Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pánikbeteg vagyok, rettegek...

Pánikbeteg vagyok, rettegek (! ) a szüléstől, kérhetek ez miatt császárt? 38 hkm

Figyelt kérdés
Nagyon felek a szulestol, ha belegondolok hogy kb barmikor szulhetek elkap a panikroham. Nincs fogadott dokim akinek elmondhattam volna ezt a panaszom. Ha oda kerul a sor, hogy szulok akkor az ugyeletes dokinak mondom ezt, es megkerem ha lehet hogy csaszarozzanak meg. Leheg hogy rosszabb a csaszar, de nalam szerintem senki nem fel jobban a szulestol. Mellekesen a fajdalomturo kuszobom a beka feneke alatt van..!!!

2018. jan. 7. 18:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon hasonló a sorsunk, szintén pánikbetegség, zavart szorongásos depresszió volt hosszú évekkel ezelőtt, annyi, hogy nekem még a baba nincs tervben. DE! Biztosan tudom, hogy így nem indulnék neki a szülésnek, ha ezek újra előjönnének. Hívd fel a régi orvosod, kérd ki a papírjaidat, és próbálj még SOS utána járni, mik a lehetőségeid. Ezt szüléskor mindenképpen jelezned kell, kaphatsz olyan durva rohamot, hogy még bajotok is eshet.


És ami fontos: A szülés durván felborítja a hormonháztartást, nem ritka a szülés utáni depresszió, szerintem nálad esélyesebb is. Erre az időszakra is fel kellene készülnöd, és bejelentkezned a régi dokidhoz, vagy egy újhoz, hogy kezeljen abban az időben.


Kitartás!!!

2018. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Bogus20 ***** válasza:
Hipnózis segíthet.. Bár nekem nem volt ilyen diagnózisom, de én is nagyon féltem, aztán rendszeresen hipnotizáltam magam, elején segítséggel, most meg már csak magam hallgatok hanganyagokat. Annyit elértem vele, hogy ha magas a vérnyomásom, le tudom vinni egy fél óra alatt, vagy ha nem tudok elaludni, akkor is nagyon jó. Ha jönnek a jóslók, akkor meg nem idegeskedem, hanem akkor is sikerül megnyugodnom. Nincs sok idő, de ha mást mindent már sikerült a baba körül megszervezni, akkor érdemes keresni egy szakembert, és ha most császár is lesz a vége, olyan dolgokat tanulhatsz, ami a későbbiekben is segíthet.
2018. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Ha valaki olvasna meg ezt, megszultem. Termeszetes uton, nem csaszarral. Szerencsere rovid, de annal fajdalmasabb szules volt. Kitartast akik kozelednek a szuleshez es felnek!
2018. jan. 28. 23:06
 24/24 anonim ***** válasza:
Gratulálok!! :)
2018. jan. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!