Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imre kórházba mit kell...

Szent Imre kórházba mit kell bevinni szüléshez?

Figyelt kérdés
Semmi papírt nem kaptam a védönötől hogy mit kell bepakolni mi kell a bent tartózkodáshoz vagy mi kell a babának. Tudnátok ebben segíteni?
2017. jún. 23. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ruhákat adnak a babának, de ha akarod vihetsz sajátot, de ha véletlenül a csecsemősök fürdetésnél nem figyelnek, könnyen a közösbe mehetnek..

Pelenkát, popsi törlőt, popsi krémet vinni kell. Textil pelust is természetesen.

Igazából a ruhán és a fürdető cuccokon kívül minden mehet, de mivel csak enni és aludni fog, szinte csak a pelenkázásra kell gondolni. Meg jó ha bent van már az a ruha pakk, amiben majd hazaviszitek.


Mindenképp vidd be magaddal a kiskönyved, az orvosi papírjaidat, eredményeket. Fontos a vér vizsgálat eredménye pl. Mindenből a legutolsót. Ha nem vagytok házasok a pároddal, akkor az apasági nyilatkozatot vagy házassági anyakönyvi kivonatot, hogy a baba az apa vezetéknevét kaphassa. Na meg személyi stb amik mindig kellenek.


Ha úgy alakul, hogy pótlásra lenne szüksége, akkor a kórház tud adni tápszert. De tőlem is úgy kérdezték, hogy adhatnak-e harmadik nap, szóval csak úgy ha jól tudom nem adnak..


Magadnak kell két hálóing, lehetőleg gombos a mellkasnál. Tena Lady vagy más inkontincenciás betét, mert az első napokban biztosan erős vérzésed lesz. Természetesen tisztálkodószerek, fürdéshez, stb. Törölköző, abból is kettőt. Sajnos előfordulhat baleset, inkább legyen másik tiszta. Sok bugyi! Mármint ne 3-at a 3 napra, mert lehet azt is napközben cserélni kell, ha gond adódik. Ebből olyan bugyit válassz, amiben rendesen tartani tudod a vastag betétet. Ne tangát.


Én vittem be termoszt, tejserkentő teát, van mikró a folyosón így tudtam teát "főzni". Ha akarsz saját külön kaját, vagy müzlit bármit, azt is vigyél be nyugodtan, szülés közben ajánlják is, hogy igyon és egyen (keveset) az anyuka, hogy legyen ereje. Amúgy van közös hűtő is, bár a hely elég kevés benne.


Nem biztos, hogy teljes a lista. Viszont érdemes ellátogatni a szülésfelkészítőjükre, ami ingyenes - elmondanak mindent, hogy mit kell bevinni, mi a szokás náluk, hogy zajlik a szülés, milyen módszereket alkalmaznak stb. Érdemes! Hasznos! Szülésznőket meg lehet ismerni.

2017. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja pokrócot, plédet is adnak a babának ha kell. De szerintem így nyáron nem nagyon burkolják őket, én télen szültem.. Szülés után amikor reggel lett és mentem a fiamért, rendesen pléden, betakarva, szép ruhában várt a kiskocsin. Minden nap kapott új ruhát fürdés után.


Amúgy az ebéd elég jó szokott lenni, a reggelit viszont turbózni kell ha szeretnéd normális ennivalóval indítani a napot..


Ó és papucs!!! Én elég finnyás vagyok és a zuhanyzó nem külön kabinos, hanem a mosdó padlójával van egy szintben, semmi körülkerítéssel. Én csúnya szóval fröccsöntött papucsot vittem, így tudtam benne fürödni is.


Én naivan vittem be könyvet is, de aztán egy oldalt se olvastam belőle mert vagy szoptattam vagy látogatókkal beszélgettem, vizsgálatra vittem a fiam stb. Hamar elment a 3 nap..

2017. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló teljesen jól leírta, még pár dolgot tennék hozzá: a személyi igazolványod és a lakcím kártyád fénymásolata fog kelleni az anyakönyvvezetőnek, érdemes készülni vele előre és akkor nem kell az apukát ugráltatnod. Plusz én vittem eldobható pelenkázó alátétet is. Egyrészt a baba alá a pelenkázóra, másrészt magam alá az ágyba mert első napokban előfordulnak véres balesetek éjjel. Nekem jó volt mert csak kicseréltem másikra és nem kellett új lepedőért mászkálni. Drogeriákban van sajátmárkás ami olcsó. (10db volt egy ezres szóval nem egy nagy összeg)

Magadnak vigyél evőeszközt és poharat, szalvétát. Ha nem eldobható az evőeszköz, akkor szivacsot és mosogatószert is. Egy tányér sem árt a reggelihez/vacsihoz.

Én vittem eldobható WC ülőke letakarót és domestos kendőt mert amíg nem kerültem át egy ágyasba közös WC volt (és a vajúdóbam is) és vajúdáskor meg szúlés után annyira nem frankó tartani magad a csésze fölött.

Én vittem egy kulacsot is, aminek könnyű letekerni a tetejét mert egyszerűbb abból inni, mint a 1.5 literes üvegből. Ja és vigyél sok sok vizet. Illetve tegyél be 2-3 üveggel aztán majd vitess be egy zsugorral a szülés utáni nap. El fog fogyni :)

2017. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy bugyi helyett szülés utánra vettem egy csomag TenaFix hálós bugyit. Nagyon kényelmes volt, jól a helyén tartotta a betétet. 5db van egy csomagban de ha véres lesz egy kis szappannal pillanatok alatt ki lehet mosni és nagyon hamar megszárad. Pár napig még itthon is azt hordtam mert erősen véreztem.
2017. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én az úszógumit tenném hozzá. Gátmetszés után jó azon ülni és úgy szoptatni, nem a kemény széken közvetlenül.
2017. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Wc papír!!! Kis dobozban cukor, só! Kelleni fog...
2017. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!