Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ideig tart egy fájás?

Mennyi ideig tart egy fájás?

Figyelt kérdés

Közte van szünet, ugye.

De maga a fájdalom milyen hosszú?


2018. szept. 14. 20:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1 percenként 45-50 mp-es fájásaim voltak szinte végig. Volt hogy megfordulni nem volt időm két fájás közt az ágyon.
2018. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

40-60mp a fájás.

A jósló 20-30mp, de nem is olyan erős.


Ne úgy állj hozzá, hofy baromi rossz a fájás és ki kell bírni.

Képzeld el, hogy az a jó, mert olyankor tágulsz. Próbáld meg fájás közben ellazítani az izmaidat, annál könnyebben megy majd előre.

Ha függőleges pozíciót találsz, az még jobb.

Két fájás között tudsz pozíciót váltani, vizet kortyolni, elmondani hogy hogyan segítsenek (pl. párod masszírozzon, ilyesmi)

Szép szülést!

2018. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem 30 mp-cel indult, 20 percenként. A 13 órás vajúdás első 8 órájában még volt kedvem mérni, utánan inkább túlélésre mentem, a férjem mérte. A legvége úgy nézett ki, hogy 70 mp fájás, 50 mp pihi. Azt hittem ott végem, teljesen összefolyt. Ez 10 percig tartott, majd volt egy kis szünet, és jött az első toló. Második szülés magzatvíz folyással indult, burokrepedés után fél órával durr bele a 3 percesekbe, amik 45-55 mp-ig tartottak. 7 órán keresztül kapartam a falat, mire végre nyomni is kellett.
2018. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekem 5 percesekkel kezdődött, kb. 20 mp-ig tartott, majd egyre sűrűbbek és hosszabbak és persze fájdalmasabbak lettek. A végén már szinte egybefüggő volt, szóval ahogy vége lett az egyiknek, már jött is a következő, nem volt időm pihenni közbe. Ez nagyon fájdalmas volt már, utána már tolófájásaim voltak.
2018. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1 perc volt.
2018. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Eszembe se jutott méregetni...az elsővel 26 órát vajúdtam...

Nagyon fáj, igen, nagyon "gázos".

2018. szept. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Végülis csak egy gyerek megy át ott, ahol eddig csak tamponod dugdostad. De gázos!

Minél rövidebb a szülés annál gázosabb, fájdalmasabb! Nekem az első 4 óra, a 3. 2 óra volt. Ez utóbbi volt a leggázosabb!

2018. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

14 órát vajúdtam, egy fájás hosszát se mértem, a fájások közti időt se nagyon, néha rápillantottam az órára a falon. Az első és 8. órában is 5 percesek voltak.

Nem tudom èn nem kapartam a falat, elfolyt a magzatvíz, doki felhív, irány a kórház, már egy órája bent voltam mikor jött az első fájás. Aztán 8 óra malmozás, férjem hazament aludni, kaptam oxitocint is. Nekem alapból erős menstruációs görcseim vannak, kb. a 12. órában kezdett el ahhoz hasonlítani, addig teljesen jól elvoltam, nem kellett pózokat váltanom, nem sétálgattam, csak pisilni, férjem se masszírozott, telefonon trécselgettem. 13. óránál éreztem nagyon enyhe székelési ingert, mondták akkor ez a finis, ha érzem nagyon fáj nyomjak. Na az az utolsó óra durva volt. De nyomási ingert egyáltalán nem éreztem, csak nyomtam, mert mondták. Talán 10-12 nyomás lehetett és megszületett.

Így visszagondolva talán fél perces fájások lehettek.

2018. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Coffelia ***** válasza:

Fél és másfél perc között bármi, és ahogy előttem írták, valóban hosszabbodik.

Ne számíts semmilyen sablonra, tényleg minden szülés más. Az enyém 12 óra volt, a végén a tolók alatt alul abszolúte semmit nem éreztem, se a gátmetszést, se a kibújást, mert addigra már annyira egyben fájt az egész testem az összehúzódástól. Nekem a kontrakcióim olyanok voltak, mint egy éjjeli lábgörcs, csak a teljes felsőtestemben, tízszeres erővel.

Viszont az a jó, hogy mire idejutsz, már nagyon befelé vagy borulva, abszolút egy másik világ, mintha csőlátásod lenne, csak teszed a dolgod, és együtt élsz azzal, akit a tested diktál. És utána pedig mintha elvágták volna :) Nem mondom, a gátseb az nem túl kényelmes dolog, ahogy semmilyen nyílt sérülés nem az, de ez is változó, hogy kinek milyen, és lesz-e egyáltalán.

Ne fájásra gondolj, és erre trenírozd magad jó előre... hanem inkább egy nagyon kemény izommunkára, ami előre lökdösi és préseli a babád a szülőcsatornában. Hiszen erről is van szó. A "fájás" csak egy fajdalmat jelöl meg, az összehúzódásnak van célja és kézzelfogható folyamata, amit érdemes előre letisztázni magadban. Sokat számít a fizikai nehézségek elviselésében ez a hozzáállás.

2018. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szörnyű volt. Nekem egybefüggoen kezdett el fájni, és a végére csak rosszabb lett. Soha többet.!!!
2018. szept. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!