Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy ha a kismama...

Igaz az, hogy ha a kismama nem veszélyeztetett terhesség esetén minél többet mozog annál könyebb lesz a szülés, ha kiméli magát keveset mozog akkor nehezebben szül?

Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 11:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha terhesség előtt sportoltál, aktív életet éltél, akkor az folytatható úgy, hogy a hasad ne nyomódjon és ne legyen túl sok ugrálás, rázkódás. Aztán érzed, hogy mikor elég, mikor nem tudsz már olyan intenzíven mozogni.

Aki terhesség előtt sem sportolt, annak nem akor kell elkezdeni.

Amit viszont mindkét "csoportnak" érdemes lenne: speciális intimtorna, ez elvileg könnyíti is a szülést, meg szülés után ha folytatod a gyakorlatokat, akkor hamarabb rendbe jössz alul, kisebb eséllyel lesz inkontinencia, a másik pedig a kismama torna vagy jóga. Megizmosodni nem lehet egyiktől sem, de pl. légzéstechnikát is tanítanak, ami viszont jól jön szülésnél. Valamelyiknél van lelkizés is, van akinek tetszik az a rész is.

2018. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a genetika is erősen beleszól ebbe a kérdésbe.
2018. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
79%

20 kilot hiztam, alig birtam mozogni annyi viz volt rajtam, volt hogy egesz nap csak fekudtem terhesen.

Ennek ellenere 3 ora alatt megszültem. Vagyis annyit vajudtam, a kitolas kb 10 perc volt.

2018. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem. Végigfeküdtem a 3 terhességem és 1 óra 20 perc alatt szültem. Ez az első fájástól addig tartó idő míg beírták h megszületett. Még veszélyeztetett terhesség esetén is lehet könnyű szülésed. Az egész teljesen egyénfüggő nem lehet általánosítani. Nagyobb a "fittség" jelentősége szerintem a szülés utáni hónapok babázasában.
2018. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!