Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az egy nap...

Mi a véleményetek az egy nap utáni hazaengedésről szülés után?

Figyelt kérdés
Személy szerint én nagyon nem örülök ennek.Tudom hogy borzasztó az a pár nap bent de eddig is túlélte mindenki. De ami a lenyomósabb indok hogy sokan nem tudjak de vannak olyan fejlődési rendelleneségek amik első jelei napokkal később jelennek meg.Egy védőnő ezek felismerésére nem alkalmasak, olyan fizikai vizsgálatra van szükség ami hazaküldéskor jó esetben precízen el van végezve. Saját tapasztalatból írok, komplikáció mentes könnyű terhesség, császár farfekvés miatt.4. napon hazaengedtek,zarójelentés elött utolsó baba vizsgálat és akkor vett észre egy jelet,amit elmondása szerint korábban fel se lehetett volna ismerni.Igy időben elkezdődött a megfigyelés és kontroll.szerencsére nem súlyos de lehetne súlyos típus is. Ha súlyosabb lett vopna és hónapokkal később veszik csak észre komoly komplikációk alakulhatott vopna ki.A haziorvos fél évvel később mondta elöször hogy most már ő is hallja..Aki ezt megúszta könnyen mondja hogy elég lett volna egy nap.ebbe bele se gondol..
2017. jún. 22. 17:47
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
60%

"1 napba kell sűríteni minden vizsgálatot, minden szűrést és valljuk be, 3 napig voltunk/vagyunk bent és még a harmadik napon is van vizsgálat. Szegény csecsemősök hogy fogják bírni? És a babák? Alig lehetnek majd az anyukákkal, mert folyton vizsgálni kell majd vinni őket."


- Szegény csecsemősök úgy fogják bírni, hogy további 2 napig nem lesznek már ott ugyanazok az ellátandó kismamák.

A vizsgálat nem lesz se több, se kevesebb, csak eddig egyszerre voltak ott az 1., 2. és 3. napi vizsgálatos kimamák, most meg csak egy adag kismama lesz, ugyanazzal az 1., 2., 3 napi vizsgálattal egy napra. :) Talán annyival még jobban is járnak, és kevesebb dolguk lesz, hogy további 2 napig nem kell pátyolgatni egy csomó embert.


A babáknak és mamáknak pedig joguk van együtt lenni az összes vizsgálaton.

2017. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
42%

Bababarátba született kettőm,a hármas is ott fog. Az itteni kórház az.

Elsőnél sima szobába voltam,szülés után a beteghordó feltette a csomagomat,majd áttolt és ott átsegített engem is,és a csomagokat is letette. A pokol a wc állapota volt,meg más anyák és babák.

Másodiknál megmondtam,csak vip szoba. Nem bántam meg. Nem ébredtem más babára,nem rontott rám a nővér annyit,nem mászkált más anya. És a legfontosabb,férjem reggel és délután is bejött,anyósék a nagy lányunkkal is mindennap jött be. A harmadiknál már nem kérdés a vip szoba,csak legyen hely.

A másodiknál a tolós konvektort vitték ide -oda,mert hideg volt és nem volt jó a fűtés. Nálam meg ment alégkondi,azzal fűtöttem. Néztem a tv-t, nyugodtan pakoltam a hűtőbe stb.

2017. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
68%

12 vagyok

A kérdésre a válasz. Saját felelősségre had menjen,aki akar...

2017. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
66%

Szia

Mivel nem kotelezo hazamenni, hanem HA szeretnél hazamehetsz feltéve , hogy az orvos úgy látja h mind a ketten (vagy tobben) rendben vagytok es jónak látja.. szval engem nem érint. Én igyis bent fogok maradni 3 napig. Nem zavarhatnak el

2017. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
70%

Gondoltam ehhez hozzá kell szólnom...


Szóval kérdező szerintem tájékozódsz és rájössz, hogy senkit nem fognak "csak úgy hazaküldeni". AKI KÉRI!! ÉRTED?

Felesleges itt aggodalmaskodni, mindenki saját felelősségre távozik, ahogy más országokban is. Nyilván mindenkit felvilágosítanak a várható következményekről, de a felesleges ijestgetésből nekem személy szerint elegem van!

Terhesség alatt végig paráztattak, lépten nyomon azt láttam, hogy anyák alázzák a másik anyát, aki nem halálra rémülve aggodalmas arccal figyelte, hogy hány grammot eszik a gyerek... Ott sírtak a nők a kórházban, mikor a csecsemősök dorgálták őket, hogy milyen szar alakok, hogy szoptatni képtelenek. Kikapták a kezükből a gyereket, időt sem adva már nyomták bele a tápszert.

Nekem ez sok és soha többet...

2017. jún. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
39%
Érdekes, hogy nálunk Németországban mindenki hazamehet 1 nap után hazamehet ha nincsenek komplikációk, csak Magyarországon van ez valamiért hogy azt hiszik a háziorvos nem képes a vizsgálatok elvégzésére...
2017. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
76%
Utolso, nem csak Magyarorszagon van a 3 nap. En is kulfoldon elek (nem Nemetorszag) es 3 napnal korabban nem engednek haza senkit.
2017. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos az a baj, tisztelet a kivétel kórházaknak, orvosoknak és csecsemősöknek, hogy katasztrofális az ellátás. A környezet elmaradtot, a csecsemősök bunkók és nem segítettek az első babámnál a szoptatásban. Odaadták és mondták hogy szoptassam. Szerinted? Akkor inkább itthon lettem volna és megnézek a youtubeon egy videót vagy felhívok skypon egy szoptatási tanácsadót. Ja igen, mert a védőnők is itt egyik sem ér semmit. Gyakorlatilag szinte semmit nem mondott el, mit hogyan, hozzátáplálás, mire figyeljünk. És a kérdéshez visszatérve, lehet jobb lett volna betojva itthon egy újszülöttel, mint ott a kórházban ahol nem tudsz pihenni mert állandóan mászkálnak és a szobaajtót nem lehet becsukni, reggel 5kor vérnyomást és lázat mérnek ha kell ha nem, a kaja katasztrófa, a gyereket tömik tápszerrel. Úgy hozták ki minden etetésre hogy csurgott a szájából a tápszer és aludt. Szerintetek így hogy tudtam volna szoptatni, sajnos végül nem is tudtam. :( Szóval ha nincs gond igen is engedjék haza az anyukát, főleg ha többedik gyermekről van szó. Vagy maradok én 3 napot csak akkor biztosítsanak emberibb és bababarátabb környezetet. Most bármit megadnék, ha ezt pl. holnap bevezetnék, mert nemsokára szülök. Kisfiamnak is könnyebb lenne ha csak 1 napot lennék távol és nem 3-at, ja igen, mert itt nem engedik be a családtagokat, apuka a 3 napig nem láthatja csak üvegablakon keresztül a gyermekét, de az 5 éven aluli gyerek még üvegablakon sem, mert nem engedik be az osztályra. Úgy vagyok vele hogy éljük túl azt a 3 napot amíg bent kell lennem és utána minden jobb lesz.
2017. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
66%
Én hajnalban szültem és még aznap elküldtek, mert hogy a babát át kellett vinni egy másik kh-ba. De ott nem maradhattam, mert csak gyerkosztály volt. Na az volt még érdekes.
2017. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
63%
Komplikáció miatt.
2017. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!