Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetséges olyan, hogy az...

Lehetséges olyan, hogy az anya nem engedi beforgatni a magzatot?

Figyelt kérdés
Kolléganőmmel beszélgettünk erről, aki két éve szült ikerlányokat. Harmadik trimeszterben harántba fordult az egyik, a doki felajánlotta neki a beforgatás lehetőségét, de ikreknél én még ilyet nem hallottam. Ő nem engedte, így a doki kiírta császárra (lehet a kora is benne volt, ő 38 volt ekkor). Ez tényleg ilyen "kívánságműsor"?

2018. febr. 23. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Mivel ikreket eleve nagyon ritkán engednek természetes úton megszülni, főleg, ha első szülés... így nem. akkora nagy kívánság az, hogy feleslegesen ne kínozzák.
2018. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Egy sima terhességnél sem kívánságműsor, ha rosszul fekszik a magzat a rendes szüléshez, akkor császár!

Sok tényezőnek kell összeklappolni, hogy ikreket simán lehessen megszülni! Én nem is mernék ikreket simán szülni!

2018. febr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Egyes terhességnél is el lehet utasítani.. betegjog°°
2018. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
"Magyarországon a külső fordítást a szükséges tapasztalatok hiánya és esetleges veszélyei miatt (méhen belüli elhalás, lepényleválás, anya-magzat vértranszfúzió) csak nagyon kevés kórházban, ott is a csak kellő tapasztalattal és gyakorlattal bíró szakemberek végzik. Számos feltétele van, nálunk például csak a 37. terhességi hét után lehet megkísérelni, egyrészt mert korábban a magzatok egy része magától is megfordulhat, másrészt burokrepedést vagy fájásokat idézhetnek elő, így koraszülést is okozhatnak." - egyébként sem veszélytelen beavatkozás, ikreknél pedig még rizikósabb. Ez csak egy vállalható beavatkozás, ha valaki mindenképpen természetes úton akar szülni.
2018. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Magyarorszagon nem is rutinbeavatkozas a befordutas, nem igazan csinaljak. Ha megis felajanljak, akkor termeszetesen vissza lehet utasitani.

En nem ott elek, itt pl az a gyakorlat, hogy felajanljak ha egyaltalan van ra esely, hogy sikerul, de szinten el lehet utasitani. Ha vallalja a kismama, akkor korhazban, hozzaerto szemely folyamatos ellenorzes mellett megprobalja, de olyan szakaszban, amikor mar a szules sem korai, epp azert, hogyha barmi gond lenne, akkor csaszarozhassanak egybol. Van, hogy sikerul, ha nem megy nem eroltetik.

2018. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ahogy irták betegjogok is vannak. Persze ezzel kockáztatta a császárt. Ha gond van és nem engednè a császárt valaki az már nem kivánságműsor mert ott a baba veszèlyben van ès neki is vannak jogai. Ilyenkor az anya bárhogy tiltakozik megcsászározzák a baba érdekében.
2018. febr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Én se engedtem volna. Nekem faros volt a lányom, a dokim nem is akarta volna beforgatni, de ha rákérdezett volna, tuti elutasítom. Az esetek jó részében van annak valami oka, hogy nem fordult meg magától. Pl. rövid köldökzsinór. Jó móka lehet, ha elkezdik a beforgatás miatt ráncigálni, és a lepény emiatt leválik ott helyben. Vagy ha csomó keletkezik rajta. Ahogy már írták, lehet a kockázata méhen belüli elhalás. Én inkább bevállaltam a császárt (pedig szerettem volna szülni), hogy egy egészséges babám szülessen, minthogy kockáztassam az egészségét, életét azért, mert én márpedig szülni akarok.
2018. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én ezt a cikket olvastam. Itt is azt írják, hogy egy babánál első terhesség esetén sikeres átfordítás után is 30% az esély a természetes szülésre. Ikreknél erre még kevesebb az esély viszont sokkal több a kockázat.

2018. febr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a többi választ. Az én dokim a SOTE1-en dolgozik (Ő a prof), azt mondta, hogy nem engedi a beforgatást a kórházba egy orvosnak se, mert veszélyes, de sok magyar kórházban végzik. Azt nem tudom, hogy szabályosan vagy nem szabályosan.
2018. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azzal magyarázta az orvosom ezt, hogy nem véletlenül fekszik egy magzat úgy ahogy és a legnagyobb tragédia is bekövetkezhet ilyen esetben...
2018. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!