Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az egy nap...

Mi a véleményetek az egy nap utáni hazaengedésről szülés után?

Figyelt kérdés
Személy szerint én nagyon nem örülök ennek.Tudom hogy borzasztó az a pár nap bent de eddig is túlélte mindenki. De ami a lenyomósabb indok hogy sokan nem tudjak de vannak olyan fejlődési rendelleneségek amik első jelei napokkal később jelennek meg.Egy védőnő ezek felismerésére nem alkalmasak, olyan fizikai vizsgálatra van szükség ami hazaküldéskor jó esetben precízen el van végezve. Saját tapasztalatból írok, komplikáció mentes könnyű terhesség, császár farfekvés miatt.4. napon hazaengedtek,zarójelentés elött utolsó baba vizsgálat és akkor vett észre egy jelet,amit elmondása szerint korábban fel se lehetett volna ismerni.Igy időben elkezdődött a megfigyelés és kontroll.szerencsére nem súlyos de lehetne súlyos típus is. Ha súlyosabb lett vopna és hónapokkal később veszik csak észre komoly komplikációk alakulhatott vopna ki.A haziorvos fél évvel később mondta elöször hogy most már ő is hallja..Aki ezt megúszta könnyen mondja hogy elég lett volna egy nap.ebbe bele se gondol..
2017. jún. 22. 17:47
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
79%
Akik ilyen durva visszaéléseket tapasztaltak,azok szóltak és bejelentették a betegjogi képviselőnek,vagy hagyták hogy az ilyenek büntetlenül megússzák?
2017. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
57%

14# vagyok

Sejtem h azert lettem lepontozva nert kihasznalom a 3 napot. De nem a csecsemosok vagy orvosok miatt.. nem is a kaja vagy jó ellátás vonz. ( remelem erzodik a szarkazmus) hanem császáros leszek sajnos! Es azutan ugy erzem biztonságosabb a korhazban

2017. jún. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem azért lettél lepontozva, mert leírtad, hogy úgy se dobnak ki, ha nem akarsz menni. Eleinte itt egyesek következetesen ferdítettek meg direkt nem fogták fel, hogy arról van szó, amit te is írtál, hogy választani lehet a hazamenetelt, nem pedig kitesznek, ha tetszik, ha nem. Aztán így nem tetszett, hogy leírtad az igazat.
2017. jún. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
67%

Ó értem.. hát igen erre nem gondoltam. Hat mindenki magabol indul ki! De sztem ez nagyon fel van fújva, jobban mint kellene. Es nem változtatok a veleményemen. Tovabbra is kiállok a véleményem mellett, akkor is ha a fogalmazásom sem tetszett nekik.

Mivel nem zavarhatnak haza így ha ugy erzem biztonságban magunkat, igenis maradok!:)

2017. jún. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
44%
Nincs azzal gond ha valaki "kihasználja" azt a pár napot,vannak akiknek nagyobb biztonságérzetet ad ha ott vannak.Bár itt a pihenést ne említsük meg szerintem,olyat ott képtelenség :) viszont lehet hogy elégedetten tér majd haza,vagy esetleg nem első babás és jo emlékei vannak ezért nincs ellenvetése a kórházi napokkal kapcsolatban.Nem kell elítélni őket,de azokat sem akik undorodnak az ottani körülményektől.
2017. jún. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
34%
Én se örülök neki, ugyanis benne van a kockázat, hogy a kórházak a helyhiány miatt küldik majd el a kismamákat elsősorban. Nem látom értelmét ennek a módosításnak, ugyanis az ambuláns szülés eddig is létezett, még ha nem is tudnak róla sokan. Tehát nem volt kötelező bent maradni akár egy napot sem. Hanem haza lehet menni a megfigyelési idő után azonnal és minden egyes vizsgálatot ambulánsan végeztetni. Persze a kórházak ennek nem örültek, mert meg kell lennie a 3 napnak, (császár esetén 2 napnak) hogy ne essenek el pénztől... Amúgy nagyon örülnék neki, ha 1 nap után haza mehetnék, de nem olyan áron, hogy azért mert foglalom a helyet mástól és csak így tudják megoldani a felszabadítását.
2017. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
59%
A gyerekágyas osztályokon csak az ágyak 3/4 foglalt, szóval nem a helyhiány miatt akarják elérni, hogy hazamehessenek az emberek. Egyszerűen régóta jogos igény, főleg mivel nyugaton is ez megy, már nem nagyon lehet megmagyarázni az embereknek, hogy ott kell lenni. Nézz szét, itt is mindig írják, hogy csak azért tartanak bent, hogy meglegyen a 3 nap után a pénze a kórháznak, meg zsarolnak a gyerekkel, ha mégis haza akarnál menni. Azért az is abszurd, hogy a jelenlegi szabályozás szerint egy problémamentes spontán szülésnél 3 napot kent bent parkoltatni a nőket, míg a császárnál meg két nap is elég arra, hogy megkapják a teljes pénzt. (Ennek ellenére a császárosokat jellemzően még tovább tartják, nem lökik ki őket amint megéri, szóval nem kell ettől félni akkor sem, ha lehetővé teszik a kórháznak, hogy a sima után egy nappal felvegye a pénzt)
2017. jún. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
58%
Én az ötletnek örülök kérdés ez a gyakorlatban hogyan is fog megvallósulni. A szűrővizsgálatokra hogyan lehet majd időpűntokat kapni. Szerintem egy csomó mindent a gyerekorvos is megtudja vizsgálnü a gereket. Mind három gyerekemnél csípőszűrést és a hallás vizsgálatot külön kellett vinni a gyereket, mert nem volt eszköz orvos aki megcsinálta volna.
2017. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
54%
Ma volt róla szó a tv-ben, hogy milyen feltételekhez kötnék és nem lenne kötelező és nyilatkozott a dél-pesti szülészetének főorvosa, hogy eddig sem a szakmai szempontok miatt kellett maradni 3 napot, hanem a finanszírozás miatt.
2017. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!