Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha undorodom a hálapénztől,...

Ha undorodom a hálapénztől, csak a magánkórház marad?!

Figyelt kérdés

Magánban szültem az elsőt, főleg a hálapénz elkerülése miatt. Viszont amiatt is, hogy a férjem benn lehessen végig a napokban. Most viszont nyilván nem aludna benn a második gyerekkel is, a nagy miatt.


Létezhet olyan, hogy a magánorvos EP vagy sima számlát ad mondjuk a szüléskor államiban? Vagy ez csak full feketén megy?


(Ügyeletest nem szeretnék semmiképpen.)



2018. júl. 29. 15:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

EP miatt kellhet egyébként, de főleg azért ugye, hogy ne olyan országban éljünk, amiben most élünk.


A szolgáltatás részét persze értem, hogy bejön bárhonnan miattam, csak a NAV részét nem.:) Vagyis sajnos de.


Mi ezt elítéljük, nekünk ez morálisan nem fér bele.

2018. júl. 29. 17:52
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Èrtem èn kèrdező, de az a baj, hogy egy fecske nem csinàl nyarat. Amìg nem lesz rendes ellàtàs az orszàgban hàlapènz nèlkül, aki csak tud adni fog. Mert a gyereke ès a sajàt èlete a tèt, azt pedig elvek miatt nem kockàztatja senki, viszont az orszàg nagy rèszènek az is megterhelő, amit zsebbe ad, tehàt nem engedheti meg a maganklinikàt. Ez egy ördögi kör. Lehetne mondani, hogy jajj akkor holnaptól senki ne adjon hàlapènzt, èn ès mèg sokan màsok biztos első körben a bizonytalanra nem fogjuk feltenni a sajàt szülèsünk, hogy vagy lesz rendes ellàtàs vagy nem. Sajnos nem hiszem h lesz vàltozàs. De ha a Te lelkednek megèr ez ennyit akkor magànkórhàzban próbàld mindenkèppen.
2018. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%
Az én gyomrom azt nem veszi be, hogy külön fizessek egy olyan "szolgáltatásért" amire jóelőre levonják a járulékot a fizetésemből, így mindkét gyermekemet sztk-s terhesgondozással, ügyeletben, rezidensnél szültem. Végig maximális figyelmet és tájékoztatást kaptam. Kicsit túlkomplikáljátok ezt a kérdést.
2018. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ma már sajnos az eho nem járulék, hanem adó. Szóval igazából csak úgy levonják a fizetésedből, de az alaptörvény nem ígér érte neked semmit. Amúgy vicces, mert éppen a dokik hálapénze az, amiből viszont nem vonják le.


Nem akarok nyarat csinálni, de besimulni sem fogunk a rendszerbe, mert akkor mi is internalizáljuk és az már a vég.:)

2018. júl. 29. 20:17
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

10-es te nagyon nagy tévedésben vagy ha azt gondolod hogy csak ennyi a különbség az állami meg a magánkórház között :D Édes istenem :D


Kérdező: a lányom 19 hónapos lesz mikor a kistesója meg fog születni (kn. 3 hét múlva). Mi eredetileg azt terveztük hogy most nem családi szobát kérünk, hanem 1 ágyast, és apa marad otthon, de aztán végül arra jutottunk hogy inkább a nagyi alszik otthon a lányunkkal, apa pedig jön be velem megint, mert nagyon élvezte első alkalommal is hogy végig ott volt, és nagyon hasznos volt az is hogy mindent megtanítottak neki a csecsemősök. Azóta is erős köztük a kötelék. Ráadásul most is lesz mit tanulnunk, mert a 2. baba fiú. Szerintem gondolkozzatok el azon hogy maradtok a magán mellett, és 1 ágyas szobát kérsz.

2018. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
32%

"Az én gyomrom azt nem veszi be, hogy külön fizessek egy olyan "szolgáltatásért" amire jóelőre levonják a járulékot a fizetésemből, "


Nem a tb szolgáltatás része az, hogy az adott kedvenc orvos éjjel nappal ugorjon amikor szülsz. Aki ezt elvárja a dokitol az fizessen. Vagy lehet ügyeletesnél is szülni, ingyen.

2018. júl. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"EP miatt kellhet egyébként"


Annyira az se lényeges, mivel csak évi 750e Ft kell a maximális adókedvezményhez, többet nincs értelme fizetni. És rengeteg másra el lehet költeni. Például szinte minden egészségpénztárban 1 millió elszámolható a születés miatt. Aztán csed, gyed, gyes kiegészítésre is fel lehet használni, pelenkat is lehet venni stb stb.

Miota pici gyerekünk van lazán megvan minden évben a max.

2018. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Nevetséges vagy, ugye tudod?


Azon lovagolsz, hogy ne az orvos zsebébe kerüljön az összeg, amit a kényelmedért, és urambocsá' a saját és gyereked életéért fizetsz ki, hanem annak bizonyos százaléka bekerüljön az állami kasszába, onnan meg kiosszák esetleg GYESnek vagy családinak, vagy a legjobb, viktorunk zsebébe vándoroljon.

Na, nekem meg ezt nem veszi be a gyomrom.

2018. júl. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Jó tipp a nagyi, vègtére is nincs látogatási idő, szóval benn lehetne, amíg akar, és csak aludni menne haza. Csak aztán nehogy itt ragadjanak a szüleim a lakásunkban, mint annyi kérdésnél.:))


18: Utak, csp, Gyes, ingyenes oltások, bérlettámogatás stb. mind az adóból megy, de most hagyjuk is ezt, mert én egy válaszban nem tudom és nem is akarom behozni a tanáraid okozta hátrányt.

2018. júl. 30. 11:35
 20/21 anonim ***** válasza:
56%

És az általad felsoroltak közül mi az, amivel elégedett vagy?

nem kell behozni semmit, köszönöm, a tanárok egész szépen megmagyarázták, és fel is fogtam. Azért, mert nem soroltam fel mindent, amit abból fizetnek, nem egyenesen következik, hogy nem is tudom.

De amin te itt ugrálsz, az nagyon maximum 100e ft. Ami nem az orvosnak megy, hanem az államnak. Mert úgyis olyan jól költik. Vonnak bőves bőven eleget MINDENKI fizetéséből, miért erőlködsz azon, hogy még abból is vonják, amiből nem muszáj? Ha azt látnám, hogy értelme van annak, hogy fizetem, semmi problémám nem lenne, mert alapjáraton becsületes ember vagyok és segítőkész, bárkinek, bármiben, bármikor (szociális munkás vagyok egyébként). De mikor te csak adsz, nem is adsz, elveszik - ez a jó megfogalmazás, azért veszik el, mert majd ez meg az lesz belőle - aztán nem lesz belőle semmi, az egy idő után bicskanyitogató. Én ezek után nem akarok még önként is adni. Vagyis nem akarom azt, hogy miattam másnak kevesebb legyen.


Nem tudom, hogy állna a szád, ha a doki azt mondaná, hogy szülés 100, szülés számlával 150. Mert akkor valóban a te zsebeddel, a te pénzeddel játszanál. Ha ebben az esetben is mosolyogva csengetnéd be a több 10e-rel többet, akkor elhiszem, hogy te tényleg így akarod.

Ha viszont neked az a lényeg, hogy a szülésedfix X forint legyen, és ebből a doki adózzon is, akkor undorító a hozzáállásod.

2018. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!