Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányszor annyira fájt a...

Hányszor annyira fájt a szülés mint ahogy azt előtte gondoltad, elképzelted?

Figyelt kérdés

Pont annyira mint ahogy gondoltad? Csak fele annyira volt vészes mint gondoltad? Kb. kétszer annyira fájt mint gondoltad? Kb. tízszer annyira fájt mint gondoltad? Sokkal könnyebb volt mint amire számítottál?


Előtte elképzelt szülési fájdalom Vs. Megtapasztalt szülési fájdalom


2010. máj. 30. 00:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

én egyáltalán nem féltem, tudtam, hogy őőrülten fog fájni, de úgy voltam vele, hogy kérek majd fájdalomcsillapítót, ha nem bírom és kész.

aztán mikor mondtam, hogy ez mennyivel lesz még durvább, mert kérnék fájd.csillapítót (akkor azt hittem még csak az elején vagyok a fájdalmaknak és ennél legalább 10xdurvábbat vártam), akkor mondták, hogy már nyomni kell, mindjárt kint lesz! nem kaptam fájddalomcsillapítót és eléggé meglepődtem, hogy máris itt a vége?? :-)

és tényleg.

hamarosan kint volt a babánk, és akár másnap újra végigcsináltam volna az egészet!

pedig átlagos a fájdalomtűrő képességem.

valóban nagyon fáj, de van értelme és jól tolerálható.

2010. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem féltem tőle, mert tudtam, ha félek, ha nem :fájni fog:)


Ehhez képest fájdalomcsillapító nélkül, 2 tolás közt még a dokival viccelődve szültem:D


Azt hittem sokkal de sokkal rosszabb lesz.

2010. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem az első előtt. Anyukám nagyon gyorsan szült, reméltem, hogy öröklöm. Gyors is volt, 3 óra, de elég negatívan érintett, hogy mennyire fájt. Azért lett második is, de a 9. hónapban már halálfélelmem volt, annyira be voltam csinálva. Ahhoz képest alig fájt, 1,5 óra volt, szinte nem is vajúdtam. Vágni nem kellett, nem is szakadtam. A 2. egy vicc volt az elsőhöz képest.
2010. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hát félni én is féltem hazudnék ha azt mondanám h nem.Úgy voltam vele h bent maradni úgysem fog.Hátt nekem megfogalmazhatatlanul fájt.Semmihez nem tudom hasonlítani.Eddig azt hittem h én birom a fájdalmat hátt szülés utan más a véleményem.Habár lehet nekem az is rátett h két napja nem aludtam mert már vasárnap görcsölgetett a hasam hétfőn meg pláne és kedden késő este született meg.olyan fáradt voltam mint még soha életemben.3 érzéstelenítőt kaptam a vérnyomásom az eget verte és folyamatos fájásaim voltam semmi szünet benne.most 3 hónapos a leányzó hátt ne mondjam h én se terveztem kb 2 hónapig neki tesót de most már csökkent 5 évre:)szépül a fájdalom...csak ennyit tudok mondani.
2010. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
én is nagyon féltem a szüléstől.nagyon fájt,de sokkal rosszabra számítottam.két fájás között még aludtam is a szülő ágyon.bár az annak volt köszönhető h másfél napja nem aludtam mert már voltak fájásaim előző délután óta.
2010. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Volt itt régebben feltéve egy kérdés, hogy van-e olyan fájdalom, amihez hasonlítható a szülés?! ... az egyik anyuka írta, hogy inkább a szülés, mint egy brutál fogfájás. Bennem is az ilyan hozzászólások tartják a lelket, most vagyunk 38 hetesek, lassan itt a nagy nap.


Sokáig nem foglalkoztatott a szülés, aztán ahogy nőtt a pocakom,akivel csak találkoztam, azt kérdezgette, hogy "húúúú...és nem félsz a szüléstől?"....na ettől ki is akadtam egy időben, mert már szinte belebeszélik az emberbe a fájdalmat meg a rettegést a szüléstől.


Most meg én is úgy vagyok vele, hogy félek-félek igen. Nem tudom mennyire fog fájni, de valahogy csak túl lehet élni, ha ennyien vagyunk! Régen nem volt sem fájdalomcsillapító, sem semmi más, mégis a nagyszüleink 7-en voltak testvérek. Ha nagyon fájni fog, kérek fájdalomcsillapítást... a másik meg, hogy valahogy úgy is ki kell bújnia!!! :-D Bent nem maradhat!


Zsu

2010. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kersz fajdalom csillapitast ha van.
2010. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sem előtte nem volt, sem utána nincs bennem rossz érzés a szüléssel kapcsolatban. Sokkal rosszabbnak gondoltam, abszolút kibírható az egész. 4240 grammos kislányt szültem 2 hete fájdalomcsillapítás nélkül, hüvelyi úton.
2010. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!