Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik császármetszés során?

Mi történik császármetszés során?

Figyelt kérdés
Tudom elég tudatlan vagyok, de érdekel.Ott elöttem, hogy énis látok mindent nyitják meg a hasam?? Biztos eltakarják nem? ELég horrornak tűnik.kapok érzéstelenítőt biztos, de akkor biztos nem érzek semmit?Az a rémálmom, hogy így szülök.Már azt nem is mondom, hogy természetestől is félek, hogy mit érzek, mennyire fáj.

2017. jún. 19. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Raknak eléd egy lepedőt. Gerincbe kapsz érzéstelenítőt, ha mégis érzed akkor elaltatnak.
2017. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ha mégis érzem....ez elég rosszul hangzik
2017. jún. 19. 19:54
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Nekem most csinálták két hete, szerintem sokkal jobb, mint a hüvelyi szülés. Kb. negyedóra volt, utána sem fájt nagyon. Persze, hogy eltakarják a hasadat, nem látsz belőle semmit. Nekem voltak joslofájásaim, az jobban fájt mint a császárseb, akkor bele sem merek gondolni milyen a hüvelyi szülés.
2017. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy érzed, kb 100 esetből 1 -nél nem hat az érzéstelenítő de ez ritka mint a fehér holló.

Annyit érzel hogy rángatnak illetve hányingert érezhetsz, de mikor kiemelik a picit ami kb 5 perc után meg is történik nem fog érdekelni semmi :)

Nekem sürgősségi császárom volt de röviden tömören, adatfelvétel, beöntés, zuhanyzás aztán katéter (nekem ez volt a legkellemetlenebb), aztán felülsz az asztalra kapsz a gerincedbe szurit ezt meg se éreztem, csak azt hogy zsibbadok, elkezdték bökdösni a lábam, a hasam mikor nem éreztem akkor lefeküdtem, kötöttek rám vérnyomásmérőt ponyva aztán 5 perc múlva kiemelték a kisfiam.

Odarakták a fejemhez aztán elvitték fürdetni, utána türelmetlenebb voltam mikor lesz már vége de a rángatáson kívül semmit nem érzel belőle.

Utána is ki lehet bírni, ami nehéz lesz az az első felállás, de onnantól ha az sikerült mert persze sikerülni fog még ha úgy érzed nem is, na onnantól minden felállás fokozatosan könnyebb lesz, 4. nap varratszedés aztán onnantól meg még jobb lesz .

Rutinműtét, nem lesz semmi gond ne aggód.

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

2017. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugtattál köszönöm:)
2017. jún. 19. 21:18
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Hát nem tudom, a nem éppen nyápic barátnőm 1 héttel császár után zokogva szoptatott, annyira fájt a sebe. Pedig tényleg nem egy nyafogós típus.


Fájdalomcsillapítót a szoptatás miatt nem engedtek neki szedni, nem tudom, ez mennyire általános. VAn, aki kapott?

2017. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A szoptatás azért fáj pár napig, mert méhösszehuzódást okoz, gondolom normál szülésnél is ugyanígy fáj, bár lehet, hogy a seb miatt a császárnál jobban. Az én barátnőmnek a gátsebe fájt egy hétig úgy, hogy mozdulni se tudott, mindenre vannak példák. Én abszolút úgy gondolom, hogy nem jár komolyabb fájdalommal a császár, az első felkelés sem okozott gondot.
2017. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem a császártól,de végül az lett.Őszintén megmondim rosszabbra számítottam!Először felkelbu nem volt egyszerű,de aztán tényleg egyre könnyebb volt.Nekünk adtak fájdalomcsillapítót,én talán császár utáni nap vettem be este 1-et,utána hozták még minden nap,de úgy éreztem nincs rá szükségem.Kérdeztem is,h.szoptatatás alatt nem okoz-e gondot azt mindták nem,akkor nem adnák.Csak a nevét elfelejtettem már.
2017. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nem kértem volna is kaptam volna fájdalomcsillapítót (4-es vagyok) , alapból úgy jöttek a nővérek hogy algopiryn injekció és oxytocin injekció , és mondták ha nem elég a szuri akkor kérhetek orálisan is algopirynt, hát kértem is mert tényleg utána az oxy-tól meg a szoptatástól elég fájdalmas a méhösszehúzódás.

Annyi injekciót kaptam a 4 napba hogy mikor hazamentem mindenhol kék-zöld voltam :D

2017. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Természetes úton szültem fájdalomcsillapítás nélkül, délután 2-kor. Este 8-kor egyedül sétáltam ki tusolni, szépen lassan, a gátseb kicsit húzott. Az aznapi délelőtti császárosok még másnap is nővérke segítségével tudtak kibattyogni mosakodni. Én másnap már törökülésben szoptattam, a császárosok még sápadozva feküdtek. Ezek után rettegek, nehogy én is műtött legyek a kistesóval. 100x inkább kitolok, minthogy engem is vágjanak, és úgy érezzem magam, mint azok az anyukák. 😱
2017. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!