Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szoktak gátmetszést...

Miért szoktak gátmetszést végrehajtani? Mindjárt itt a szülési idő és erről valahogyan még nem tájékoztatott senki.

Figyelt kérdés
Mekkora vágás? Fáj? Miért szokták? A varrás kb.mennyi idő és az fáj? Köszönöm a válaszokat

2017. júl. 5. 19:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Kedves 8.válaszoló! Én az összes válaszra zöld kezet nyomtam, és legyszives ne válaszolj ha nem a kérdésre válaszolsz! Én se értem, hogy az embereknek miért jó ha lepontozzák más értelmes ember válaszát, de sajnos vannak rossz indulatú emberek.
2017. júl. 6. 13:09
 12/25 anonim ***** válasza:
Már válaszoltam. 1,és 8-as voltam.
2017. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánatot kérek, nem tudtam hogy te válaszoltál már
2017. júl. 6. 13:13
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Megbocsájtok. :) És ne stresszelj, az a baba nem marad bent. (engem mindig ezzel vigasztalt az orvosom, ha el voltam keskenyedve.) Ne idegeskedj, ha ott a szülés, ne számold a fájásokat. Nekem az első 2 szülésem gondmentes volt, hamar túl voltam rajta. Valami miatt a 3.-nál pánikba estem, úgy éreztem, hogy én nem vagyok erre felkészülve, túl öreg vagyok hozzá. (az első 2 elég nagy már, lassan kirepülnek a fészekből) Szóval megijedtem, úgy éreztem, tévedtem, nem kell ez nekem. Meg is állt minden, lassan haladtunk. Még a tolófájásokkal is. Szinte beszorul a fiam. Aztán valamiért megfordul a fejemben minden, és úgy gondoltam, mit tökölök már, hiszen ő is az én babám, és imádom, alig várom, hogy a karomba szoríthassam. meg is indult a pici, mintha érezte volna, hogy nem vagyok megijedve tőle, sőt, alig várom őt. 2 fájás múlva kint is volt. :) Azóta sem értem, hogy mi volt velem akkor.


Szóval csak nyugi, és fel a fejjel. Könnyű, gondatlan szülés, és boldog babát kívánok neked. :)

2017. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
15%

Repedes ellen vagni vicces.

Sieles elott eltoretem a labam szep egyenes toressel mert az jobban gyogyul szebben.

Ahh uhh jo kifogasok

2017. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszi ☺
2017. júl. 6. 16:52
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

15, nem, nem vicces. Pont olyan ez is, mint a fül felszúrása. Kilyukad magától is dobhártya, ha nagyon muszáj, de aztán marhára nem mindegy, hol mekkora rugalmatlan hegszövet marad vissza.

Repedni egyenesen, a végbél felé a legrövidebb úton szokott a gát, ami lehető legrosszabb. Ha ebből normálisan gyógyuló sebet akarsz, akkor ki kell metszeni a sebszéleket, hogy aztán az éles széleket egyesítsd, ami pp normálisan gyógyul. És nem négyzetméterekről beszélünk, ahonnan nem hiányzik egy-két mm...

2017. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
34%

Kerlek olvasd el

Ajtostul az elet kapujaban

Nyugaton mar reg nem vagnak mert a who a rutin gatmetszest az obsterische abuse kategoriaba sorolta.

Csak a balkan volt szoc orszagokban szokas a kezzel tagitas konyokles es gatmeteszes.

Barbar no csonkito szokas

2017. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
63%
Fájás alatt végzik, valószínű nem az lesz, ami leköti a figyelmed akkor. Mondjuk én éreztem, de csak a mozdulatot, fájdalmat nem. Szükség volt rá, még így is repedtem, sokáig stoppoltak, de szépen, gyorsan gyógyult.
2017. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szokás, azért csinálják. Háton fekve a legnagyobb az esélye a gát sérülésének. HOgy ne magától repedjen, vágja az orvos, ezt már leírták előttem. Csak ez egy ördögi kör: azért fektet a hátadra, hogy tudjon gátmetszést csinálni, de azért van szükség a metszésre, mert a hátadon fekszel.

Egy szülésznő most mesélte, hogy akit hagynak valamilyen függőleges testhelyzetben szülni, náluk nem szokott repedni (és nem is metszenek).

Nekem azért vágtak, mert ahol szültem, ott ez a protokoll, és az orvosom szerint fogyatékost csinálok a gyerekemből, ha nem vághat. Előtte fájt, amikor beadta az érzéstelenítőt, de magát a vágást nem éreztem.A varrás fájt, mert addigra/akkor még nem hatott az érzéstelenítő, a doki meg nem várt, hanem varrta úgy.

2017. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!