Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeméremcsont valakinek...

Szeméremcsont valakinek sérült a szülést követően kis illetve nagy babánál? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
33. héten háromszori mérés után is 2800 grammot mértek, azt mondták nagy baba lesz. A szeméremcsontom fáj már a 26. hét óta nagyon. Fordulni is alig bírok. És olvastam hogy van akinek repedt, tört a szeméremcsontja. Ettől eléggé megijedtem...
2010. jún. 7. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem fog sem törni, sem repedni a szeméremcsontod. Azért fáj, mert nyomja a súly, de ez el fog múlni. Ne parázz:)
2010. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyit mértek.

3750 grammal jött a lányom, szakadtam, de a csont nem sérült. Elég kicsi vagyok, izgult is a doki úgy láttam, mert aznap reggel 3680ra becsülték a gyerkőcöt.

Szóval ne izgulj, a csont ettől nem törik, legfeljebb a vágás mellett szakadsz, de az meg begyógyul. (Én nagyon csúnya voltam altájilag utána, de 6 nap alatt tökéletesre hoztam. Én, nem a dokik.) A csont meg valószínűleg azért fáj, mert nyomja a teher, a baba, esetleg engednek a csontok, hogy legyen helye a babának.

2010. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos számolhatsz egy 4 kg-s babóval, nekem is így volt, mint neked. Abba is hagytam 28 hetesen a melót, mert felállni alig tudtam a székből. A szülés előtt még jobban fájt, élesen szúrt a szeméremcsontom, éjszaka azt hittem megkattanok alvás helyett, de ettől függetlenül simán szültem, gátvarrással a 4018 g-s szerelmetes kicsi Fiam 8 óra alatt. Utána még 1 hétig fájt a szeméremcsontom.
2010. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: és hányadik héten szültél, mennyi idő alatt lett meg a babó, víz folyt el, vagy fájásokkal indult?


köszönöm a válaszod :)

2010. jún. 8. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a farcsontom tört el... barátnőmnek a medencéje.... kinek mi :D de ez nem feltétlen a baba méretei miatt
2010. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: szülés közben tört el a farcsont vagy terhesség közben? könnyen gyógyult? milyen érzés volt? hallani lehetett a reccsenést?
2010. jún. 8. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:

06-08 14:46-os válaszoló vagyok!


A fájások a kiírás napján 2:30-kor indultak, 6-ra érkeztünk meg a kórházba bő 3 ujjnyi belső méhszájjal, 7-kor burokrepesztés, 8-9-ig meleg vizes kádban vajúdás, 9 óra körül 1 centi hiányzott a teljesen nyitott méhszájhoz, majd jöttek az igazán kimerítő fájások, aztán megállapították, hogy homlokkal ékelődött be a kismanóm és 1,5 órán át pózokat kellett váltogatnom és labdán rugóznom. Minden kontrakció csúcsán úgy éreztem nem bírom tovább, de mindig tovább bírtam érdekes.... majd elkezdett spriccelni a magzatvíz, végre nyomhattam is és pár perc alatt megszületett a kisfiam.


Ez persze nem jelenti azt, hogy neked is rosszul akar majd beékelődni a kismanód, de bizti ami bizti, járkálj sokat és rugózz sokat vajúdás alatt! :)

2010. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
14:46-os: köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad a szülésed, és köszönöm a tanácsokat is. Gondolod hogy akkor azért fájhat ennyire, mert homlokkal van beékelődve?
2010. jún. 13. 08:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, remélem nem. :) De a rugózás,járkálás nem árt...:)
2010. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!