 ora volt es már plasztikázást emlegettek

2017. jún. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a hasam akart leszakadni vajúdásnál.A tolófájásoknál pedig azt éreztem h szét fogok szakadni.Főleg a 3.nál.Magas a fájdalom küszöböm,vajúdni nevetve szoktam.De a 3.babánál kitolásnás kontkrétan orditottam annyira feszített szét a "kis" 4kgos babám.
2017. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát amire emlékszem az az, hogy mozdulni nem tudtam amikor fájás jött. Egész testemben megmerevedtem, akaratlanul is feszíteni kezdtem és ez addig tartott amíg el nem múlt az éppen aktuális fájás. Egészen belül fájt a hasam, eleinte csak a méhem, mint a menstruációs görcskor, aztán már mindenhol, sugárzóan mindenhol.
2017. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fizikailag ugyanazt mint a 4-es. Fejben, mentálisan semmit mert az a fájdalom lebénitott, nem tudtam gondolkodni, minden kiürült mintha csak a fájdalomra koncentrált volna az agyam.
2017. jún. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Jött, hogy megöljem a páromat szegényt. Őt "hibáztattam" mindenért...

A fájások kb 10xmensis görcsök (nekem olyan erősek hogy 3x400as nurofent kell bevennem első nap kb).

Kb 12 óra vajúdás után, délben burokrepesztés...akkor jöttek a közepes fájások, 2-3 percenként. Ekkor már csak feküdni tudtam bal oldalamon. Átfordulni vagy hátra fordulni nem birtam.

2 óra körül jött a fogadott orvos.

Fájások között, egy egy pillanatra el is aludtam...

Aztán mondta a doki hogy még 6 összehúzódás/tolás és kint a gyerek. Na akkor voltak az igazi fájdalmak. Utolsó 2nél már az agyam kikapcsolt. Semmit nem éreztem, csak tudtam hogy baromi erősen kell tolni...aztán egyszer csak megszakadt minden...megszületett a babám.

Érzéstelenítés nem volt...egy no spát kaptam az oxitocinnal.

Gátmetszést nem éreztem, varráshoz kaptam érzéstelenítőt...nem fájt.

Beijesztettek ismerősök, hogy jégbetét kell meg ennyire meg annyira fáj utána...de semmi. Szinte nem is éreztem.

Azóta sem fájt.

1 hete szültem.

2017. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!