Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányszor annyira fájt a...

Hányszor annyira fájt a szülés mint ahogy azt előtte gondoltad, elképzelted?

Figyelt kérdés

Pont annyira mint ahogy gondoltad? Csak fele annyira volt vészes mint gondoltad? Kb. kétszer annyira fájt mint gondoltad? Kb. tízszer annyira fájt mint gondoltad? Sokkal könnyebb volt mint amire számítottál?


Előtte elképzelt szülési fájdalom Vs. Megtapasztalt szülési fájdalom


2010. máj. 30. 00:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Rettegni a szülési fájdalmaktól ezerszer rosszabb volt, mint szülni. Annyi butaságot olvastam össze "elviselhetetlen kínról", meg hasonlókról, hogy teljesen be voltam tojva. Ehhez képest alig éreztem a fájásokat, és közben is voltak szünetek a fájások között. :) Mire tényleg fájt, addigra el is múlt, és jött a kitolás.


Az volt életem legboldogabb napja. Ha csak a szülésen múlna, tíz kölköt is bavállalnék. :)

2010. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Megtapasztalt szülési fájdalmam, maga volt a pokol.Nem is lett csak 1 germekem.
2010. máj. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
bocs egy gyermekem!
2010. máj. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szorozgatok semmit semmivel. Én nem képzeltem el sehogyse, csak féltem tőle. Olyan fajta fájdalom, mint a menstruáció, csak sokkal-sokkal erősebb, és elgyötri az embert, hogy ha nagyon sokáig tart. Borzalmasan fáj, én meg akartam halni szülés közben, de ahogy kicsusszant belőlem, már vállaltam volna a 2-at!
2010. máj. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fájt és nekem mégsem volt negatív élmény a szülés, sőt az életem legszebb napja volt, és én nagyon jóérzéssel gondolok vissza rá.

Sokkal rosszabb dologra számítottam és rettegtem tőle, nem kellett volna!

2010. máj. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Félni nem féltem, de nagyon kíváncsi voltam és izgultam.

Fele annyira fájt, mint gondoltam.

2010. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem is gondoltam,hogy létezik ekkora fájdalom!!!!!!!!! Pokol! De a végeredmény kárpótolja az embert! Viszont bár több gyereket terveztünk,miután ő megszületett már tudtam,hogy egyke lesz. :)
2010. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, én tottál be voltam tojva a szüléstől, felkészültem a kínhalálra.

A szülés utáni vizsgálat sokkal jobban fájt, mint a vajúdás vagy a kitolás.

Vajúdásnál volt kb. 3 iszonyat fájásom, mikor haza akiartam menni és másnap folytatni. A kitolásra egyáltalán nem emlékszek, még fájdalmat sem éreztem, csak arra koncentráltam, hogy minél jobban nyomjak.

Egy mondatban: fele annyira sem fájt, mint mire számítottam.

2010. máj. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én borzasztóan féltem,már 1-2 hónappal a szülés előtt sirtam,hogy meg fogok halni.Aztán egyik nap elment a nyákdugóm,másnap mentem vizsgálatra ahol bent tartottak már.

A vajúdásom kellemes volt,hála a fájdalom csillapitásnak,a kitolás viszont egyszerüen borzalmas volt,másfél órán át kinlódtam,és semmire se haladtunk,azt hittem ott fogok meghalni.Aztán hála a dokimnak,egy pillanat alatt kibúljt a drágám,igaz akkor azt mondtam neki,soha többet nem szülök,most 3 héttel később már máshogy gondolom:-)ne félj előre,mert teljesen más lesz mint ahogy elképzeled.

2010. máj. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Én eléggé be voltam tojva, nem alaptalanul. Valahogy így képzeltem el a szülést: Első variáció: Könnyű és gyors szülésem lesz (végig ittam a málna levél teát meg homeopátiáztam, tornásztam, stb szóval erre készültem) bemegyek és 3-4 óra alatt elintézem az egészet, mosolyogva kinyomom magamból a gyereket, pihizünk 4 napig majd haza battyogunk a kórházból és éljük az életünket boldogan. Második variáció: Átlagos szülésem lesz, 10-12 órára gondoltam. Harmadik variáció: Hosszú és nehéz szülésem lesz, 18-24 óra, de ennyit is simán megér az a tökéletes gyerek aki bennem van, maximum kérek EDA-t ha már nem bírom. Egy nap szenvedést kibírok érte... Szóval én így indultam neki a dolognak. Aztán egyre telt az idő és azt vettem észre, hogy túlhordásom van, nem akar kibújni az én drágám. 7 nappal a kiírt után indították meg (3x + a 40+1. héten próbaindítás amire nem reagáltam) Az első 5 óra viszonylag "könnyű" volt, azt mondtam ha ilyen a szülés akkor kirázom a kisujjamból és jöhet a második is. Na de utána beindultak a dolgok és azt hittem ott halok meg. Nagyon elhúzódott a vajjúdás és végül a 3. napon lett meg a babám. Csütörtök reggel 7-től szombat délelőtt 10-ig tartott, de megérte. Ilyen csoda gyereke senkinek nincs csak nekünk. Igaz a mondás, hogy jó munkához idő kell....
2010. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!