Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban nincs esélyem természe...

Valóban nincs esélyem természetes úton megszülni a lányomat?

Figyelt kérdés

6 évvel ezelőtt császárral szültem, mert hozzám képest nagy volt a babám, illetve 1x rá volt tekeredve a köldökzsinór a nyakára.

Én abban reménykedem, hogy lesz esélyem a természetes szülésre, hiszem már voltak nők akik császár után természetes úton szültek. Viszont a férjem és az anyám szerint császár lesz, mert az első is az volt. Kicsit úgy beszélnek róla mintha alkalmatlan lennék a normál szülésre.

Dokit még nem kérdeztem a szülésről, mert még csak a 13.hétben vagyok, messze van még a szülés.

Volt már valakinek hasonló esete?


2018. júl. 3. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Csak a csàszàr nem kizàró ok. A térarànytalansàg igen de ez később derül ki
2018. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom a férjed és az anyád laikusok. Nem kell rájuk hallgatni.Beszélj az orvosoddal. A nővérem 7 év korkülönbséggel szült,az első császár volt a 35. héten toxémia miatt. Mondta az orvosnak,hogy szeretné megpróbálni a természetes szülést. Az orvosnak nem volt ellenvetése.Viszont túlhordta,nagy volt a baba,és a fejkörfogat is a határon volt.Majdnem császár lett,de a tesóm annyira nem akarta,hogy maradtak a vákumnál.Neki elég nagy roncsolódásokat okozott ez a szülés. 3 évre rá újra terhes lett,de az terhessége az előzmény miatt nem volt teljesen probléma mentes.Egyértelmű volt a császár,és azt mondták neki, negyedik gyerekben ne is gondolkodjon.
2018. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Ma mar ez egyáltalán nem kizáró ok. A lényeg h a heg szövet elég erősen tartson h tudj szülni. De ezt doki tudja csak majd megmondani! Ha minden rendben szulhetsz természetes úton!
2018. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az első baba császáros volt, farfekvés miatt. Pont 1 éves volt mikor terhes lettem a tesójával, a doktornő már alapból azzal nyitott hogyha nem lesz akadálya akkor természetes úton szülünk. Most 34 hetes vagyok, holnap megyek hozzá vizsgálatra amin kiderül hogy helyreálltak-e a szövetek annyira hogy mehessen a természetes szülés. A lányom első perctől szülésig faros volt, a második baba viszont úgy néz ki már a 26. hét óta fejvégű, így ha csak nincs más kizáró tényező a sima szülés lesz. 6 év elég sok ahhoz hogy helyrejöjjön a tested, így ha hüvelyi szülést szeretnél akkor mondd el az orvosodnak és az lesz.
2018. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Nővérem ikreket szült császárral, majd 6 év múlva hüvelyi úton a fiát.
2018. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

3 éve volt császárom farfekvés miatt. Most 12 hetes vagyok, mondtam az orvosomnak, hogy ezt a babát szeretném megszülni. Azt mondta, hogy ha semmi rendkívüli körülmény nem lesz, tehát a baba befordul rendesen, semmi extra nem történik, akkor egész nyugodtan szülhetek hüvelyi úton. Mondjuk én attól nem félek, hogy nagy lesz, az első 2,2 kg lett 38. hétre :D

Amúgy a család nekem is csak legyintget. Nem is értik, miért akarok rendesen szülni, ha már az első úgyis császár volt, meg látom, főleg anyámon, hogy elkönyvelte, hogy úgyse lesz ebből hüvelyi szülés. Mondjuk engem nem érdekel. A férjem szerencsére normális, az a lényeg.

2018. júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha a téraránytalanság újra fennáll, akkor újra császár lesz. Ha most valamiért kisebb a baba feje (tehát csak a fejmérete számít) hozzád képest (vagy legalábbis a mostani gárda úgy ítéli meg), akkor lehet természetes szülés. De ebből is láthatod, hogy nagyobb esélyed van a császárra, mert a téraránytalanság, azaz, hogy m ilyen széles belül a medencéden a "lyuk", nem olyasmi azért, ami változni szokott, ellenben más okokkal (mint pl. az említett toxémia).

(A köldökzsinór viszont elvileg nem akadály, azt természetes szülés közben is le tudják tekerni, nem szabad nyomni, míg forgatják a gyereket... De a második gyerek biztos nem fogja azért magára tekerni, hogy utánozza a testvérét :) szóval ez kisebb eséllyel ismétlődik "miattad", ugyanakkor elég gyakori.)

2018. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha más ok nincs, lehetőség van vbac-ra (csaszar utáni huvelyi szules) ha a két szules között legalább 18 hónap eltelt.
2018. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
14 hónap különbséggel született vbac babám.😊
2018. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

21 hónap telt el a császárom óta, amikor a kicsi született. Természetesnek indult,úgy hogy egyszer sem néztek semmiféle hegvastagságot, csak mondták,hogy szóljak ha fáj a heg.

Végül császár lett, téraránytalanság miatt ez is, de a hegem végig bírta a vajúdást, pedig jó hosszú volt és tolófájásaim is voltak.

Császár azért valószínűbb mivel téraránytalanság volt az első is, nem valószínű, hogy kisebb lesz a 2. baba.

2018. júl. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!