Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első baba 30 éves kor felett?...

Első baba 30 éves kor felett? Előnyök, hátrányok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ez azért még bőven nem a "túl késő" kategória, igaz? A legtöbben úgy tűnik a húszas éveikben szülnek először, sokan már nagyon fiatalon, 20-22 évesen akár. Ez mennyivel jobb, mint 30-32 évesen szülni? Vagy nincs különbség?
2017. okt. 3. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
32 évesen estem teherbe. Hátrányt annyit tudok mondani, hogy ha nem csak egy babát szeretnél, akkor vagy 35 felett szülöd a másodikat, vagy marad a kis korkülönbség, aminek szintén sok előnye van amúgy de nyilván nehéz. Nálunk 21 hónap van a gyerekek között. A korom miatt semmilyen hátrány sem ért se terhesség alatt, se azóta.
2017. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
A hétvégén töltöttem a 32-t, és pont ma vagyok 40 hetes. Ha van hátrány az csak annyi hogy lehet 10 évvel ezelőtt több energiám lett volna, bár most is aktív vagyok. Viszont türelmem és élettapasztalatom fele ennyi nem lett volna.
2017. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

"Magyarországon az anyák az első gyereküket átlagosan 28 évesen vállalják".


EZ a statisztika. Azaz valóban a huszas éveikben, de nagyon közel a harminchoz. Ez a stat nyilván úgy jön ki, hogy a középértéktől (28) idősebb anyák aránya nagyobb, mint a jóval fiatalabbaké.

2017. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
32 evesen szultem elso babamat most 33 vagyok es varjuk a tesot.😊☺ Elony talan az , h most erettebb vagyok egy babahoz. Huszon evesen vigyaztam sokszor bnok uncsitesok babaira de alig vartam , h jojjenek erte.😐 Most pedig tudnek vigyazni akar egy ovodanyi gyerekre is.😀 Hatrany sztem , leszek kb 70 eves (ha meg elek) mire nagyi leszek.😀😂
2017. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is 32 és 33 évesen szültem, de én 2 évnél nagyobb korkülönbséget sosem akartam, úgyhogy akár még 3 gyerek is belefért volna 3 év alatt :)

Én hátrányát egyáltalán nem látom, szerintem 30 körül ideális szülni.

Utolsó, miért lennél 70 évesen nagymama? :) én úgy számolom, hogy kb 60-65 évesek leszünk. Én még akkor maratont szeretnék futni, nem magamat temetni.

2017. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5


Minap olvastam GYK-n , h a mai fiatalok tobbsegenek 30 evesen meg nincs (komoly) parkapcsolatuk es gyereket se nagyon akarnak. Igy szamoltam talan 40evesen majd apakka valnak.😀 Tudom , h nem valoszinu , h a fiam is ebbe a kategoriaba fog esni de jobb felkeszulni.😀 'Ha meg elek' arra utalt , h a felmenoim 90%a maximum 55 evet eltek. En szeretnek sokkal tovabb es fitt fiatalos lenni/maradni.☺

2017. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, hogy neked fiaid vannak? :) erre nem gondoltam. Enyéim lányok, így valószínűleg hamarabb leszek nagymama :)
2017. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pocaklakot meg nem tudjuk fiu v kislany majd ho vegen kiderul.☺ HA.😀

Nade nekem amugy mindegy , h mikor leszek nagyi csak legyek. Majd megyek Hozzad unokazni.😛😀

2017. okt. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 30 év felett az ember "agyilag"jobban felnőtt. Nem mondom, hogy pl. egy 22 éves nem lehet érett gondolkodású, de nagyobb az esély rá, hogy minőségileg jobban tud gyereketvállalni.
2017. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
....mármint a 30 éven felüli, az kimaradt.
2017. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!