Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy zajlott a szülés?...

Kinek hogy zajlott a szülés? Tényleg olyan szörnyű mint ahogy mindják? Meddig tartott?

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 13:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Abban a pillanatban nem tudtam nagyon a szépre gondolni, mert fájt. Kétségbe voltam esve, hogy lesz-e erőm a végéig? Első baba volt, lassan érkezett. Kórházon belül 12 óra volt. Szerencsére nem volt komplikáció, ezért hálás vagyok az életemnek.

De most visszatekintve nem érzem rossz élménynek. Büszke vagyok és szép emléknek látom. És erősnek látom a fiamat és magamat is.

2017. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Első reggel 6tól este 9re lett meg. Kaptam edát, de nem hatott, így érzéstelenítés nélkül voltam. Második délután fél 1től, fél 4re lett meg. Itt idő sem volt érzéstelenítésre. Az eslő brutál szörnyű volt, a második legalább gyors. Sokkal jobban viseltem.
2017. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Szörnyűnek nem nevezném a szülést, inkább fájdalmasnak. Nálam úgy volt, hogy 18 óra körül mentünk be a kórházba fájásokkal. NST-re raktak, kb 21 óráig, figyelték a fájások erősségét. Mivel a gép nem mutatott nagyon erős a fájásokat, kitettek osztályra. Nem tudtam pihenni, teljesen izgatott voltam. 23:30-kor elfolyt a magzatvizem, ezért szóltam a nővérnek. Azonnal vittek a szülőszobára és 02:39-kor már a karjaimban tarthattam a kislányomat. A legszebb pillanat az életemben és nem mondom, hogy nem volt fájdalmas a szülés, de a kislányomért megérte.
2017. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
38%

Nem leszek jó példa, mert több, egyenként 1% alatti valószínűségű komplikációt is benyaltam. De ennek ellenére 7 óra volt tokkal-vonóval, ebből talán 2, ami tényleg fájt (pedig műteni is kellett rögtön szülés után). Este 10 után elfolyt a víz, éjfél körül értem be a kórházba. 5-kor már kint is volt. Talán az utolsó két óra volt durva. De ennek ellenére azt mondom, hogy amikor 3 napig szenvedtem egy gyulladt foggal, vagy amikor vesemedencegyulladásom volt, azok mind rosszabbak voltak.


Pedig nekem 20 percig érzéstelenítés nélkül tépkedték a méhlepényt (amihez fel kellett nyúlni, majd ökölbe szorított kézzel kihúzni, ami az orvos markában maradt).

2017. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
És gátmetszést mindenkinek csinálnak ? 😕
2017. jún. 8. 13:23
 6/27 anonim ***** válasza:
38%

Nekem baromi hosszú és fájdalmas volt a szülés, mert nem tágultam rendesen. Konkrétan az utolsó 12 órában már azt hittem meghalok, főleg mert fájdalomcsillapítást nem kaptam. De így sem rossz emlék mert amikor megszületik a baba és odaadják az mindent elfeledtet tényleg. :) Akár holnap újra csinálnám. :)

Gondolom most fogsz szülni. Szerintem ne félj tőle még így is azt mondom. Fáj, de egyszer csak vége lesz és ott lesz a kisbabád, akire 9 hónapot vigyáztál és vártad, hogy megszülessen.

2017. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Nekem 30 órán át tartott, és kb. az utolsó órában kaptam érzéstelenítést, nem emlékszem pontosan, de nagyon a vége felé. Más kérdés, hogy mire hatott, 5-10 percre rá kint volt a gyerek, úgyhogy kár volt még az anyagot is pazarolni. :-D Engem egy csomóan azzal riogattak, hogy az ember a végén már nincs is magánál, és minden mindegy. Én személy szerint csodálkoztam, mert fájni tényleg nagyon fáj, nem hazudom, hogy nem, de attól azért messze volt. És még csak be sem ájultam utána a fáradtságtól, a gátsebem sem fájt kifejezetten, inkább csak a varratokat éreztem kellemetlennek. Nem önfényezés a célom, csak annyit akarok kihozni, hogy nem kell félni tőle, egy hosszú szülés sem feltétlenül horror!
2017. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
6-os vagyok, nekem csináltak gátmetszést de azt nem éreztem mert fájás közben csinálta az orvos.
2017. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%
Nekem pont az a bajom, hogy mennyire fájhat, ha közben nem érzel egy gátmetszést?! :(
2017. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
39%
3-as vagyok; nekem csináltak gátmetszést, de nem fájt. Nem is éreztem.
2017. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!