Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki inkább...

Van itt olyan, aki inkább szégyellőség, megalázódás miatt félt a terhességtől?

Figyelt kérdés

Hogy boldog boldogtalan bejön és megcsodálja a széttárt részedet, hogy bepisilsz, bekakilsz mindenki előtt stb.

Tudom, hogy mikor már megvan a gyerek, mindez nem számít, de nem is ez a kérdés, hanem hogy van e olyan, aki őszintén tartott ettől a részétől.


2017. nov. 12. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Még amikor sok éve elkezdtem rendszeresen nőgyógyàszhoz jàrni,talàn megfordult ilyesmi a fejemben..Azóta volt egy terhességem,ami soràn nagyon gyakran vizsgàltak,úgyhogy nekem màr kb.természetesek ezek a dolgok.Hidd el akik nap, mint nap ezzel foglalkoznak nem úgy néznek ràd,hisz napi x óràban csak ezt làtjàk....
2017. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Egy gyerekkori baleset és az utána következő nőgyógyászati mutet miatt bennem nagyfokú gátlásosság alakult ki ilyen iranyban. Odaig fajult a dolog, hogy nem egyszer kaptam pánikrohamot nőgyógyászati vizsgálatkor. Én olyan orvost kerestem, aki ezt megérti. Ő gyereknőgyógyász is. Sokat beszéltünk arról, hogy mitől félek, hogyan lenne könnyebb, de mi az, ami elkerülhetetlen. Ő mindig azzal a viccel zárta a dolgot, hogy higgyem el, nem olyan különleges az alfelem, hogy tolongjanak a szülőszoban nézelődni a kórházi dolgozók. De azt elfogadtam, ha baj van, akkor jöjjön, akinek jönnie kell. De pl a dokimat megkértem, hogyha nem muszáj, akkor ő se legyen bent a szobában. Így egy szomszédos helyiségben volt két vizsgálat között (bár extra gyors szülésem volt). Azóta annyit enyhült a problémán, hogy "csak" hasmenésem van nőgyógyászati vizsgálat előtt és magas a vérnyomásom és pulzusom, de panikrohamjaim már nincsenek. Sőt mivel a kistesók nem sikerültek, ezért meddőségi klinikára is eljártam. Nah az igazan nehéz volt, ott aztán tenyleg a kutyát nem érdekli, hogy mit szeretne az ember. A cél érdekében mindent el kell viselni. Most ujra terhes vagyok. Korhazban is leszek majd heteket vagy hónapokat. De azt már kikötöttem, hogy csak vészhelyzetben vizsgálhat meg más, a heti méhszájvizsgálatot a saját orvosom végezze. Főorvosi bemutatásra pl csak fennmaradó bugyiban megyek.
2017. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom azt, hogy nem gondoltam ezekre is előzetesen, meg ne zavart volna a dolog sokszor. De én speciel a fájdalomtól sokkal-sokkal jobban féltem. Meg attól, hogy nem fogom bírni: elájulok, feladom szülés közben, ilyesmi.


Egyébként az általad felsoroltak ellen azért lehet tenni valamelyest. Ha a bekakilástól ennyire tartasz például, akkor a beöntést a vajúdás során mindenképpen ajánlom. Meg azért az sem igaz, hogy boldog-boldogtalan bejárkál a szülőszobába. Idegenek (pl. orvostanhallgatók) végképp nem nézelődhetnek, ha nem egyezel bele, de ha közlöd egyértelműen, hogy te nem szeretnéd, akkor még az orvos is csak a minimálisan szükséges ideig marad bent, egyébként kettesben lehetsz végig a szülésznővel. Ha komplikáció van, akkor persze elkerülhetetlen, hogy jöjjenek mások is, de hidd el, akkor már nem fog érdekelni téged sem, mert attól a ponttól kezdve konkrétan az életedet mentik.

2017. nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy aki ezzel foglalkozik, az nem nálam lát ilyet először, de én életemben először fogok átélni ilyen élményt. Nagyon gátlásos vagyok, a saját otthonomban nem szeretek ruha nélkül rohangálni, akkor sem, ha egyedül vagyok. Valahogy nekem az egész olyan megalázónak is tűnik, olyan kiszolgáltatottnak. Nővérem vajúdását végigasszisztáltam, ott pl volt olyan, hogy mikor közölték, ebből császár lesz, akkor bejött 2 betegápoló fiú, akik az anyaszült meztelen nővéremet pakolták rá egy ágyra, nyitott ajtónál. Csak az nem csodálhatta meg, aki nem akarta. És azért volt ott egymás melletti szobákban több vajúdó nő is rokonokkal, akik el-elmentek nővérem szobája előtt. Aztán szülés után a szobában rajta kívül 5 másik nő volt jelen, mindnek bejött a pereputtya, senki nem tudott nyugodtan szoptatni sem. De biztos bennem van a hiba, hiszen igazából a 3 válaszból kettő az, akit ez szintén zavart, azt gondoltam, ennél jóval többen lesznek. Irigylem azt, akit ez nem zavar, én nagyon rettegek ettől, sokkal jobban, mint a fájdalomtól, gátmetszéstől (sőt, igazából ezek teljesen hidegen hagynak).
2017. nov. 13. 18:49
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Aki nagyon akar gyereket, annak nem ez lesz a kizáró ok!

Aki mezen agyal, az még nem érett meg a gyerekvállalásra.

2017. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én férfi vagyok. Valószínűleg nem fog megnyugtatni, de azért elmondom, hogy amikor a párom terhes volt, akkor nemcsak olvastunk előtte a szülésről cikkeket, történeteket, hanem néztünk videókat is. Vannak olyan videók, ahol mutatnak mindent, nincs kikockázva semmi, se alul, se felül, azaz még a nő arca sem. Na, és csak annyit akartam megjegyezni, hogy hiába feküdt ott széttárt lábakkal teljesen, szexuális izgalmat egyáltalán nem éreztem, sokkal inkább sajnáltam szegényt. Pedig én csak egy mezei apuka vagyok, nem egy kórházi dolgozó, aki naponta tucatjával lát ilyet.
2017. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok szerintem mindenkit zavarnak valamilyen szinten.

Én 3 gyereket szültem, én is szégyellős vagyok, én is féltem ettől.De ennek ellenére megpróbáltam túltenni magam rajta, hogy ne aggódjam agyon magam.

Valahogy amikor jöttek a fájások, elkezdődött a szülés, már olyan mindegy volt, akkor már elmúlt ez az érzés, csak a születendő gyerekemre gondoltam, meg hogy ne legyen baj, hogy egészséges legyen.

Mi nők is tehetünk kicsit azért, hogy ne legyenek ilyen állapotok, ha szólunk miatta, és nem hagyjuk magunkat így kiteregetni.

Én kisvárosban élek, azért itt az orvosok jobban vigyáznak , legalábbis mindenki be van takarva szülés közben, csak a végén nincs, de akkor senki nem járkál be.

2017. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
2017 van, kerhetsz programozott csaszart, gyorsan megvan es sokkal diszkretebb! En atkozom az osszes rohadt alszent velemenyt, ami miatt termeszetesen szultem! En abszolut vagany, bevallalos vagyok, de egy eletre kikeszitett lelkileg az amit ott ateltem! Igen, a megalaztatas ra a legjobb szo!
2017. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nehogy azt hidd, hogy a császár leány álom. Sőt. Szerintem annál kiszolgáltatottabb helyzet, hogyx ideig nem érzed a lábad idegenek pakolnak át egyik ágyról a másikra sokkal több ember van bent. Ráadásul nagy hasi műtét ami után nem biztos, hogy könnyen mozogsz. 3 császárom volt tudom miről beszélek.
2017. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De ki beszélt itt arról, hogy ez egyáltalán kizáró ok? Tudom, hogy vannak nők, akik könnybe lábadt szemmel gondolnak a gátrepedéstől kezdve, a telekakált pelenkán át, a bukásig, de vannak itt hétköznapi emberi lények is, akiknek vannak félelmeik, már-már undoruk egyikkel, másikkal szemben. Normális ember tart ezektől, de egy dolog félni vmitől és más emiatt lemondani például a gyermekáldásról, amire még csak nem is utaltam. Egyébként, de én kifejezetten anyának való típus vagyok, csak mellette szégyenlős is :)
2017. nov. 17. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!