Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányas pelust/ruhát vigyek a...

Hányas pelust/ruhát vigyek a kórházba?

Figyelt kérdés

Ti milyen pelust használtatok először? Azt mondta az orvosom hogy hatalmas baba lesz. Eddig egy csomag pamperst vettünk, a new born-t 2-5 kilo van rairva. Akkor elvileg az jo nem? Még ha 4,5 lesz akkor is...vagy nemtudom. (Első baba) Ruhat erdemes 56ost? Hallottam nagy babások egyből 62vel kezdenek...

Köszi a tippeket :-)


2018. aug. 18. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:

56-ost vigyél, meg a new bornos- pelust. Ha nagy lesz a baba, apuka vándoroljon be ahol vettétek a cuccot, és cseréltesse ki őket.

Mert egy 4 kg-os gyerekre az 56-os cuccok kicsik lesznek.

2018. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A pelust is kicserélik, ha nem bontod fel a csomagot. Tehát ne bonsátok ki, hanem bontatlanul vidd magaddal.
2018. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
3kg-s 56 cm-s gyerekre az 56-os még picit nagy lesz. De az sosem baj.
2018. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sok mindent mondanank az orvsosok persze lehet nagy baba lesz de azert ne vedd keszpenznek

Anyukamnak is mind a negyszer hogy huhh ez nagy baba lesz de persze normalis meretekkel szulettunk.

Szoval keszulj ugy hogy vigyel 56 os rucikat de azert tegyel be 62eset ha nagyobb lesz

Pelenka nekem a bella happy pelenka tokeletes

Mindent tud ami kell es nem eget rengetoen draga

2018. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
A kisfiam 56 cm-rel és 4250 grammal született, new born pelus kellett, én nagyobbat vittem, de a férjem hozott new bornt. Ruhát vittem 56ost és 62est is. Elég volt rá az 56os, de kb 1-2 hétig volt jó ez a méret.
2018. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pelenka alkatfüggő. 3300 grammos lányomra rögtön a 2-es volt jó, mert combos. A csecsemősök is egyből azt adták rá tapasztalatból.
2018. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3800-al született fiamra alapból a 2es pelust adtuk rá. Ruha jó volt az 56os, sőt nagy is volt, igaz 54 centivel szuletett.
2018. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nagy babát jósolnak, de vettem több újszülött pelenkát, ahogy számoltam olyan 2 hétre elég összesen (ahogy hallom napi kb 7 pelus fogy az elején). Szerintem el tudjuk használni annyira csak nem lesz nagy.

Ruhát viszek 56 és 62 méretet is, bár itt csak arra kell hogy valamiben hazahozzuk.

2018. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hacsak nem lesz óriási, jó lesz rá az 56-os. 4 kiló feletti babára is kényelmesen rá tudod adni, gondolom a hatalmas nem 6 kilós akar azért lenni. (Amit meg írtak a többiek is, hogy amit mondanak, az csak egy nagy sacc. Barátnőm "nagy" babája 2,8 lett... csók az orvosnak. :) )


El fogod tudni használni a pelenkát is, de ha még akarsz, akkor vegyél nyugodtan 2-es méretű újszülöttet. Nálunk a kórházban mikor elvitték időnként, akkor át is pelenkázták ugye, és nekik csak ilyen kettes méretű volt. Kicsit nagy volt rá, de nem volt zavaró, nem is folyt ki belőle semmi, szóval csak kinézetre nem volt tökéletes, de a célnak megfelelt. :)

2018. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!