Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés előtti napon vagy...

A szülés előtti napon vagy aznap volt valami tünetetek/ megérzésetek?

Figyelt kérdés
Köszönöm 😊 39+1 hetes kismama

#szülés #tünet #megérzés #szülés előtti nap
2017. aug. 11. 06:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Nekem semmi. A férjemnek igen. Annak idején úgy beszéltük meg, hogy az utolsó hétre átköltözöm a szüleimhez. Ennek az volt az oka, hogy a település, ahol lakunk, területileg nem oda tartozik, ahová terhesgondozásra jártam és ahol szerettem volna, hogy megszülessen a gyerek. Autónk akkor épp nem volt, így nem volt mindegy, hová visz a mentő, ha menni kell.

Még tíz napom volt a kiírtig, amikor a párom közölte, hogy menjünk át a szüleimhez még ma. Ez egy csütörtöki nap volt. Mondtam, hogy szerintem ráér hétvégén valamikor, szombaton vagy vasárnap, úgyis csak a következő hét vasárnapján töltöm a 40. hetet. De ő hajthatatlan volt, végül csak meggyőzött, pár nap ide vagy oda nekem végül is mindegy volt.

Jól is tettük, hogy átmentünk, mert aznap éjjel negyed tizenegykor éreztem, hogy elpattant a burok és szivárog a magzatvíz (nyákdugóról fogalmam sincs, hová tűnt). Másnap, kilenc nappal a kiírt dátum előtt megszületett a kislányom.

2017. aug. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem két nappal elötte bedagadt a lábam, de mint egy elefántnak. Elötte meg vékony volt, mint egy balerinábak.
2017. aug. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*balerinának
2017. aug. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hétfőn távozott a nyákdugó, kedden hajnalban elkezdtem görcsölni, ez a kiírt utáni 4 napon volt. Bent tartottak, nagyon rosszul voltam, iszonyatos fájdalmam volt, de a gép nem mutatta a fájásokat. Enni nem tudtam, a vizet is kihánytam, nem bírtam se feküdni, se állni. 2-3 lépés után majd összeestem a fájdalomtól. Nagyon kimerültem, hiába mondogatták, hogy pihenjek meg egyek, mert ha eljön az idő nem fogok tudni szülni. Csütörtök este vért vettek, akkor mondtam a nővérnek, hogy pisilni sem tudok és úgy érzem nagy dolgom is lenne, de képtelen vagyok. Mondta, hogy reggel adnak egy beöntést. Kiment, rá 10 percre kitotyogtam utána, hogy én már ezt nem bírom, napok óta könyörgök, szedjék ki belőlem. Nem vicc, akkora fájdalmam volt, hogy azt hittem nem fogok többet hazamenni. Odakísért az ügyeletes orvoshoz, aki megvizsgált és végre kinyögte azt a mondatot amire napok óta vártam, hogy beindult a szülés. Ez este fél 10kor volt, reggelre lett meg a kisbabám, aki 55 cm és 4100 grammal született, természetes úton. A szülés számomra maga volt a megváltás!
2017. aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja és akkor este vérvètel után egy negyed szelet kenyeret magamba tuszkoltam, úgy simán. Úgy éreztem,hogy annyinak lenni kell bennem.
2017. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Megérzés nem volt. Jel a másodiknál kb 1 hete volt mindenféle, szülés napján semmi extra igaz hirtelen c1222 lett a méhszáj (mindennap jártam már TG-re), az elsővel akkor nem gondoltam jelnek, de éjjel 2 órán keresztül megállás nélkül ficánkolt a baba, nála fél óra is furcsa volt már. Más nem volt. Nyáldugót sose láttam még. Derékfájás, keményedés stb az utolsó hetekben bőven voltak, szóval ilyesmi jel nem volt.
2017. aug. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem, semmi, éjjel elfolyt a vizem 36 plusz 0 hetesen, egyáltalán nem számítottam rá, elötte kb. 1 héttel voltak joslofájásaim.
2017. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Semmi, mikor szivárgott a m.víz sem gondoltam komolyan hogy szülni fogok 😂
2017. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Napokig fájt a hasam de nem volt erős fájdalom,a hátam és a derekam is elkezdett 2nappal előtte fájni.Aztán este elfolyt a magzatviz bő egy órával később megszületett a babám :) pontosan 39 hetesen
2017. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Semmi különös. Délelőtt vásárolni voltam, délután sétáltam a férjemmel, este jól bevacsoráztam, 9-kor lefeküdtem aludni.... 10-kor elfolyt a magzatvíz, és éjfélkor megszületett a kisbabám. :-)
2017. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!