Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, aki tudatosan...

Van olyan, aki tudatosan készült a szülésre?

Figyelt kérdés

Láttam az interneten több olyan videót is, ahol a nő mosolyogva vajúdott, aztán szülte meg gyermekét teljesen fájdalommentesen. Jó volt nézni nagyon.

Kérdésem lenne, hogy erre hogy lehet tudatosan készülni? Esetleg ti tudtok a témában jó könyveket? Vagy pl.hallottam intim torna is sokat segít. Szerintetek?

Szinte mindenki borzasztóan élte meg a szülést akit ismerek, én szeretném, ha ez egy jó élmény lenne.


2018. ápr. 30. 08:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baromság, de úgy keress rá, hogy hypnobirth vagy szülés hipnózisban. Azok szoktak közben mosolyogni meg orgazmusokat átélni, akik hipnózisban szülnek. Ezzel szemben az én tanácsom, ami szintén bejött: egyáltalán nem szabad semmiféle tervet vagy elvárást kialakítani a szüléssel kapcsolatban, mert úgysem az lesz. Bízni kell benne, hogy a tested tudja a dolgát. Nekem így is történt, és utólag látom, hogy abban az állapotban képtelen lettem volna bármiféle tudatos dologra, teljesen ösztönből csináltam mindent. Az intimtorna jó, nem feltétlen a szülésben, hanem inkább a felépülésben nagy segítségedre lesz, nekem a megsüllyedt méhemet helyrepattintotta.
2018. ápr. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyon, még kifelejtette, hogy ez a fájdalom dolog nagyon érdekes. Mert hogy rettenet faj, ez kétségtelen, ezt akkor is felfogtam, de mégis valahogy az agyamban teljesen máshogy érzékeltem ezt a fájdalmat, mint mondjuk egy lábtörést. A különbséget abban látom, hogy ennek a fájdalomnak célja és értelme volt, és ettől valahogy az agy máshogy fogja fel. Nyilván a hormonok is segítenek ebben.
2018. ápr. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1#,#2 nagyon jókat írt!

Én ott követtem el a hibàt,hogy "tudatosan" készültem rà,és az olvasottakhoz képest a valósàg eléggé màs volt.Bízz magadban,ügyes leszel!

2018. ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bekötött epiduràllal esetleg mosolyoghatsz közben. Egyébként nem valószínű.

Nem kell megtervezni, mert aztán óriási nagy csalódâs lesz. Szerintem leginkább hagyni kell a fájdalmat dolgozni, minél jobban fáj, annál közelebb a vége. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

2018. ápr. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1+2-es vagyok. Epidurállal sem fog mosolyogni sztem, mert azt csak a vajúdás idejére kapja. A kitolás már élesben megy, mert küönben nem tudja, mikor kell nyomni. Amúgy én lecsúsztam róla, szóval nincs személyes tapasztalatom ebben, csak amit mások meséltek.
2018. ápr. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1-2 jókat ír


Szerintem fontos tudatosan készülni


DE nem elváràsokkal.


Tudatosan készülni fejben, hogy fájni fog, de az a dolga, ez normális


Az, hogy kinek mennyire fáj relatív...mindenkinek más a küszöbe..


Tudtatosítani kell, hogy meg tudod csinálni, évmilliók óta ezt csinálják az emlősök, nem csak az emberek.


A tested és a babád is tudja mi a dolga.


Kórházban leszel( az írásból feltételezve) tehát ott is tuják kit kell tenni.


Bízni kell a testünben.


Én így készülök.


Nem esek kétségbe, ha mégis császár lenne, bár nálunk a családon belül rokon nőknél 1 császárról tudok..( pedig sokan vagyunk)tehát nem jellemző.a nagy babák sem.


Én nem félel a szüléstől, jobban aggaszt, h. nem érünk be a kórházba,( messze lakunk 55km)


és az utána való időszakról( fogalmama sincs a kisbabákról, nem is fogtam még fél évesnél kisebb gyereket)

2018. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy nem kéne célnak lenni, hogy ne éld meg a szüléssel járó fájdalmat. Ennek a fájdalomnak van értelme, és amint túl vagytok rajta, tényleg egyből el is múlik. Nem igen tudtam hinni ebben, de amikor megszületett kicsit, olyan hihetetlen nyugalom öntött el amit nem tudok szavakba önteni. És bőven kárpótolva is leszel érte :)

A tornázás segít, előtte is meg szülés után is.

A tudatos készülésnél pedig én tényleg csak annyit mondanék, hogy fejben próbálj ráhangolódni. Több mint 10 órát voltam a szülőszobán, veszélyeztetett is voltam, és tényleg az volt ami segített nyugton maradni, hogy folyton arra gondoltam, hogy túl leszünk ezen, ez a fájdalom oké a legrosszabb amit eddig megéltem, de nem fog örökké tartani. Időnként néztem az órát, meg hallgathattam zenét, így azoknak a végeinél tudatosítottam, hogy szuper ennyi idő már eltelt, már közelebb vagyunk, még mindig itt vagyunk, még mindig nincs semmi baj. A vajúdás volt nekem a legnehezebb. Ott nyugton maradni, ott nem vergődni hogy ne hogy a picinek legyen abból baja. A toló fájásoknak meg én tényleg nagyon örültem, hogy éljen finish, már a végénél vagyunk.

És az az érdekes, hogy tudtam mosolyogni, meg nevetni is. Bár ez utóbbit a páromnak köszönhettem (igen ott volt, és igen nagyon sokat segített a jelenlétével)

Szóval én visszagondolva is azt tudom mondani, hogy rémesen fájt, de nem volt szörnyű élmény. Ennek így kellett lennie, mert szerintem ez az élet rendje.. nem vennék el semmit az ott töltött órákból, mert ez így volt kerek.

2018. ápr. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
El ne hidd ,hogy ők nem éreznek semmit . Tény és való én is mosolyogva szültem (mondjuk olyan dúla mellett aki löki közbe a láncot nem is lehetett bírni .) Nekem ugyan magas a fájdalom küszöböm igy én nem éreztem úgy mintahogyan mondták,hogy majd készülök meghalni, leátkozom a párom stb :D Lehet az is sokat segitett ,hogy igazán kellemes légkört teremtettek a szülőszobában ..( gyertya fény, zene stb ,igen ez nem Mo.n volt..) Félni sem féltem .. ugy fogtam fel ,hogy igy vagy ugy de ugyis kijön :D Szerintem azzal teszed a legrosszabbat ha megprobálsz erre felkészülni . ugyis csak ott fogod tudni ,hogy a fájások mellett tudsz vigyorogni vagy a pokolba kivánod az egész világot . ez az egész inkább csak személyfüggö és nem hinném ,hogy bármilyen módon ezt tudatosan megcsinálja egy olyan ember pl aki egy fejfájástól vagy akár egy tűszúrástol halálán van mert annyira alacsony a küszöb ..
2018. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én félni nem féltem mivel túlhordtam befektettek alig vártam a szülést. Nekem voltak elvárasaim,de bár ne lettek volna. Én megfogattam,hogy egy hangom nem lesz,hát lett. Megfogattam,hogy koncentrálok na az ment úgy ahogy. Megfogadtam,hogy ellazulok annyira fájt,hogy erre képtelen voltam. Valahogy az emberben olyan filmes jelenet van,amikot szülés előtt áll. Sokaknak tényleg minden jól alakul,valakiknek nem. Nekem is magas a fájdalomküszöböm,de oxitocin folyt bennem max sebességgel,EDA nem hatott és nem volt fájás szünet. Végig feküdtem infúzióval ctg gépre kötve. Kézzel tágított a doki...stb. Én sem így képzeltem el az egyetlen vígaszom az vol5,hogy örökké nem fog tartani es végre a kezembe foghatom a fiúnkat és ott volt a párom is. 9 óra alatt megszültem ebből 3 óráig még mosolyogtam vártam a fájást is jól bírtam,de az oxival elvágódott minden. Kinek így kinek úgy,de a végen ahogy bámult ránk a nagy szemével a fiúnk mindent megért. ☺ Szép szülést és ne izgulj. ☺ Láttam videót erről a tudatos szülésről nekem is tervbe volt,hogy fürdök mászkálok magamba szállok csak a babára és a célra összpontosítok. Nem így lett utólag nem bánom nehéz szülésnek kellett lennie a fiamnak és neken is nehézkes volt megszenvedtünk egymásért,de egy percét nem bánom. ☺
2018. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
En annyit keszultem a szulesre, hogy olyan orvost es szulesznot valasztottam akiben maximalis bizalmam volt, tehat tudtam hogy hagyjak a termeszetet de ha baj van akkor ott lesznek a toppon. A fajdalomra nem tudtam felkeszulni, igy csak annyit mantraztam hogy minden fajas kozelebb hozza hozzam a kisfiamat. Ez sokat segitett a tulelesben. Minden mas felkeszulest en feleslegesnek ereztem.
2018. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!