Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak abban a kórházban lehet...

Csak abban a kórházban lehet szülni, ahová közigazgatásilag tartozol? Más megyében nem lehet?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jelenleg magyarországon szabad orvosválasztás van és ez nem hinném hogy csak megyén bellül lehetséges én sem ahoz az orvoshoz járok akihez tartozom és eddig senki sem szólt hogy ezt nem tehetem meg.Nem 100% de szerinem ott szülsz ahol csak akarsz.
2010. jún. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De lehet. A szabad orvosválasztásnak és az egészésgügyi ellátásnak pont az a lényege, hogy ha te xy faluban/városban laksz, és pl. Szolnokhoz tartozol, akkor is szülhetsz pl. Budapesten.
2010. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szülhetsz máshol is. Ahová mi közigazgatásilag tartozunk, ott szülnek a városomból 25%, a megyeszékhelyen található Városi Kórházban és Klinikán 50% (ami egyébként jóval messzebb van, de megbízhatóbb) és a szomszédos megye súlyponti kórházában a maradék 25%. Tehát 75% nem a hovatartozás szerint szül. NÁlunk a közigazgatásilag illetékes kórház híre nem a legjobb, így inkább távolabb utaznak a kismamák - köztük én is.
2010. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. jún. 2. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt annak idején én is megkérdeztem az orvosomtól. Mivel a szülés sürgősségi ellátás, ott szülsz, ahol szeretnél.
2010. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fejér megyei vagyok, de Pesten szültem.
2010. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de lehet jó pénzért.én nem másik megyében szerettem volna szülni,csupán másik városaban,nem abban ahova körzetileg tartozok.60 000 ft-ba került volna.és nem fogadott dokinál.
2010. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egerhez tartozom körzet szerint, de én elmentem Miskolcra szülni. Még a megye is más, senkit nem ismertem, nem volt fogadott dokim, mégsem kérdezte senki, hogy mit keresek ott.

Az ügyeletesnél szültem, maximálisan kedves és segítőkész volt, akárcsak a szülésznők, és utána az osztályon a nővérek.

És senki nem kért egy fillért sem!

2010. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pécsi vagyok, Szigetváron szültem. Következőt is ott fogom, ha lesz. Ott dolgozott az orvosom, nyilvánvaló volt, ha valami sürgősségi dolog nem jön közbe, akkor oda megyünk be, ha eljön az idő :)
2010. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!