Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől?

Nagyon félek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Első babám lesz és nagyon félek. 2 hónap van még hátra és egyre jobban parázom. Egyáltalán nem tudok semmit a szülésről. Eddig kerültem is ezt a témát. Félek hogy valami komplikáckó merülne fel vagy valami baj legyen a babával és persze a fájdalom...


Az lenne igazábol a kérdésem hogy mi a szülés menete? Mikor mit csinálnak a szülőszobába? Miket tanácsoltok fájdalom csillapítás céljábol? Szülés után mi jó? Mi kell/hasznos?



2018. jan. 20. 22:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Természetes, hogy félsz.

Az meg, hogy mi hogy zajlik teljesen változó.

Amit a 3as írt hogy gyakran wc meg hányinger hát nekem ilyen egyszer sem volt pedig 3at szültem.Fájdalomcsillapításról az adott kórházban tudsz érdeklődni.

A szülés és vajúdás pokoli kín de természetes.Túl fogod élni ahogy mindenki más is.

2018. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Minden szülés más és más.

Természetes,hogy tartasz tőle,de azért rettegni nem kell.

Az élet rendje,a fájdalomcsillapításra vannak technikák,és gondolj bele,hogy egy kisbaba érkezése mekkorra öröm.Nem olyan fájdalom ez,mikor az embernek a bölcsességfogát húzzák,hiszen egy kisbaba születik.

Nézd meg a Jön a baba vagy a Szülőszoba c.sorozat részeit.Szerintem sokat segít,h lásd mi történik,és mennyiféle szülés van

2018. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérdező itt van még?

Hogy alakult a szules? Én is ebben a cipőben járok most!

2018. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jól alakult a szülésem szinte fájdalom mentesen!

Üzenetben este le írom a történetem. :)

2018. aug. 2. 18:14
 15/17 anonim ***** válasza:

nem csodálom, ha parázol, az én anyám is félt tőle, nem is véletlenül

baromi hosszú és fájdalmas dolog volt...szóval nem hibáztatom.

lehet hogy ezt kellemetlen olvasni, de nem fogok hazudni neked, kérdező, szülni brutálisan szar dolog.

2018. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Megszületett a kicsim most 5 hónapos. :)

Gyors és szinte fájdalom mentes szülésem volt.

Márc. 18.ára voltam ki írva de egy napot sietett Levi. (03.17. 21:20)

Fél 5kor el folyt a magzat vizem. Hívtam a mentőket akik kereken 5re be értek velem a korházba. Fura érzés volt tudni hogy el jött az idő. Megvizsgáltak és egyből szülő szobára tettek. Ott rám tették a fájdalom mérő gépet és az nst-t. Fel vették az adatokat és ott hagytak. 8 óra körül jött a szülésznő és kikerekedett szemel nézet rám hogy semmi bajom pedig a fájdalom mérő vonal teteje nem is látszott. Megvizsgált kicsivel több mint 2 újjnyira voltam nyitott. Ekkor el vittek zuhanyozni illetve kértem a beöntést. (Kicsit kellemetlen volt de ennyi) Kb háromnegyed 9re vissza mentem a szobába és akkor kezdtem érezni egy kis fájást. Be hozták az oxitocint és el mondták hogy működik. 9kor jött a doki és mondta mindjárt szülök és így jöttek folyamatosan be a nővérek, a szülésznő és a tanuló dokik. A családomból senki nem lehetett ott mert pont tilalom volt a korházba. (Így vissza gondolva nem bánom hogy nem volt velem ott senki) Mikor mindenki már a helyén volt és be kötötték az infuziót is (jobban fájt a karom mint a fájások) mondták párat szivjak bele az oxiba mert ki viszik. Az után rögtön jöttek a toló fájások. A babóm el indult felfele de a doki egy jó belém könyökléssel el érte hogy ne kelljen vákumt használni. Még párszor nyomtam és kint is volt. Igaz vágtak meg repedtem is egy picit mivel nagy volt a buksija.

A varratos időszak az a 1,5-2 hét jobban megviselt és az fájt is főleg mikor el pattantak.

Szóval összeségében szerencsésnek gondolom magam mivel tényleg nem fájt. Én is féltem,rettegtem pont azért mert mindenki azt mondta hogy fáj stb.. Szerintem nem volt nagy ördöngőség sőt inkább még 1x szülnék mint hogy a varratos időt újra éljem.

Nem tudom hogy a miatt lett e meg ilyen könnyen hogy mindig mentem mint a hülye. Jártam minden nap tanfolyamra utána a tanyára a lovakat ellátni, ki trágyázni stb.. azután a ház körüli munkákat meg csinálni mind ezt kocsi nélkül. Utolsó nap is pont a lovaktól jöttem, zuhiztam és vacsi csinálás közbe indult be a játék.

Szóval ha tanácsolhatom ne hagyd el magad és mászkálj annyit amennyi jól esik!

Sikeres, gyors, könnyű szülést!

2018. aug. 23. 22:34
 17/17 anonim ***** válasza:

Köszi hogy elmeselted a történeted! 🙂

Sajnos én nem nagyon tudok már mozogni... Nagyon hamar elfaradok, szinte egész nap fekszem es az orvos is pihenesre intett... Remelem azért nekem is ilyen könnyű lesz!

2018. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!