Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A MÁV korházban fogok szülni...

A MÁV korházban fogok szülni Pesten. Az ottlétre kell csomagolnom valamit a babának pelus vagy valami? A paparuha mi legyen?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy oda kell paparuhát is csomagolni, ha apás szülés lesz, de fogalmam sincs milyen az, melegítő? Olyan dolgokat is csomagoljak, mint Hypermangán, Dermoforin, szoptatós tea, Orbáncfűolaj, Bepanten? Cumisüveget csomagoljak (szájpenész elkerülése miatt), vagy felesleges, mert ott ha esetleg nem lenne tejem pohárból itatnák?
2008. okt. 17. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A babának csak pelust és törlőkendőt kell csomagolni, ruhát ők adnak. Ha nincs tejed akkor max cukros vizet adnak neki (5%-os cukoroldat) steril cumisüvegben, de ha akarsz vihetsz neki sajátot. A papának nem kell külön ruha, csak papucs, mert az kényelmesebb mint a cipőre húzható 'zacsi' Szoptatós teát ha akarsz vihetsz, van a társalgóban mikró, a többi szerintem felesleges, legalábbis én nem vittem és egyiket sem hiányoltam. és általában csak 3 napig vagy bent, felesleges a 'fél háztartást' magaddal vinni. Mellszívót érdemes vinni, de az is van bent, nekem jó volt, hogy vittem, mert megmutatták hogy hogyan kell fejni, és azt a minimálisat amit sikerült lefejni azt is odaadták a kisfiamnak. Remélem tudtam segíteni Üdv
2008. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A 28 db-os eldobható pelus ugye elég, vagy sok is? Azért gondoltam, hogy kell paparuha, mert a MÁV korház honlapján ezt olvastam. De lehet, hogy már régen frissítették az oldalukat.
2008. okt. 18. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, a honlap kicsit régi, sajna már magánszoba sincs :-( elég a 28-as pelus, mi alig használtuk, mert amíg nem szopizik, addig nincs túl nagy "termés" és a csecsemősök ellátják reggel, este, én törlőkendőből is egy 24-es csomagot vittem. Ha mégsem lenne elég, akkor tudnak vinni utánpótlást. Textilpelust érdemes vinni 1-2 darabot, mert arra fekteted amikor pelenkázod, és ha már eszik akkor jól jön a büfihez. Üdv
2008. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsot. :)
2008. okt. 18. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!