Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lepukkantam szülés után,...

Lepukkantam szülés után, pedig nem hagytam el magamat. Hogy tudnék "helyreállni"?

Figyelt kérdés

A szülés alatt felszedett kilókat nem bírom leadni, pedig szénhidrát szegény diétát folytatok amióte befejeztem a szoptatást (3 hónapja), a szoptatás alatt is híztam, összesen a terhesség és a szoptatás alatt 17 kg-t. Kiderült, hogy pajzsmirigy alul működésem van, de hiába kapok gyógyszert (fél éve kb) azzal sem bírok fogyni.

A hajam szerkezete megváltozott, a fodrászom szerint hormonális oka van, sehogy sem áll semmilyen frizura, már több félét kipróbáltunk, szénaboglya lesz belőle, kezelhetetlen.

A bőröm csúnya lett, száraz, kisebesedik, pattanásos. A bőrgyógyász többedik kenőcsöt írja fel, egyik sem hat rendesen.

Rengeteg lógó szemölcs lett rajtam, tele van a nyakam, arcomon is van, mellem alatt, törzsemen.

Ezen kívül még szőrösödni is jobban szőrösödök.

Mindent egybevetve rettenetesen érzem magam, azt sem tudom hogy orvosoljam az egyik vagy a másik problémámat. Az önbizalmam romokban, tükörbe nézni utálok.

Mit tegyek????


2018. aug. 5. 20:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a fogaim is nagyon megromlottak. A terhesség előtt rakattam rendbe és költöttem egy csomót rá, most hol az egyik fogam törik le, a másik megreped, stb... Szörnyen néz ki az is, állandóan a fogorvosnál ülök.
2018. aug. 5. 20:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. :( a fogakkal és a szemölcsökkel foglalkoznék, a többinek hátha segít az idő. 3 hónap még nem sok, lehet még nem állt vissza a szervezeted. A pm hormonokat rendbetette a gyógyszer? Vitamin-ásványianyaghiányod nincs?
2018. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

16 hónapja szültem, 3 hónapja hagytam abba a szoptatást.

A PM értékem jó már, de fogyni így sem bírok :(.

2018. aug. 5. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Kirartás!!!

A pajzsmirigyen túl a leleted többi része rendben van?

Az étkezéseden próbálj meg még változtatni esetleg és lehet kellene valami erőteljes vitaminkúra. És figyelj a sok folyadékbevitelre.

A pattanások nálam is jelentkeztek, és csak a fogamzásgátló szedésével múltak el.

2018. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de én így élek 8 éve :( és nekem 20 évesen jött elő, nem a terhességgel, nem egyszer jutottam már odáig, ha lett volna a közelemben altató, beveszem az összeset néha annyira mélyre megyek. Bármit csinálok, nem fogyok, míg mindenki azzal jön, ha nem eszek = fogyok, ilyen egyszerű, és el sem tudják képzelni, hogy ez ne így legyen. Ráadásul nekem az orvos b-szta el, mert én még az elején elmentem, szóltam, megmondtam, szerintem mi a bajom, de nem küldött el kivizsgálásra (akkor meg még nem voltam annyira képben, hogy ilyesmit lehet magán úton is csináltatni), csak mikor feljött az amúgy nőies alakomra 30+ kiló, akkor adott beutalót... most tartok ott, hogy már "csak" 20+ van rajtam, és ez a 10 a terhességgel ment le - vagyis nem híztam, összesen 4kg jött fel az utolsó 2 hónapban, a kórházból meg 10-el könnyebben jöttem haza, 1,5 hónap alatt lement még 4, míg szoptattam, és most megállt, 85kg vagyok a 160cm-hez... a hajam ugyan nő, de brutálisan törik, az addig hibátlan bőröm tele mitesszerrel, zsírmiriggyel, vagy minek mondják..
2018. aug. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szemölcsökkel én is küzdök és a fogaimnak is annyi.

Sajnos velem az a baj,hogy egyáltalán nem tudok hízni,csak terhesség alatt.

Szülés után nagyon hamar lement rólam,amit felszedtem.

Hiába zabálok, nem jön rám egy deka se 😭

2018. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!