Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szules utan mennyit segit a...

Szules utan mennyit segit a parotok?

Figyelt kérdés
Amiota megszultem en csinalok mindent!!! Mert azt kapom ,h o dolgozik estig es amugy is mit tud segiteni egy pici babaval.En latom el a bevasarlast a fozest a furdetest ,etetest mindent!! Haza jon a parom,videot nrz es sort iszik! Es ha szolok akkor o van felhaborodva ,h nem csicska stb.Majd ha nagyobb lesz elviszi minden fele mig ilyen pici nem tud velw mit kezdwni.Mar este elfajult annyira a veszekedes ,hogy elment es keso ejjel jott haza nert en basztatom allitolag, persze azt nem veszi eszre h 2 orankent kelek.
2018. jún. 21. 17:47
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
O nagyon akarta ,de mindig a munkara hivatkozik h neki ha tudnam mennyi baja van meg sem szolalnek! Osszes korhazi vizsgalatra egyedul mentem,mert az milyen pasi aki kisergeti a not ahrlyett dolgozzon.
2018. jún. 21. 20:14
 12/32 A kérdező kommentje:
9 elott haza se er,mindig csak a munka panaszkodas.
2018. jún. 21. 20:17
 13/32 A kérdező kommentje:
Ja es ha ezt a fejehez vagom,h latom mas apuka ra er menni vinni az orvoshoz is a gyereket,akkor vita lesz a vege mert o nem erti h ezek a ferfiak mikor dolgoznak ,ha kisergetik a not pl orvoshoz stb
2018. jún. 21. 20:19
 14/32 anonim ***** válasza:
82%

Az én férjem 3 műszakban dolgozik, mégis besegít, ahol tud. Persze van, amikor csak fekszik a tv előtt, de nem bszogatom érte, elfárad a gyárban. Én is el szoktam nap végére, de ha ő nem piheni ki magát, vagy az úton, vagy a munkahelyén érheti súlyos baleset. Szokott pelust cserélni a kicsinek, a nagyobbat mindig ő fürdeti ha itthon van, játszik velük amíg tevékenykedek, bevásárol, olykor a porszívót is előveszi. Olyat, hogy bezzeg a kis Jóskát az apja vitte orvoshoz, soha nem vágnék a fejéhez, mert eleve én vagyok 0-24-ben a gyerekekkel, én tudom a legapróbb tünetet is, és amúgy is, ha szabadnapos, zokszó nélkül elvisz minket bárhová.

Az első hónapok kemények tudnak ám lenni, de nem szabad állandóan marakodni, nem lesz jó vége. Ha van lehetőséged, passzold le a babát pár órára, hogy pihenj egyet!

2018. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Alvásidőben pihenj. Háztartás ráér vagy kérj segítséget. Apa nézhet meccset és sörözhet, miközben babakocsiban rázza a babát. Vagy egy jobb napján felosztjátok, ki mit vállal. Vagy beletörődsz hogy ilyen és minimalizálod a feladataidat. Ebédet rendelsz, nem vasalsz, heti egyszer mosol, ritkábban takarítasz vagy egyszerre csak egy szobát. És mindenképp egyél ha a baba alszik. Az én férjem sokat segít, az elején kevesebbet mert félt hogy elront valamit. Inkább takarított mint babázott. Ma már mindent csinál. De pl nem kelt fel éjjel, talán 2-3x csak, mert ő nem az a típus aki éjjel ki tudja nyitni a szemét, de ezt tudtam is és előre megbeszéltük. Egyik ismerősömnél hasonló az apuka mint nálad, most 1,5 éves a baba, néha már vigyáz rá.

Amúgy ha szabadságon van, akkor sem segít? Örökké csak nem dolgozik.

2018. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ma csinalt vacsorat,mert nem foztem. Nekem nincs kire hagyni egy fel orat sem ,messze van a csaladom ,parom csaladja meg inkabb hagyjuk.ha szabad akkor is en csinalok mindent s babaval mert ez anya dolga! Nem azert vagom a fejehez h mas elmegy a gyereket orvoshoz vinni ha nem mert 9 honap alatt egyszer se egy vizsgalatra sem tudott jonni,most sem.rosszul esik h latom mas apak negoldjak h neha ott vannak.
2018. jún. 21. 23:14
 17/32 anonim ***** válasza:
96%

A párod tipikus régivágású fazon, kb mint egy 70+ éves.

Csak az a nehezen hihető, hogy ezt szülés előtt nem tudtad, vagy nem is sejtetted.

Olyan nincs hogy egy férfi tündéri, tenyerén hordozza a nőt, és mit ad Isten szülés után átmegy falusi Pista bá'-ba akinek a kedvenc mondata az a "zasszony dóga". Sajnos ha így van "bekötve" nem tudsz vele mit kezdeni, az meg végképp nem segít hogy más férje/párja miben segít vagy miben nem.

2018. jún. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen a párod, bár azért látok némi reményt, ha azt mondod ha megkéred dolgokra, akkor teljesíti.


Az én párom ilyen szempontból nagyon hasonló, mindenben szívesen segít egy szó nélkül, csak épp mindig kérni kell. Nem mindig látja át a feladatokat, de ha szólok miben tud segíteni, akkor megcsinálja.


Mi még csak most várjuk az első babánk, szóval nm tudom mennyire lesz aktív segítségem. De abból kiindulva, ahogy most segít állapotosan. Szerintem nem lesz gond. Ő se jön velem vizsgálatokra, mert mindig úgy jön ki a lépés, hogy dolgozik. Engem nem zavar. Tartogassa csak a szabikat inkább a szülés utánra.

Valószínűleg éjjel ő sem fog kelni, de ezt nem is fogom elvárni tőle. De napközben ha otthon lesz, akkor szerintem a babát ki se adja majd a kezéből :D

2018. jún. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Már terhesség alatt megbeszéltük, hogy mivel volt rá lehetőség és akarat is, kér egy hónap home office-t. Ez így is lett. Mindent együtt csináltunk (etetés, fürdetés, séták, bevásárlás), aztán visszament dolgozni, de szerencsére nem estig és nem is rugalmatlan munkaidőben dolgozik, így utána sem volt nehéz dolgom, belátom. 1 éves korában a kicsinek szeretett volna cserélni, így én mentem vissza dolgozni (szintén nem estig és nem nagyon szigorú benti munkaidővel), így igazából mi mindent megosztottunk. Eleve így beszéltük meg és szerencsére mindketten ki is tartottunk a családunk mellett végig.


Sajnálom a történetedet, és kívánom, hogy rendeződjön a helyzeted így vagy úgy!

2018. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
En elao perctol mondtam neki h nem lesz semmi segitsegunk csak ugy vallalom a gyereket ha segit! Azt mondta ketten megoldjuk.Most annyit segit ezutan mert este elbeszelgettem vele,h ezt nem fogom birni sokaig,h megfoz egy vacsit ha nem erek ra,es vasarol.Takaritanom nekem mindennap kell sajnos eleg trehany a parom mindenet szanaszet hagyja,en meg nem birom elviselni a kupit!Nalunk minden nap porszivozni kell,mosogatni meg mosni is.Ha ket napot hagyom nen latok ki a kaoszbol.
2018. jún. 22. 13:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!