Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhességi hízás?

Terhességi hízás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma voltam védőnőnél, 24 hétig 1,9 kilót híztam. Kaptak egy új mérleget, ami szerint az elmúlt 3 hétben 7 kiló jött fel. 2 digitális mérlegen is mégnezte és mind a kettő annyit mutatott, viszont az előző a "kézzel húzogatós" fajta volt. Ugye lehet, hogy nem valós a hízás, és valamelyik nem jól mér/mért. Külsőleg semmilyen nem látszik, csak a pocak kerekedik. Köszönöm a válaszokat!


27+5 hkm



2018. júl. 4. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ket digitalis egyforman mutatta, akkor az a realis.

Valoszinuleg a regi merleg volt a rossz, ha addig csak azzal mertek. Talan rosszul volt kalibralva, ki tudja.

Ha 3 het alatt hiztal volna 7 kilot, azt eszrevenned.

De egyszerre ket merleg nem mutat rosszat szerintem...


Mashol soha nem merted magad a terhesseged alatt? Otthon?

2018. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szoval a lenyeg, hogy szerintem a ket uj merlegen mert sulyof realis, de valoszinuleg nem hirtelen hiztal ennyit, hanem eddig is tobbet hiztal, mint gondoltad.

Esetleg mar eleve a kiindulo suly sem annyi volt, amennyit a regebbi (ezek szerint pontatlan) merlegen mertek neked annak idejen.

2018. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem mértem magam máshol, itthon nincs mérlegem, amit most először bánok :-). Az ezelőtti mérleg is 2x volt cserélve, egyik sem volt digitális és akkor ott, megegyeztek a kilók. Én is úgy gondolom, hogy valamit csak megéreztem volna ebből a hirtelen hízásból, azért ez nagyon nem kevés... Köszönöm a válaszod!
2018. júl. 4. 15:40
 4/7 anonim ***** válasza:
7 kg a 1,9 kgn kivul plusszban, vagy eddig osszesen 7? Mert az 5 kg a 3-3,5 het alatt feljohetett, foleg h 2 digi merleg mar csak nem hazudik. Amugy a terhessegi hizas meglepo dolog, eszre se veszed es kusznak fel a kgk, nem kell h lasd...
2018. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs benne a 7 kg-ban az 1,9 kg. Azaz összesen 7 kilót híztam kerek 3 hét alatt a mérlegek szerint. Remélem a kiindulási súly volt nem valós, kicsit aggasztó, bár én sem látom magamon pedig kritikus vagyok magammal szemben is. És nem is vagyok túlsúlyos sem hogy ne tűnne fel. Nem is vízesedek, szóval nem tudom.
2018. júl. 4. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Tuti hogy rosszul mértek az előző mérlegen!!!! Hidd el 3 hét alatt 7 kiló hízást észrevennél!!!! Amúgy 24 hetedhét az 1,9 is gyanúsan alacsony! 500-650 gramm már a baba, kb ugyan ennyi a méh, magzatvíz súlya. Ehhez jön a plusz vér amit ilyenkor előállít a szervezet és a víz amit raktároz.

Szóval nyugodj meg, eddig kb 9 kiló plusznál tartasz! 27-28 hetes vagy?!

Ez még nem vészes!

2018. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én is furcsáltam az 1,9 kilót is már... Igen, 28 hetes vagyok :-) a lényeg, hogy a baba jól fejlődik, innentől pedig ehhez viszonyítva mérik a súlyomat, az orvos is azt mondta rá, hogy látványra nem történt 7 kiló hízás mióta nem látott.
2018. júl. 7. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!