Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek volt szülés utáni...

Akiknek volt szülés utáni depressziojuk, második gyerek után is kijött?

Figyelt kérdés
Mekkora az esélye, h megint kijön?

2017. júl. 16. 17:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Na pont az ilyen velemenyek miatt sok anyuka nem beszel a depressziojarol, mert szegyenli!! Mikozben komoly problema!! Regen is letezett, csak akkor meg ennyire sem beszeltek rola!!Nekem szerencsere nem volt, de barmikor kerulhetnek vagy esetleg te is kerulhetnel ilyen helyzetbe!!!
2017. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Első gyereknél kb. 3 hétig tartott a letargikus állapotom és szinte egyik napról a másikra helyreálltam. Ezért naivan azt gondoltam, hogy a második babánál sem lesz gond. Hiszen rutinos szülőként vágok neki a feladatnak. Két hétig eufórikus állapotban voltam a szülés után, aztán egyszer csak megtört valami. Rettenetesen kimerültem, kedvetlen lettem, nagyon sokat sírtam. Ez sajnos azóta is tart. Sokszor nincs erőm és kedvem játszani a gyerekekkel és emiatt bűntudatom van, mert emlékszem, hogy a kislányommal (ő az idősebb) milyen rengeteget foglalkoztam és a kicsi fiam is ezt érdemelné. Ma jutottam el odáig, hogy külső segítséget kell kérném, mert sajnos egyedül nem fogok tudni megküzdeni a problémával.
2017. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Kedves kérdező, neked hogy sikerült kilábalni ebből a szörnyű állapotból?
2017. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Nekem sajnos csak gyógyszerrel sikerült (antidepresszáns) plusz elsajátítottam egy koncentratív önellazitasi technikát (ha érdekel privatban írj rám). Ezek segítettek, de elég hosszú a történetem, itt nem reszletezném.

2017. szept. 2. 23:00
 15/15 anonim ***** válasza:
Mindkettőnél volt. Ez is hozzájárul nekem, hogy nem lesz harmadik. A másodikból mindennél nehezebben jöttem ki.
2019. dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!