Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy magzat a terhesség 9 hónapja alatt végig keveset mozog?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok, 1 hete folyamatosan rossz NST-ket produkálunk, mert a baba alig akar mozogni. Minden létező praktikát bevetettem, szinte semmire nem reagál. A flowmetria rendben, lepény, magzatvíz rendben. Én eddig azt hittem, hogy rendben van a mozgása, mert naponta többször bejelentkezett, megvolt a 10 mozdulat, de most látom, hogy mások babái sokkal mozgékonyabbak az NST-n. Mielőtt valaki megkérdezné az orvos annyit mond, hogy ő biztos ilyen nyugodt baba. Na, de ennyire? Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy vmi mozgásszervi baja van.

2017. okt. 18. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
A lanyom 2 hetig az nst alatt allandoan aludt! Meg sem moccant. Azt mondtak vmi baj van vele. Lehet hogy beteg. Na itt az eletben ezt nem mondhatom el. 1 perc nyugta nincs.😂😂😂. Olyan eleven mint 6 masik.
2017. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kisfiam alig-alig mozgott a pocakban, hogy mi volt az oka, nem tudom, de rövid köldökzsinórja volt, olyan 15 cm körüli. talán ezért.

volt olyan nst, hogy 3-4x mozdult meg összesen.

2017. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem se mozog nstn eleget annyira lusta,v nem tudom ettem csokit meg cukrot is minden létező praktikát bevetettem...de semmi viszont nap közbe meg nem lehet bírni vele. Multkori nstn 4 szer rázta meg a hasam a doktornő és még ugyse akart megmozdulni csak a legvégén rúgott kettőt, aztán feladtuk. Hátamon is kellett feküdnöm akkor mozgott, de bal oldalt valahogy nem akar egyáltalán. 37 hkm
2017. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknek eleve nem volt mozgékony a babájuk. Nem csak az NST alatt.
2017. okt. 18. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nem mozgott sokat soha. Mellső falu lepényem is volt, valszeg tompábban is éreztem, de soha nem voltak nagy táncolások. Egy kivétel volt, egy éjszaka, a következő ultrahangon láttuk, hogy valszeg akkor fordulhatott be. Most 11 hónapos. Szeret aludni, de mikor ébren van akkor meg sem áll. Már mászik, áll, bútorok mellett lépked, és minden rendben volt a mozgásfejlődéssel. Szóval vannak ilyen babák tényleg. Ne aggódj!
2017. okt. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm szépen! Most jobban fogok aludni. Nemrég jöttünk vissza egy megismételt NST-ről. Ugyanis kórházban vagyok, napi 2 NST-t csinálnak. Egyébként nekem is mellső fali a placenta. 😊
2017. okt. 18. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egy ellentétes tapasztalatot írnék le, nekem is mellsőfali placentám volt. Nekem meg sem állt egész nap. A kollégáim jókat mulattak, hogy munka közben kívülről látszodott, ahogy "hullámzik" a hasam, szülés közben is folyamatosan mozgott. Rendkívül nyugodt baba, jól é sokat alszik, VISZONT a mozgásfejlődésünk éppenhogy nincsen elmaradva, mindent az utolsó pillanatban csinál. 7 hósan fordult át, 10 hósan kezdett kúszni, 11 hónaposan ülni és még nem mászik, mindjárt 1 éves lesz. Szerintem nem kell aggódnod pláne, hogy az áramlás és a méhlepény is rendben van.
2017. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😊 Mentek a zöld kezek!
2017. okt. 20. 11:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Lányom alig mozgott . Többször rohantunk be ,mert napokig nem éreztem. Már 13 éves és nagyon nem egy aktív gyerek 😃😃 Nem is volt soha 😃😃 Kicsi a mozgás igénye 😊
2017. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!