Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Könnyű terhesség mellé nehéz...

Könnyű terhesség mellé nehéz szülés "jár"? Vagy nincs benne semmi törvényszerű?

Figyelt kérdés
Az első császár volt két éve, most jó esélyem van a sima szülésre, de magam sem tudom örüljek-e, hogy nem császár lesz. 31 hetes vagyok, eddig nagyon könnyű szinte észrevehetetlen a terhességem, ha nem rugdosna, meg sem érezném, hogy babát várok. Hízni sem sokat híztam, egyébként is vékony vagyok. Félek kicsit attól, hogy na ha a terhesség könnyű volt, a szülés biztosan nagyon szörnyű lesz. Tapasztalatok?
2010. máj. 27. 20:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
itt a negatív példa: terhességet észre sem vettem, túlhordtam a lányom 7 nappal. egyszer csak elfolyt a magzatvizem, fájások kb. 2 órával később jelentkeztek 2 oxitocin infúzió után, utána még 8 órát vajúdtam majd megszültem a kislányom. megmondom őszintén azóta is félek attól, hogy ezt még egyszer átélem. nagyon szeretnék még több babát, de a szüléstől rettegek. igaz amikor megszületett a kislányom a fájdalom egyből elmúlt teljesen és azóta is tökéletes a kicsikém minden szempontból, szóval megérte, de nekem sajnos a szülés nem pozitív élményként maradt meg. remélem nálad nem így lesz! Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek!
2010. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos teljesen problémamentes terhesség után nehéz szülésem volt, ami császárral végződött. Reggel fél ötkor már 5 perces fájásaim voltak, 7-kor beértünk a kórházba. Folyamatos 5 percesek mellett délután 4-ig szinte semmit nem tágultam. Akkor kötötték be az oxitocint, 5-kor burkot repesztettek. Nagyon lassan tágultam és éjjel 11 után, mire eléggé kitágultam, belázasodtam. Éjfél előtt 10 perccel született meg a kisfiam császárral. A hosszú vajúdás miatt teljesen eldeformálódott a kis buksija, de már kikupálódott.

A terhesség alatt 9,5 kilót híztam, nem vizesedtem, nem fájt semmim, végig aktív voltam. Mondjuk jóslóim egyáltalán nem voltak és a hasam sem szállt le, pedig 40+3-ra szültem.

2010. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Könnyű, problémamentes terhességem és könnyű szülésem volt.

Szerintem pont az az igaz, hogy pozitív élményekkel társult terhesség mellé nagyobb talán az esély egy pozitív hozzáállasra a szülésnél is, míg egy végignyűglődött terhesség társulhat egy végignyűglődött szüléssel.

2010. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sima terhesség- nagyon durva szülés császárral a végén! baba: 4500g, 54cm.
2010. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem...

Mindkét terhességem könnyü, problémamentes volt, és könnyű, gyors szüléseim voltak.

Ne félj, tapasztald meg ezt is, világraszóló és visszahozhatatlan élmény:-)

2010. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!