Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Könnyű terhesség mellé nehéz...

Könnyű terhesség mellé nehéz szülés "jár"? Vagy nincs benne semmi törvényszerű?

Figyelt kérdés
Az első császár volt két éve, most jó esélyem van a sima szülésre, de magam sem tudom örüljek-e, hogy nem császár lesz. 31 hetes vagyok, eddig nagyon könnyű szinte észrevehetetlen a terhességem, ha nem rugdosna, meg sem érezném, hogy babát várok. Hízni sem sokat híztam, egyébként is vékony vagyok. Félek kicsit attól, hogy na ha a terhesség könnyű volt, a szülés biztosan nagyon szörnyű lesz. Tapasztalatok?
2010. máj. 27. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nagyon könnyű volt a terhességem, 6 kilót híztam összesen, mintha virgonc fiatal lányka lettem volna, semmi kellemetlenség. Első fájásom délután 4-kor volt, 6-ra erősödött be, 7-kor mentünk kórházba, ott elment a vizem, és elmúltak a fájások:) majd két órát unatkoztam, amíg eldöntötték, hogy fájásgyengeség miatt kapok oxitocint. Bekötötték 21.10-kor, 2250-re a kezemben volt a fiam. Első szüléshez képest nagyon könnyű volt. Úgyhogy nem törvényszerű, hogy nehéz lesz, ne aggódj!

Könnyű szülést!

2010. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekem könnyű volt a terhességem. Egyszer hánytam csak, meg egy hétig fájt a derekam (gondolom igazodtak a csontok), de amúgy észre sem vettem. És 10 kg-t híztam, az utolsó hónapot kivéve végig dolgoztam. A szülésem is könnyű volt. Délután háromkor picit fájt a hasam, felkeltem az ágyból, és elfolyt a magzatvíz. Délután 5 körül értünk be a kórházba, de a fájások csak nem jöttek. Este 7 körül rámkötötték az infúziót, és 20:55-re meglett a kisfiam. Ja, és első szülés.

Szóval ne aggódj, minden ok lesz.

2010. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Én egyszer sem hánytam,nagyon könnyű terhességem volt,nem voltam vizes,nem görcsöltem,keményedtem...semmi.

3 óra alatt megszületett a lányom.Szóval nagyon jó volt,mindkettő.Ja,és én 45 kilóval kezdtem a terhességet,mikor mentem sülni,mindenki azt kérdezte,nem akarok e várni még egy pár hónapot. :-D

2010. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
könnyű terhességem volt, én se vettem észre h lakik bennem valaki :-) 4 napot túlhordtam, majd egyik reggel arra ébredtem, hogy picit fáj. (tényleg nem volt vészes, még rokonokhoz is mászkáltunk - Karácsony volt). aztán 3 órakkor bementem a kórházba, akkor már erősebb fájások voltak, és fél 6 előtt már meglett a babám. Könnyű szülésnek mondanám, úgyhogy sztem nincs összefüggés.
2010. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat. 20-23-asnak írnám, én meg 48 kg-val kezdtem most a második terhességem, úgy nézek ki mint egy jóllakott óvodás. :)
2010. máj. 27. 20:33
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

20,23-as vagyok.

Hát igen.Tőlem azt is kérdezte egyik orvos,hogy ekkora súlyra hogyan kaphattam személyigazolványt? Jó volt.

3500g,és 53 cm lett a lányom,pedig én csak 154cm vagyok.Jó kis meglepetés volt,még a doki és a szülésznő is megdöbbent.Kérdeztem tőlük,és...fiú,vagy lány?Azt mondták:Ja...azt nem is néztük. :-D

2010. máj. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Utolsón nagyot röhögtem XD


Én 153/45el kezdtem, és 52fel fejeztem be:D


A gyerek meg lett 10dkg híjján 4kg és 53 cm:)Csessze,hogy fért el ennyi helyennem tudom:D Van egy méter köztünk:DDurva XD


Jah, nekem nem volt semmi kínom terhesség alatt..tényleg semmi,egyszer nem kellett ide sem írni,hogy ez van az van:)


A szülésem viszont 12 órás volt és császár lett.

2010. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű terhességem volt -- még könnyebb szüléssel.

Neked is ilyet kívánok :)

2010. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

dettó mint az utolsó!

ha nem rúgott volna, észre se vettem volna, hogy terhes vagyok!

és szülés után 5 nappal már mentünk szőnyeget, függönyt, parkettát venni a szobájába, senki nem akarta elhinni, hogy 5 napja szültem:)

2010. máj. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
4 könnyű, szinte tünet- és teljesen problémamentes terhesség és 4 nagyon könnyű (így visszagondolva és sok más tapasztalatával összehasonlítva) szülés. Semmi összefüggés nincs a terhesség és a szülés milyensége között se pro, sem kontra :))) minden jót és ugyanilyen könnyű szülést kívánok, amilyen a terhességed!
2010. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!