Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhességi cukorbetegségetek...

Terhességi cukorbetegségetek hogy alakult szülés után?

Figyelt kérdés

Elmúlt vagy megmaradt?

Az igaz,hogy ha valakinek terhességi cukorbetegsége volt,akkor a következő terhesség elejétől cukorbeteg a kismama? És szülés után már végleges lesz a cukorbetegség?


2018. aug. 6. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, én nem voltam inzulinos csak diétás terhességi cukros. Amikor megszultem a babát vizsgálták, hogy esetleg vele van e valami gond. (nem volt, és velem sem) 6hetig kellett utána cukormentes diétát tartani és újra terhelésre elmenni.


Nekem elmúlt.


Egy terhességem volt, de ha várandós leszek újra, tudtommal nem árt dietazni kezdetektol.


Bnom inzulint is kapott terhesen, neki nem múlt el, de nála eleve feltételezik, hogy előtte is cukros lehetett. Ő a mai napig inzulint kap, 3 éves a lánya.

2018. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességemnél terhességi cukros voltam, közötte lévő időszakban rendben volt a cukrom. Most a második szülés után is helyre jött.

Valóban ez utalhat arra, hogy később cukorbetegség várható. De egyáltalán nem biztos, hogy lesz, de érdemes néha megnézni, akár otthon vércukormérővel.

Én mindkét terhességemnél diétás voltam, nem kellett szerencsére inzulin.

De ismerek olyat aki terhességi cukros volt, már kb 45-50 éves és cukorbeteg lett végül. Szóval várható valóban.

2018. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még az kimaradt, hogy a második terhességemnél nem kellett azonnal diétáznom, de valamennyire odafigyeltem már az elejétől, de végül diétáznom kellett végig.

Sőt a terhességi cukor a terhesség előrehaladtával egyre jobban növekszik, szóval lehet hogy 28 hetesen még tök jó, de 36 hetesem már nem éppen. MOndjuk néha ha magasabb érték jön az még nem baj. De aki terhességi cukros úgyis jár diabetológiára, ott a doki mindent elmond.

2018. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az esetek donto tobbsegeben szules utan elmulik, 6 hetig meg dietazni kell es utana van ellenorzes. Addigra kiderul, hogy elmult-e.

Nagy esely van gdm-re akovetkezo terhessegeknel is, de nem 100% es nem is az elejetol van akkor sem, hanem a terhesseg elore haladtaval alakul ki. De az elso trimeszter vege fele mar meg szoktak nezni eloszor, h addig nincs, akkor a masodik trimeszterben ujra, tehat jobban fogyelik, mint annal, akinek aoha nem volt.


A kesobbiekben nagyobb esely van a 2-es tipusu diabeteszre annal, akinek terhessegi diabetesze volt, viszont nem rgyertelmu ez sem. Csak erdemes figyelni.

2018. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első gyerek:semmi.

Második gyerek: magas de határon belüli értékek, nődoki tanácsára visszafogtam a szénhidrátot.

Harmadik gyerek, terheléskor magas érték. Diabetológia. 180g CHs diéta szülésig.

Negyedik gyerek: nődoki tanácsára 9 hónap 180g-os diéta. Szülések után nekem nem kellett diétázni. Ellenőriztem magamnak többször is. Rendben volt.


Lassa két éves a pici, vissza fogok menni a diabetológiára mert vannak hipózásaim, olyabkor rosszul leszek.

Viszont amíg szoptatok, az IR-t nem igazán tudják vizsgálni...

2018. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs off 5,.en nekem is vannak hipozasaim. Én is meg szoptatok, próbáltam a CH (vagy mondjuk ÍR) diétát de nekem veszesen csökkent a tejem. Szóval feladtam. Bocs, h belekerdezek már itt, de neked szülés utan hogy alakultak a kilók? Nekem a gdm dieta miatt ment le szülésig, aztán kb vissza is jött szoptatás alatt 2szer annyi.... Szeretnénk második babát, most jött meg először a hétvégen. (baaahh) 1es vagyok.
2018. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

5 vagyok.

Én a diéta mellett is 13 kg-ot híztam kb. de én sovány alkat vagyok, és minden gyerek után inkább kevesebb lettem 2-3 kg-al.

Most az 50 kg-ot próbálom tartani, de sokszor alá megyek. (162 cm vagyok) Olyankor nulla energiát érzek. Sajnos én is a gyors ch-kat kívánom állandóan.😞

A harmadik-negyedik gyerek között 2-3 évig nem szoptattam, de akkor sem híztam vissza.

Én annyit csináltam, hogy az italokba (kv tea) édesítőt teszek, nem cukrot.

2018. aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi off de szoptatás alatt 200g az ajanlott ch minimum! Szóval ne a 160st tartsd m akkor elapasztasz! Nekem 2bol 2 gdm terhesség. Túlsúllyal indultam másodiknál és 3 kiló jött eddig fel de most figyelni fogok jobban. Nálam szoptatás miatt azt mondtak első után hagyjam a diétát. 16kilo jött fel Uh most erre nagyon oda kell figyelnem. De 220-240 g ch-val sok sok tejcsi lesz Sztem neked is. Nálunk a szoptatás végén kellett volna visszamenni terhelesre de közbe jött a teso így viszont nem lettem a kettő közt terhelve. Most se megyek amíg szoptatni fogok, m a szoptatás miatt lehet elég jó kis eltérés. Ami miatt fals adat lesz. Legalábbis az én dokim szerint.
2018. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!