Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor kell vagy kötelező...

Szüléskor kell vagy kötelező fogadni szülésznőt vagy szülészorvost?

Figyelt kérdés
2018. szept. 8. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Ha nincs fogadott orvosod, szülésznőd, akkor a kórházban éppen ügyeletes orvosnál, szülésznőnél fogsz szülni.
2018. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez rajtad áll. Az ügyeletest nem ismered, míg a fogadott orvossal- szülésznővel kialakulhat egy bizalmas viszony, de ügyeletben is lehet szerencséd olyan szülésznőhöz, akivel 1. perctől így vagy. Csak kicsit lutri. Kb ennyi.. komplikációmentes szülésnél bárkinél megszül az ember, gond esetén meg összegyűlnek hamar az orvosok.

Elsőnél fogadtam, másodiknál nem. Utóbbi miatt. De akkor rájöttem, hogy az érzelmi oldala miatt lehet jó lett volna legalább szülésznőt fogadni. Ha másért nem is, legalább megbeszéltünk volna 1-2 dolgot. Pl nem akartam gátvédelmet az előzmények miatt és tévedtem abban, hogy ügyeletes úgyse fog ezzel szórakozni.

2018. szept. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem kötelezö, de megnyugtató szerintem. Nekem volt fogadott orvosom és szülésznőm is. Az utóbbi igazán "megérte', mert végig mellettem volt. Az orvosról annyit, hogy lelépett, és átadott egy másiknak, aki sokkal normálisabb volt. Persze a pénzt is ő kapta, az "elődje" azt sem kérdezte meg, hogy jól vagyunk-e.
2018. szept. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!