Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy aki duci, és...

Igaz az, hogy aki duci, és császározzák, annak utána nem annyira fáj a vágás helye?

Figyelt kérdés

Egy ismerőssel vitatkoztam, igaz, még nem szült sem Ő, sem én (mindketten kisbabát várunk). De Ő azt állítja, hogy akinek eleve volt hasa terhesség előtt is, duci és túlsúlya volt/van, annak császár után nem fáj annyira a mozgás, a felülés. Szerinte azért, mert az ilyen kismamáknál eleve megnyúltak a hasizmok, a szövetek, és ha össze is varrják, nem lesz teljesen feszes. Így nekik nem fáj, nem húzódik a seb annyira.

Én ezzel nem értek egyet. Hátha valaki tud mondani valamit pro és kontra. Köszi.


2010. máj. 29. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjét hallottam, vagyis azt, ahogy Te gondolod. De ez nem tapasztalat. Bár császáros voltam, nem duci, és kegyetlenül fájt.
2010. máj. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem két császárom volt,és képzeld azt mondták az "okos"anyukák azért nem fáj nekem annyira a vágás helye mert már másodszorra császároztak.Nem rosszindulatból,de remélem lesz alkalmuk kipróbálni.A kérdésedre válaszolva de igen a duciknak is fáj legalább annyira mint a nem duciknak.Könnyű szülést jó egészséget!
2010. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ducin szültem, ill. így császároztak. Szerintem nem volt vészes, abszolút kibírható volt utána a fájdalom. Másodszor is így szeretnék.
2010. máj. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A húgom (sajnos) túlsúlyos és császárral szült. Az, hogy mennyire fájt neki nem tudom, mert a fájdalmat is másképp éli meg mindenki (én simán szültem, mindenki azt mondta, hogy egy pár napig fog fájni, nekem 2 hétig nagyon szar volt, alig bírtam leülni stb.). Egyet tudok: húgomnak nehezebben gyógyult, mert rálógott a a hasa a sebre. :(((
2010. máj. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az első gyereket is és a másodikat is császárral szültem!Az elsővel 80kilósan vonultam be a szülőszobába,délután 4 előtt műtöttek,másnap reggel 5kor pattogtam mint a nikkel bolha,a másodiknál "csak" 72kilóval,na megmozdulni sem bírtam 2 hétig!!Lehet nincs összefüggés a súlyom miatt,inkább a kis idő miatt(21hónap volt a két szülés között),de mikor vékonyabb voltam jobban fájt...de hát másodjára vágtak ugyanott!
2010. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek, ezek szerint nincs ilyen ok-okozati összefüggés.

Egyébként én is császáros leszek, majd 2 hét múlva leírom én is a tapasztalatot.

2010. máj. 29. 11:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért császároznak?

utolsó válaszoló vtam

2010. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a szemem miatt. Sajnos anyumtól örököltem a szembetegségét. Ő -24 dioptriával született. Nekem a szemem "csak" -5-ös, de sajnos a szemfenék nem ép. Emiatt a szemész alapos kivizsgálás után írt egy javaslatot, hogy mivel első szülés ezért elhúzódhat, s nem javasolja a természetes szülést. Mert tovább romolhat a szemem.

Plusz a baba harántfekvésű, bár még a szülésig lévő 2 hétben megfordulhat...

2010. máj. 29. 18:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Hú sajnállak:(Nekem az első babócánál a nyakán volt a k.zsírón,kb 20órát vajúdtam(itthon töltött idővel együtt mikor már fájásaim voltak)aztán a fiam meg tuti császár volt mert csak 21 hónap van köztük!Az első nekem bátran kijelenthetem h nem fájt!!!A második annál inkább:)
2010. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Uh, 20 óra vajúdás plusz még császár is? Jaj :((( Akkor mind a kettőt megkínlódtad, mert azért majdnem 1 teljes napot vajúdtál is, plusz még császár is volt. Sajnálom. Bár a baba gondolom mindenért kárpótolt :)))

Gratulálok a 2 babához, mi is kettőt szeretnénk!

Nekem talán annyiból könnyebb, hogy tudom a pontos dátumot, és hogy a terhesség majdnem legelejétől arra készülök lelkileg. A többi 2 hét múlva kiderül :)

Köszi, hogy írtál a tapasztalatodról, minden kis apróság, info segítség lehet annak, aki még nem szült.

2010. máj. 30. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!