Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik az után miután...

Mi történik az után miután már nagyon erősek a fájások és beértetek a kórházba? Mi az az nst? Most vagyok 39 hetes, és már nagyon félek. Hogyan zajlik minden a kórházban mielőtt megszületik a baba?

Figyelt kérdés
És szülés után hány órával adják oda szoptatni?
2010. jún. 4. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ügyeletes orvos megvizsgál, majd dönt arról, hogy szülőszoba vagy vajúdó. A szülésznő megbeszélés ill. szokások alapján ad beöntést, borotvál, rácsatolja a pocakodra az nst tappancsait. (Nst, ugyanaz, mint a ctg, a magzat szívét nézi és a méhtevékenységet. Ha 39 hetes vagy, akkor már kellett, hogy legyél ilyenen.)


Szopizás kórházfüggő, ideális esetben szülés után azonnal.

2010. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kapsz beöntést,előkészítenek a szülésre,bemész a szülőszobába,vajúdsz,ha kitágultál meg jönnek a tolófájások,és megszületik életed értelme.Közben nst-vel nézik,hogy nem lassul-e a pici szívhangja,mert ha lassul,akkor megcsászároznak.Nekem mikor kibújt a drága,már adták is oda a mellkasomra,utána apa elvágta a köldökzsinórt,megmosdatták,megvizsgálták,én addig megszültem a méhlepényt,összevarrták a gátsebem,és már jött is vissza a drág kincsem apával,és mellre raktuk,és megvolt élete első szopizása.


Amugy 39 hetesen már rég kellene járnod nst-re.Én 39+5 hetesen szültem,de már a 37,vagy 38 héttől jártam nst-re,pedig nem volt fogadott dokim.Ennek kérdezz utána mindenképp.MInden jót,és könnyű csodálatos szülést,és sok egészséget a bébidnek is meg neked is.

Csodálatos élmény a szülés

Üdv:21 hónapos kislány boldog anyukája

2010. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kszi a válaszokat! Persze már voltak ctg-n, csak (ne nevessetek) nem tudtam hogy van más neve is. Szerencsére minden rendben van, keddre vagyok kiírva, és éjjelente arra ébredek, hogy azt álmodtam hogy már szülök...
2010. jún. 4. 15:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is, boldog babázást! :)
2010. jún. 4. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:

ja,és egy cseppet se fél.Nem olyan szörnyű,mint képzeled.Fáj,azt senki nem mondja,hogy nem,de ott olyan gyorsan fog minden történni körülötted,hogy nem igazán tudsz majd vele foglalkozni,és minden jön majd magától,csak az fog érdekelni,hogy már csak egy keveset kell kibírni,és a karodban lesz az életed értelme.És minden fájás csak közelebb segít hozzá.Ezt sose feledd(nekem a védőnő mondta,és sokat segített,hozzátenném,teljesen igaza volt),hogy szülés közben a fájások a te igazi barátaid,és csak azok tudnak segíteni,hogy könnyen és gyorsan túl légy rajta te is és a drága is,és ne tégy semmit a fájások ellen(ne feszülj),hanem segíts neki(lazulj el a fájások közben teljesen).Én így csináltam,és 3 óra alatt meglett a kicsi mindennel együtt.

Második voltam

2010. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az nst az a ctg, vagyis a magzati szívhang és méhösszehúzódás figyelő.


Furcsa, hogy az orvosod semmit nem mondott a szülésről.


A bemenetel három féle képen történhet:

1, valami miatt befektet a kórházba a szülész orvos,

2, elmegy a magzatvíz (ekkor szépen szedd össze magad és irány a kórház. Nem kell lélekszakadva rohannod, de a lehető leghamarabb menj be, mert ilyenkor már nagy a kockázata, hogy valamilyen fertőzést összeszedtek.)

3, elindulnak a fájások, kőkemény lesz a hasad, és olyan fájásokat érzel, mint a menstruációs görcsök, csak lassan múlnak el és nagyon intenzívek (ez esetben Nekem azt mondta a szülésznőm, hogy elég akkor beindulnom, ha már 5 perces fájásaim vannak rendszeresen. Elég szépen ráérősen elindulni, jobb otthon vajúdni, mint egy kórteremben. Igaza volt.)


Miután megérkezel megvizsgálnak, ha ők is úgy gondolják, hogy ez már a szülés, akkor elküldenek zuhanyozni, de előtte kapsz egy beöntést, ha kell megborotválnak.

Utána CTG-re raknak, ha minden rendben hagynak vajúdni. Mikor elérkezik az idő a kitolásra, átalakítják az ágyat, lefektetnek rá, és hát pár nyomás után megszületik a baba. Ha kell a kitolás alatt gátmetszést alkalmaznak (én erről nem tudok nyilatkozni, mert nekem egyik szülésem alatt sem volt). Szülés után azonnal rád teszik a babát egy picit, aztán elviszik (ha ott van Apa is, akkor vele) áttörülgetik, és megvizsgálják, felöltöztetik. Eközben megnézi a nőgyógyász, hogy minden rendben zajlott-e ott lent, ha volt gátmetszés, akkor most összeöltik. (Hozzám ekkor nyúlt először a nőgyógyász egész szülés alatt.) Kb. 10 perc múlva már hozzák is a babát, rakhatod cicire. Ha minden rendben van veletek, akkor két órát a szülőszobán töltötök így hármasban.

Remélem mindent leírtam, ha kérdésed van még, nyugodtan tedd fel. Ne félj tőle, mert annál rosszabb, inkább fogadd el, hogy ilyen egy szülés, és ez a módja, hogy megszülessen a babád. Minél inkább elfogadod és nem küzdesz ellene (mármint a fájások ellen), annál hamarabb túl leszel rajta.

2010. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!