Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok, álladóa...

9 hetes terhes vagyok, álladóan csak ennék, már híztam is. Mit csináljak, terhességi szénhidrátdiéta?

Figyelt kérdés
Elsö babámmal 12 kg híztam abból semmi sem maradt rajtam.Szülés után 1 hétre még kevesebb is voltam mint amikor terhes lettem.Most a második babával a rosszullétek ahogy jönnek nekem muszály enni,és nem is keveset...Próbálok egészségesen táplálkozni,de ez most nem nagyon megy.Mielött megtudtam hogy második babánkat várjuk,edzöterembe jártam,egészségesen étkeztem.Laza edzésekre vissza fogok menni amint jobban leszek...viszont az étkezés az katasztrófa.Nem akarok bálna lenni,pedig jó úton haladok.Nem akarok senkit sem felhergelni,a baba a legfontosabb és az ö egészsége,de szerintem a nagy hízás a babának se jó...Van itt valaki aki az elején már elkezdett hízni aztán szénhidrátdiétával ezt leállitotta/lecsökkentette?

#terhesség #diéta #hízás #szénhidrátdiéta #farkaséhesség #koraihízás
2017. jan. 13. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is ezzel a problémával küzdök :( Engem is érdekelnek a javaslatok!
2017. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tökéletesen diétázni, elég, ha figyeltek mit esztek. Én azért diétáztam, mert IR-em van és babát szerettünk volna régóta. 3 hónap után össze is jött. Azóta 1 kiló lement, nem tudok sokat enni, hányni még nem sikerült. Viszont már nem figyelek a diétára, ha egyszer az édesség megy le akkor az megy le..de próbálom magamba tuszkolni a normális kaját is...


Lényegében figyelni kell csak. reggelire szendvics zöldséggel, két zsömle is lehet. Tízóraira jöhet tejeskávé, ha isztok vagy bármi keksz kis édesség. Ebédre normális kaja főzelék, leves, hús, saláta ami jól esik. Uzsira gyümölcs vagy bármilyen tejtermék, vacsira meg bármi ami a reggeli vagy ebéd volt.


Nem kell számolgatni, csak szimplán gyakran enni keveset nem non stop rágni :D Mondjuk én most könnyen beszélek... semmi nem tetszik xD


Remélem picit tudtam segíteni.

Sok sikert!


11hkm

2017. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2-3 óránként eszek kb 5-6szor egy nap.Tegnap pl minden ok volt vacsora utánig mikor is jött a hányinger és chipsek hadát toltam le,csak azt kivántam.Édeset ritkán eszem mert attól undorodom...minden nap próbálok vigyázni,de befuccsolok már hetek óta.Rakódik is le a zsír rendesen...
2017. jan. 13. 12:10
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne chipset egyél, ha vacsi után megéhezel, hanem normális kaját. Egyél egy szelet kenyeret hússal vagy sonkával. Vagy sajttal. Nekem is ez volt az első trimeszterben, ugyan nem voltam állandóan éhes, de minden nap ennem kellett még egy szendvicset este 10-kor, különben nem tudtam elaludni.

A 12. hét után megszűnt.

Ha nagyon zavar, hogy sok a kalória, egyél abonettet ugyanezekkel, az laktat, és alig van benne kalória meg szénhidrát, bár én úgy voltam vele, hogy nyilván nem véletlenül vagyok éhes, és inkább ettem rendesen.

Nem híztam tőle. A chips zacskószám viszont veszélyes, sok benne a felesleges zsír és só.

2017. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam, mint te. Az első trimeszterben 3 kg jött fel, a 26 hétig 8! Akkor kiderült, hogy terhességi diabeteszem van, lett.

Onnantól diéta, ahogy az egyik válaszoló írta. Napi 5 étkezés, kevés szenhidrat. Hús, fehérje, zöldség jöhet. Gyumölcsből nem mindegy mi,pl a banán rengeteg cukrot tartalmaz. Semmi csoki, cukor, gyumolcsle, chips, nasi. Az olajos magvak mértékkel lehetnek.

Az első 2 hétben majdnem éhen haltam, azóta raalltam erre. Lement 3 kg, azóta is ugyanannyi a sulyom.

2017. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem folyamatosan fáj a gyomrom,éhes vagyok,én próbálom az étkezéseket csökkenteni,reggeli ebéd rendesen ami jol esik,vacsorára inkább gyümölcsöt eszek vagy max 1fél szelet kenyeret.Bár tegnap 2szelet zsíros kenyér és egy szelet pizza lecsúszott,nekem is mindentől hányingerem van csak a kenyértől nincs,aggódom is emiatt hogy meg lesz az eredménye 😔 próbálj sokat inni,nekem segít átvészelni a mindjárt éhen halok érzést egy ideig :)
2017. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hasonloan vagyok en is. En mondjuk nem eszek egyszerre sokat, de olyan erzesem van, mintha ingadozna a vercukrom. Gyakran elszedulok, rendesen korog a gyomrom, rossz izt erzek a szamban es hanyingerem van, annyira ehesnek erzem magam. Kb mint aki hajnalban kelt es delutan negyig nem evett...

En pl mindig keson reggelizem altalaban, most ez nem megy. 7kor indulok el itthonrol, iszom elotte egy tejeskavet es kell hozza ennem valami (igyekszem lassu felazivodasu szenhidratot), mert nagyon rosszul vagyok kulonben mar 8-kor.

Jah, es en nem is vagyok hanyos...

Epp ma reggel mertem magam, hiztam mar masfel kilot es 8hetes terhes vagyok. Ebben nyilvan benne volt a decemberi unnepi lazulas, de akkor is.

Volt ket kihordott terhessegem, ugyanilyen vekony testalkatrol indulva akkor 20. heten jartam 1,5-2 kilonal, a vege 10-11 kg lett.

Masreszt pedig nem igazan izgat most a hizas, mert kozben meg volt 3 vetelesem. Ezuel a terhesseggel tobbet is pihenek, biztos, hogy hizni fogok jobban.

De ha megmarad es vegre a szulesig is eljutok, akkor nem erdekel. Inkabb hizzak tobbet most.

2017. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a számos hozzászólást.Igen tudom,hogy vacsi után nem csipszet kellett volna ennem,mert semmi értelmes nincs benne de mást nem tudtam volna lenyelni se,egyszerüen muszály egészségtelen kaját választanom ilyenkor mikor rámjön a hányinger.Itthon van teljeskiörlésü kétszersült,kenyér is de ahhoz akkor hozzà de tudnék nyúlni,hogy szendvicset csináljak belöle :( Fehérlisz,fehérlisztes dolgok,cukor nincs itthon már régóta nem élek velük.Emlitettem már,eddig egészséges életmódot folytattam,tisztában vagyok mi fér bele és mi nem,de most minden kifog rajtam...tudom hogy nem így kellene és mégis hatalmát veszi rajtam.Késöbb megyünk bevásárolni,csak egészéges dolgokat veszek és holnaptól megpróbálkozok a szénhidrátdiétával...Ma még egéssz jól állok.Reggeli 4 teljeskiörlésü piritós,csirkemellsonka,paradicsom,light sajtkrém,tízórai ugyan az mint reggeli de csak 1 pititosbol,ebéd mustáros csirkemell teljeskiörlésü tésztával ebböl maradt vacsira is és most kellene valamit uzsizni a többi majd még kiderül :) de próbálok ezen az úton maradni.

Köszi mindenkinek aki írt és boldog babavárást

2017. jan. 13. 15:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvastam volna. :) Lányommal 12 kg jött fel. Tornáztam heti 4-5 alkalommal, nagyon jó formába kerültem. Alig ettem szénhidrátot, semmi cukrot. Eldöntöttem, hogy most is így lesz. Ahhha... Csak éppen mit csináljak, ha semmi nem megy le azokból a kajákból. Sokszor olyan hányingerem van, hogy nem kell semmi. Este 10 körül elmúlik, rám tör az éhség(mert ugye korábban alig tudtam enni) és kenyeret kívánok, meg chips-et (pedig azt se tudom mikor vettem utoljára). Én a mérlegre még nem mertem ráállni, de már a ruhákon érzem a hízást. És a hasamon is látszik, pedig még csak 10 hetes vagyok. De én is azzal vigasztalom magam, hogy később, majd jobb lesz. A baba egészsége az első és hogy jól legyünk mindketten. Ha az csúszik le, akkor örülök neki, hogy valami lecsúszik. Mondjuk, most chips-et direkt nem vettem. :D Aztán majd győzzük ledolgozni :D
2017. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mármint miután megszültem és eltelt pár hónap utána tornáztam annyit. Hülyén írtam le.
2017. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!