Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pánikbeteg vagyok, rettegek...

Pánikbeteg vagyok, rettegek (! ) a szüléstől, kérhetek ez miatt császárt? 38 hkm

Figyelt kérdés
Nagyon felek a szulestol, ha belegondolok hogy kb barmikor szulhetek elkap a panikroham. Nincs fogadott dokim akinek elmondhattam volna ezt a panaszom. Ha oda kerul a sor, hogy szulok akkor az ugyeletes dokinak mondom ezt, es megkerem ha lehet hogy csaszarozzanak meg. Leheg hogy rosszabb a csaszar, de nalam szerintem senki nem fel jobban a szulestol. Mellekesen a fajdalomturo kuszobom a beka feneke alatt van..!!!

2018. jan. 7. 18:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen természetes, hogy félsz a szüléstől, de hidd el, közel nem olyan vészes, mint amilyennek tűnik! Ha elkezdődik és benne leszel, át tudsz majd lendülni a félelmeden. Beszélj esetleg pszichológussal vagy egy szülésznővel. Jó kezekben leszel, bízz az orvosban, szülésznőben és a testedben, mert tudja, mi a dolga. Gondoldj rá, hogy nemsokára láthatod a babád! Minden jót!
2018. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%
Papír nélkül nem fognak, főleg orvos nélkül. Bár, a barátnőmet a vajúdás alatt elkapta a pánik, emiatt császár lett a vége, mert nem tudott figyelni a dokira, és a baba szívhangja is leesett. De az sürgősségi császár lett, altatással, utána pokoli fájdalmakkal. :( Én is félek, 40 hetes vagyok, jövő héten indítják, ha nem jön. Próbálj meg megnyugodni!!
2018. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszaitokat! Kedves utolso kitartast mindenhez, konnyu szulest kivanok Neked!
2018. jan. 7. 21:07
 14/24 anonim ***** válasza:
74%
Köszi, a kehjobbakat Neked is! Menni fog❤
2018. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
56%

Először is nem mindenkinek faj a csaszar. Nekem konkrétan nem fajt, le lehet pontozni. Amúgy nem én akartam császárt de farfekves miatt nem szulhettem.

Pszichiáter diagnosztizált nem? Pszichologus nem orvos, nem is diagnosztizalhat.

Hanyadik héten vagy? Elmész egy pszichiáterhez, elmondod a szitut, ad egy papírt és kész. Legjobb lenne ahhoz menni akihez jártál. Ehhez szerintem nincs késő.

Addig próbáld a tudatos jelenlét tréninget, sokat segíthet a szorongás leküzdèsében.

2018. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
48%
Mindenki fél a szüléstől.A szülés fáj.De ki fogod bírni.Ha probléma adódik közben úgy is segítenek.
2018. jan. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%

Most egy pánik betegnek hiába magyarázhatok, h ki kell bírni meg ne féljen. Nem tudom ezen mi olyan bonyolult...mentálisan beteg, nem úgy működik az agya mint egy egészséges emberé. Ő nem fogja kibírni mert pánik rohamot kap. Ennyi erővel egy skizofrénnek is meg lehetne magyarázni, hogy ne hallja a hangokat mert nem léteznek. Ez nem így működik. Persze ez nem olyan fokú mentális probléma de attól még probléma. Kérdező, menj el egy maganrendelesre, biztos találsz szülés előtt még időpontot vagy hívd fel a régi dokidat.

Nekem is volt pánik beteg ismerősöm , kétszer kapott rohamot vajúdás alatt, mindkétszer elájult. Ezt nem lehet erőltetni.

2018. jan. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
37%
Kicsit előbb kellett volna már beszélned erről az orvossal! De még talán nem késő!
2018. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
8# nagyon harcias vagy de nem egyszerűen fél a szulestol hanem pánikbeteg.
2018. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Koszonom a normalis hozzaszolasokat. Aki kicsit agresszivabb kommentet kuldott, annak csak annyit, hogy ne akarja megtudni milyen panikbetegnek lenni. Es oruljon annak, hogy nem az. Es kicsit probaljon lazabban gondolkozni es nem egybol negativitassal illetni masokat akik nem olyan tokeletesek mint O. Ne akard megtapasztalni milyen nehez beszelni barkinek arrol, ami benned zajlik. Es soha nem tudhatod, hogy egy panikbetegnek mitol alakult ki a betegsege!!!!! Ne itelkezz ismeretlenul, es elsore ha nem tudod az elozmenyeket!
2018. jan. 8. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!