Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes azért császárt kérni...

Érdemes azért császárt kérni mert a természetes szüléstől félek?

Figyelt kérdés

Anyumnak 4 en vagyunk gyerekek

Mindig elmondja hogy nem veszelytelen konkretan bele lehet halni.

Apám is folyton felhívja erre a figyelmem.

Bent volt mikor én születtem

és a nyakam körül volt a köldökzsinór fulladoztam.

Párom dettó így jötz világra.

Az anyja nagyon sok vért vesztett vele.


Nem a fájdalomtól félek az nem izgat.

Hanem az erölködés miatti érelpattanástól erős vérzéstől.

A baba életét fenyegető komplikációktól.


Pánikbeteg tüneteim vannak.

Tavaly óta mikor vizsgáztam akkor alakukt ki nálam ez a betegség.

Édesapámnak strokeja volt erre ugye hajlamosabb vagyok.

És szívbillentyűproblémám is volt gyerekkoromban.


Elég erősen dobog a szívem forrósodik a fejem ha a szülés vagy az utána fellépő bajokra gondolok.


2018. júl. 22. 14:34
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
És elájulok a vértől már akkor remegett akezem mikor elsősegélyt tanultunk és jegyzetelni kellett sebbekötözést stb
2018. júl. 22. 14:35
 2/26 A kérdező kommentje:
Most ittam egy csésze kávét de annyira leesett a vérnyomasom hogy majdnem elajultam
2018. júl. 22. 14:42
 3/26 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező!


Az a baj, hogy Magyarországon a legtöbb kórházban nem kérhetsz csak úgy császárt, mert egyrészt többe kerül az államnak, aneszteziológus kell hozzá és megpróbál mindenki lebeszélni itt is, de orvosi indokkal - és erre neked a pánikbetegség hátha jó lehet - vagy ha megfizeted, el lehet intézni és szerintem jobban is jársz a császárral, mert sokkal jobb úgy szülni, mint természetes úton - kevesebb probléma, kevesebb szenvedés.


Szóval szerintem érdemes! És csak úgy érdemes szülni!


De majd mindjárt jönnek a 20 órás vajúdás-pártiak meg a természetesség prófétái - ne hallgass rájuk! :D

2018. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

Miért gondolják azt az emberek, hogy a császármetszésnél nem lehet komplikáció, csak a természetes szülésnél?

Mind a kettőnek ugyanúgy lehetnek szövődményei. A magzatok jelentős része nyakra tekeredett köldökzsinórral jön világra és nincs semmi bajuk. Azért kell szülés közben a monitorizálás, hogy lássak, van-e baj, vagy nincs. Önmagában attól, hogy a nyakán van a zsinór, nem lesz semmi baja. Akkor lehet baj, ha megfeszül pl., de ezt meg látják a szívhangból.

A vérzés mennyisége császárnál sokkal nagyobb, mint egy normál szülésnél, atoniás érzés pedig császárnál is ugyanúgy felléphet.


Ha annyira félsz a hüvelyi szüléstől, úgy is lehet találni olyan orvost, aki talál valami indokot, hogy megoperáljon. Ha téged ez nyugtat meg, akkor hajrá.


De azért úgy tenni, mintha a császármetszés rózsaszín álom lenne, a hüvelyi szülés meg végtelen szenvedés garantált szövődménnyel és beteg gyerekkel....kicsit erős.

2018. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%

De ugye nem vagy terhes? Én hüvelyi úton szültem, de nekem gyakorlatilag mindegy volt csak mindenki jól legyen a végén.

Az egy hasi nagyműtét. Normális orvos nem csinálja meg emiatt, de biztos majd találsz olyat aki igen és ez baj. Én is féltem régebben tőle, de így utólag, hát kár volt.

2018. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
5 vagyok. 1szer a nyakán volt a kzs amúgy és semmi baja nem volt. Max apgarja volt
2018. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

"Anyumnak 4 en vagyunk gyerekek. Mindig elmondja hogy nem veszelytelen konkretan bele lehet halni. Apám is folyton felhívja erre a figyelmem."


Szüleid idióták és komoly felelősségük van abban, hogy félsz a szüléstől, meg abban is, hogy pánikbeteg lettél.

Konkrétan nem veszélytelen közlekedni sem (különösen autóval, biciklivel és gyalog), bele is lehet halni. Most akkor soha ne menjünk ki az utcára????


A kérdésedre válaszolva: ha keresel, találni fogsz orvost, aki kellő pénzért megcsászároz. Viszont nem véletlenül van az orvosi protokollban alapesetben a hüvelyi szülés javaslása, míg más, konkrétan megnevezett esetekben (pl. farfekvéses babánál) a császármetszés javaslása.

Mivel nagy az Isten állatkertje, mindkét csoportban akad olyan nő, aki ha törik, ha szakad a másik megoldást akarja, mint amit az orvos (a szakmai protokoll alapján) javasol.

Én azt gondolom, vízvezeték szerelésnél a vízvezeték-szerelő véleményére kell hallgatni, orvosi kérdésekben meg az illetékes szakorvoséra. De ez az én privát véleményem.

2018. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%
De, csinálnak császárt, ha kifizeted. Miért mondjátok, hogy ilyet nem lehet kérni Magyarországon??! Terjesztitek a butaságot. Nem mindegy nektek, ki hogy akar szülni?
2018. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
8as, nem hiszem h bkit mélyen érdekelne hogy akar szulni a kerdezo, és mindenki leirta h etikátlan de van ilyen. Mit kell itt kötekedni.?
2018. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
Én nem kötekedek, majd jönnek mások erre a célra, ahogy az lenni szokott.
2018. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!