Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki fogadott...

Van itt olyan, aki fogadott orvos és fogadott szülésznő nélkül szült (Magyarországon)? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy csak olyanok írjanak, akik SAJÁT tapasztalattal rendelkeznek. Az ismerős/rokon/barátnő/szomszédasszony stb. sztorijai nem érdekelnek, csak és kizárólag a saját tapasztalatok.



Köszönöm!


2018. szept. 12. 19:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%
Székesfehérváron szültem,lassan négy éve,és fogok 3 hónapon belül. Nem volt fogadott "személyzetem", mivel akkor költöztünk,senkit sem ismertem, így nem láttam értelmét.Az orvost csak akkor láttam, mikor szülőszobára felvettek és kitolásnál. Normális volt. Szülésznőkkel nem volt szerencsém. 2 életunt nyugdíjhoz közelítő szülésznőt fogtam ki, akiken látszott,hogy tele van a mindenük azzal,hogy ők most éjszakás műszakba vannak beosztva. Ráadásul akkor csak én szültem, és nem tudom,hogy csak beképzeltem e,vagy valóban így volt,de mintha azt akarták volna velem érzékeltetni,hogy ha én most nem szülök,akkor ők pihenhetnének nyugodtan. Viszont nem mind voltak ilyenek.Mikor bekerültem,másik gárda volt, ott az egyik extra kedves volt,pedig éjjel 3 volt, és mivel vért kellett kapnom,így a következő műszakot is megvártam szülés után,ők megint csak írtó normálisak voltak.
2018. szept. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

már 8 éve történt. Volt orvosom a terhesgondozás során, de ő szülést nem vállalt én pedig ragaszkodtam hozzá.

Így kb mindenki kismamája voltam, aki arra járt szülés közben megnézett, segített, ahol tudott.

Semmi hátrányát nem tapasztaltam a dolognak, odafigyeltek rám maximálisan.

2018. szept. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

3 éve szültem.most ismét várandós vagyok.

Előző terhességem problémamentes volt a 41.hétig. Meg sem fordult a fejemben hogy akárkinek is fizessek miközben ez a dolguk. És hogy egy gyerek sem maradt még bent.

Nekem rendkívül pozitív volt a szülés és a bent töltött napok is. Rengetegen figyeltek rám szülés napján. Mindent szó nélkül csináltak, természetesen, kedvesen, ahogy szerettem volna.

Igaz látott vagy 10 ember 😂🤣😂🤣

Na de.... ez volt az a dolog ami abszolút nem érdekelt.

Most újra így tervezem. Ugyanott.

Ha ez a terhesség is prolémamentes lesz.

2018. szept. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2 éve szültem. Nem bántam meg hogy nem fogadtam dokit. Egy hetet bent feküdtem előtte. Hiába volt valakinek fogadott doki, nem mászkáltak be. Nekem mivel nem volt, ezért többet néztek rám, mert nem lehetett másra hárítani, hanem mindig az adott dokinak kellett fogalalkoznia velem. Többször is mentem vizsgálatra, mert ugye így nekik muszáj volt elrendelni. Szülésem komplikált volt, és így nem egy doki nézett rám, hanem egy komplett csapat ott volt végig, és őszintén kellett is. Nagyon nem bántam meg! :)
2018. szept. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

9-es, 10-es amit irt, az teljesseggel igy van. Ha nincs az embernek orvosa es ne adj isten terhesseg alatt bekerul valaki a korhazba barmilyen komplikacioval akkor aztan megnezheti magat.


Nekem van fogadott dokim, es mehenkivuli gyanuval befektettek. Orvosom epp szabin volt, es amig nem jott meg addig borzalmas volt. Egyik naprol a masikra valtozott hogy epp ki mit fog velem csinalni mar a petevezetekemet akartak kivenni ugy hogy nem is tudtuk meg mi a helyzet, majd meglatjuk alapon, vagy ott lesz a gyerek vagy nem... egymassal nem beszeltek az orvosok ossze, azt sem tudtam mi van vagy mi lesz.. borzalmas egy kiszolgaltatott helyzet! Nekem adott egy biztonsag erzetet hogy tudtam van dokim es majd o rendez mindent ha visszajon, addig meg nem engedem megmuteni magam az biztos barmi is van (nyilvam nem egy szetrobbant petevezetekkel, de latatlanba)

Aztan vegre megjelent, tudtam vele konzultalni, megbeszelni hogy legyen mi legyen, 1 perc alatt rantott ossze nekem mutot hogy levegye a spiralom, egyebkent mehen belul volt a baba. Igy is teljes ketsegbeesesben voltam a helyzet miatt jo volt hogy valaki osszefogta a dolgokat es nem kellett emiatt is aggodnom hogy mi lesz. Kaptam informaciokat folyamatosan, nem az volt hogy varjak es vartam fel meg egy napokat es meg mimdig nem tortent semmi.


Kicsit elkanyarodtam, de azt szeretnem ezzel mondani hogy en sem vagyok a magan dokik es dugdossuk a penzt a zsebukbe tipus de azt mar az elejen megbeszeltuk a ferjemmel hogy a terhesgondozas es szules az az a dolog ahol inkabb fizetek mert ott nem csak rolam van szo hanem a gyerekrol is. Nem mindegy hogy allnak az emberhez vagy ha fellep valami es befektetnek mennyire alaposak es mennyire figyelnek ra. Mert bizony a terhesseg alapbol is egy kockazatokkal teli allapot megha kockazatmentes is, hiszen barmikor barmi lehet. Az se mindegy hogy ismer e a doki es a terhessegedet es ha gyors kell dontenie akkor mennyire tud merlegelni ismeretlenul vagy ugy hogy tudja ki vagy mi vagy, milyen elozmenyeid vannak.

Meg egyszeruen maskepp banik mindenki olyannal, hogyha tudjak rola hogy ez xy-nak a betege. Mar ettol sokkal kedvesebbek es figyelmesebbek, gondolom azert mert ha tortenne valami akkor a fogadott doki elovenne oket tobbe kozott

En ezen nem sporolnek, ha nem ezen mulik hogy esztek vagy sem.

2018. szept. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Havi egy terhesgondozas az ar, plusz a szulesre azt mondta amennyit gondolunk. Ez is szimpatikus volt hogy nem volt fixen meghatarozva es az a dokim nagyon kedves es szimpatikus. Ha valasztani kellene hogy melyik legyen mert csak annyira van ketet, en inkabb dokit fogadnek mint szulesznot, mert a dokinak nagyobb es tobb a kompetenciaja, o mut ha kell o dont olyan kerdesekben stb..stb..
2018. szept. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, várom még a válaszokat!


Kedves utolsó: Köszi, hogy leírtad a tapasztalatod, de ne haragudj, pont nem erre voltam kíváncsi. Neked volt fogadott orvosod és még csak nem is szülésről volt szó.

Ilyen esetben az is lehet, hogy éppen azért történt veled az, ami (hogy nem tudták eldönteni mi legyen, nem világosítottak fel rendesen), mert volt orvosod. Ha vele esetleg nem tudtak konzultálni, de keresztbe "nem illik" szervezni egy fogadott orvosnak, ráadásul mindenhol az az elv, ha valakinek van fogadott dokija, akkor azért nagyrészt neki kellene felvilágosítania a dolgokról. Arról nem is beszélve, hogy egy méhen kívüli gyanúja mennyire más tészta. Nem olyan egyszerű eldönteni, hogy hol is van a terhesség, sokszor több idő, akár napok kellenek hozzá, míg végre rábólintanak, hogy mi legyen.

De ismétlem, azért köszi a hozzászólást.


Csak ismételném, hogy olyan tapasztalatokat várok, akik SZÜLTEK és NEM VOLT FOGADOTT orvosuk.

2018. szept. 14. 13:58
 18/22 anonim ***** válasza:

Csak azert irtam mert ez az altalanos gyakorlat. Mindegy mirol beszelunk. Szules, nogyogyaszat, belgyogyaszat.. ha valaki nem tejel fele annyira se figyelnek ra es le se szar***jak. Ez lett volna a lenyege.

Terhesen is bekerulhetsz barmilyen problemaval, elore nem tudhatod hogy nem lesz e barmi gondod vagy sem. Es nem mindegy hogyan viszonyulnak...

Es azert irtam mert a kerdesedet ugy ertelmeztem hogy szarmazott e barkinek hatranya abbol hogy nem fogadott fel senkit es ugy hogy alakult a szules. Magyaran erdemes vagy nem. De lehet felreertettem.

Igy gondoltam idevago ha leirom a tapasztalatom megha nem is szules konkretan de nogyogyaszati es szuleszeti dolog hiszen semmivel se masabb a banasmod ha terhesen be kene fekudnod komplikacio miatt vagy kifogsz egy akarmilyen szemelyzetet.

Azert mert masnak mazlija volt nem biztos hogy neked is.

De kivanom a legjobbakat!

Mindenesetre sok sikert!

2018. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Igen. Magándokihoz jártam, de ő már nem vállalt szülést, nem volt kedvem másik orvost keresni szüléshez. Aztán 25. héten beindult a szülés, rohanás ügyeletre és sikerült leállítaniuk. Sokáig feküdtem a kórházban terhesen, nagyon sok orvossal találkoztam (szerintem az összessel :D) és mind nagyon normális és kedves volt. A rezidensek még lelkesebbek, de senkivel nem volt problémám :)

Végül rezidensnél szültem szilveszter hajnálán és nagyonnagyon szuper élmény volt. Mindent elmagyarázott közben, mondta mi lesz, mit csinál közben kérdezgetett, szuper szülés volt :D Mondjuk a gyerek is ahmar kint volt, lehet emiatt is érzem így :D

Később sok anyukával beszélgettem bent és jónéhány panaszkodott hogy a fogadott dokija nem ment be mert épp mézeskalácsot sütött a lányával karácsonyra és a tolásra érkezett csak be kiabálva hogy tartsák vissza a gyereket :D Egy másik kikapcsolta a telefonját, el sem érték :D Lényeg a lényeg, semmi hátrányát nem éreztem, sőt. Mikor először mentem a szülészetre kérdezték van-e dogadott orvosom, mondtam nincs és rá 10 percre már jött is az ügyeletes orvos :)

Amúgy a szülés után adtunk 50ezret a rezidensnek akinél szültem, mert tényleg nagyon megvoltam vele elégedve és kiakartam fejezni a hálámat. Utána bejött külön mikor varratszedés volt és ha összefutottunk a folyosón mindig érdeklődött hogy van a baba :)

2018. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Azért nem értem miért kell lepontozni azt akinek nem volt fogadott dokija, és nem is akar és egy picit sem bánta meg!!!
2018. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!