Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után milyen...

Császármetszés után milyen tornát lehet végezni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 3 héttel császármetszés után, a kórházban a gyógytornász adott egy lapot, miszerint 2 héttel műtét után lehet olyan lábemelést és gyakorlatot, ami alsó hasat terheli és kb. 4-6 héttel pedig olyat, ami felső hasat is... hol találok ilyen gyakorlatokat youtube-on belül illetve külföldi videókra hogyan keressek rá?

2018. aug. 8. 12:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Amit gyógytornász mondott, az nyilván gyógytorna, nem rendes edzés! Én valami ilyesmit keresek, amit már lehet és amit majd később lehet. Kismama tornából olyn jók vannak, szülés utánit nem annyira találtam.
2018. aug. 8. 12:17
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy semmit se.

6 hetes kontroll után kezdtem el edzeni, a korábbi edzésemhez tértem vissza. Persze csak fokozatosan.

Mivel ugye a 6 hetes kontroll az, amikor kiderül, hogy minden rendben van-e.

2018. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit a gyógytornász adott azt már velünk pár nappal a császár után még a kórházba be is gyakoroltatta.Szóval azokat csinálhatod, de 6 hetes kontrollig szerintem tényleg jobban járnál ha nem próbálnál mást, aztán az orvosod a gyógyulásod alapján megmondja mit csinálhatsz és mit nem.
2018. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a császár miatt nem érdemes a fenti hasizmokat terhelni, hanem a hasizom is nyitva lehet, így könnyen kaphatsz sérvet. Annyitól biztos nem lesz bajod, ha sokszor behúzod a hasadat, bárhol, bármikor - pl. szoptatás vagy büfiztetés vagy séta közben. A lenti részt kéne persze külön eltalálni a haránt felülős izmok helyett, amit talán olyasmik írnak le, hogy... ha háton fekszel felhúzott lábakkal, akkor leszorítod a derekad (nem fér be alá a kezed)... vagy ha állsz, olyan michael-jacksonos csípőbillentést csinálsz, mintha szűk gatyát akarnál felhúzni :)..., vagy oldalt fekvésben elképzelsz egy cipzárt, amit a fenekedtől a császáros sebig próbálsz behúzni. Ha ezek már nagyon mennek, akkor a hasizmot kőkeményen tartva majd jöhetnek a lábemelések hozzá, de szerintem tutibb gyógytornásszal, mint youtube-ról.
2018. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a kismamatornán azt mondták, hogy szülés után fokozatosan ugyanazokat a gyakorlatokat el lehet kezdeni, amiket a kismamatornán csináltunk.
2018. aug. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!