Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülés a magzatvíz...

Ha a szülés a magzatvíz elfolyásával indul, akkor az fájdalmasabb, de gyorsabb lesz, mintha 'csak' fájásokkal indult volna?

Figyelt kérdés
2018. jún. 8. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Általában az a rosszabb verzió, ha magzatvíz elfolyással indul fájások nélkül. Ha pár órán belül nem indulnak el a fájások maguktól, az általában hosszadalmas vajúdást jelent.
2018. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Fájdalmasabb burok nélkül vajúdni, szóval igen, fájdalmasabb, meg általában gyorsabb. Kivéve ha a baba idő előtt kirúgta a magzatburkot.
2018. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok. Akkor kicsit vegyük külön a két dolgot.

Ha elkezdődnek a fájások, halad szépen a tágulás, majd megreped vagy az orvos megrepeszti a burkot, akkor általában erősödnek a fájások és gyorsabbá válik a szülés, mivel a koponya jobban tágítja a méhszájat, mint a burok.


Viszont ha úgy reped meg a burok, hogy nincs egy darab fájás se, pláne, ha kifejezetten ömlik a magzatvíz, azaz be sincs illeszkedve a koponya, az nem szerencsés.

Azok a szülések, amik így indulnak (kedvezőtlen méhszájlelet, ömlő magzatvíz) jellemzően elhúzódóak, nagyobb eséllyel lesz a vége császármetszés is.

2018. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Nekem egy huzatra minden kiömlött,viszont fàjàsok nem jöttek!

Császár lett a vége!

2018. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Én is tudok kismamáról, akit így császároztak, nem jöttek fájások, oxitocinnal se nyílt a méhszáj.


Nekem 2. szülésnél vajúdás közben kezdett folydogálni a magzatvíz még otthon, hát nagyon eldurvult a helyzet. 5-6 perces fájásokból (már éppen készültem be) rögtön lett 3 perces és sokkal erősebb, onnantól 1 nagyon max 1,5 óra múlva már a kezemben volt a kislányom. Vagy 20 percen múlott, hogy ne érjek be...

2018. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem hajnal 3-kor elfolyt a magzatviz egy része. Bementünk a kórházba fájások nem voltak. Reggel hétkor kaptam oxitocint délelőtt 10-re meglett a baba. Fájásaim fél nyolc körül jelentkeztek. És sokkal könnyebb szülés volt mint az eslő. Ott fájásokkal indult. Rendszertelen fájásokkal 24 órán át vajúdtam erős fájásaim voltak. Az sokkal rosszabb volt.
2018. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is itthon éjfélkor kiömlött a magzatvíz,elázott a hálószoba. Császár lett a vége,11 órát vajúdtam,de leesett a babám szívhangja 60ra..3x volt a nyakán a zsinór,ki kellett venni. Kaptam oxit,de semmit se tágultam. Pedig apás szülés lett volna :(. De ez van. Lènyeg,hogy a lànyom jól van,nem fúlt meg.
2018. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

1.babánál folydogált a magzatvíz és 12 óra múlva lett meg a kisfiam. 10 perces fájásokkal mentem be. Nagyon hosszú 12 óra volt.

2.babánál is. Előző este már mondtam is, h annyira nyomodik le, h már biztos lesz valami. Hajnalban éreztem egy roppanást és rögtön fel is ébredtem rá. Ez volt 4körül. Rögtön jöttek a fájások. 3 percesekkel mentem és 9 előtt született meg a kisfiam... mindkét szülésem komplikáció mentes és a férjem mindkettőnél bent volt velem

2018. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Nekem kevésbé fájdalmas, de sokkal hosszabb volt a vajúdásom, ami magzatvíz csorgással indult. Mondjuk császár is lett a vége, mert eltűnt a szívhang.

Dokim szerint az a tankönyvi szülés, ami 20 perces fájásokkal indul, és 5 perceseknél elfolyik a víz. Időben a 6-8 órára szokta mondani, hog tökéletes, mert akkor mindenre van ideje az anyának és a babának is.

2018. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Reggel 7 körül kezdődtek a fájások 8-5 percesek, csak görcsölt a hasam, magzatvíz nem folyt el. Fél 9-re értünk a kórházba, mentünk a szülőszobára, oxitocint kaptam, az orvos burkot repesztett majd délben megszületett a kislányom. 2 héttel hamarabb. Apás szülés volt.
2018. jún. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!