Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban ahol szülök nem...

A kórházban ahol szülök nem kérhetek érzéstelenítést. Illetve gátmetszést is alkalmaznak protokollból. Mennyire jogos ez hogy ennyire nincs "beleszólásom"a saját testembe? Pedig fogadott orvosom van.

Figyelt kérdés
2018. szept. 26. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem jogos, elég gáz hogy 2018ban még itt tartunk.
2018. szept. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Na, épp a hasonló csodálatos finomságok miatt döntöttünk a magánklinika mellett... Úgy tűnik, manapság csak ott szülhet úgy az ember, ahogyan szeretne (és itt nem extra dolgokról beszélek, hanem egy sima természetes szülésről, mindenféle mesterséges beavatkozás nélkül) Persze, ha az anya vagy a baba veszélyben van, az más, de azért belenyúlni, hogy siettessék a dolgot, mert a doki siet haza, az elég gáz
2018. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos gáz vagy sem, a kórháznak lehet saját protokollja, amibe nekünk nincs beleszólásunk :( akkor sem ha fogadott orvosod van. Ugyanis az orvost is köti a protokoll. Az mindegy, hogy ez elmaradottságból származik-e, vagy sem. A jelenség létezik, és ha az orvos nem kap szabad kezet az őt foglalkoztató intézménytől, akkor te egy dolgot tehetsz: olyan intézményt keresel fel, ami megfelelő az elképzeléseidnek.
2018. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Abba van beleszólásod, hogy nem vágóhídra mész szülni. A kórházat és orvost megválogathatod. Akár az utolsó órában is. Tedd is meg! Ez nem normális dolog, hogy ők mondják meg, te mit tehetsz és mit nem. A gyereked és a te életed, és életetek egyik legfontosabb pillanata! Megér ennyit, nem? Gondolkodj rajta!
2018. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a dokiddal. Melyik kórház ez?
2018. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Nalunk is protokoll a gatmetszes, de vannak gatvedelem párti orvosok, akik csak akkor vágnak, ha muszaj. Ők engedik felkelni a vajúdó, szülő nőt is, náluk nem haton fekve kell szülni es az oxitocint se nyomják rutinból.

Érzéstelenítés viszont nincs. Nem azért, mert gyűlölik a nőket és hagyják őket szenvedni, hanem mert nincs elég aneszteziológus, az alapfeladatokat is nehezen látják el. A kislányunk mr-je es ezáltal a kezelése is azert csúszott napokat, mert nem volt, aki elaltassa a vizsgalathoz. Örülünk, hogy császármetszéshez tudnak anesztest küldeni, es ez egy megyei központi kórház.

2018. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk is protokoll a gátmetszés, de én megelőztem a dokit, másfél fájás alatt kint volt a lányom így ideje sem volt vágni :D nem is repedtem, ami azt bizonyítja, hogy felesleges lett volna a gátmetszés.
2018. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Èn ezèrt nem a legközelebbi kórhâzat vàlasztottam. Közöltèk, hogy nincs EDA kèrèsre sem, meg nincs ez nincs az, èn meg úgy vagyok vele sok ève fizetem a nem kevès tb-t, meg a doki is fogadott, nehogy màr râm legyen kènyszerîtve a fàjdalomcsillapìtàs nèlküli szülès Európa közepèn. Nem Afrikàban szülök az àrokparton... Keresten normàlis kórhâzat, normâlis dokit, igaz 3x olyan messze, mint a legközelebbo, de ott legalàbb normàlis az ellàtàs ilyen tèren.
2018. szept. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Én gáz meg eda nélkül szültem és abszolút nem volt kibírhatatlan, nem tudom miért kell annyira ragaszkodni az eda-hoz. Jó, aki már fél napja vajúdik megértem, na de van, aki épphogy eléri a 4ujjnyit és már kéri is...
2018. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

"A kórházban ahol szülök nem kérhetek érzéstelenítést. "

Az EDA-hoz anesztes kell. Ha nincs elég orvos, akkor sajna így jártál. Lehet a kormánynál reklamálni.


A gátmetszést pedig megtilthatod, ha nagyon akarod. Majd aláíratnak veled egy papírt, hogy megértetted a kockázatokat (pl. hogy előfordulhat olyan mértékű sérülés, ami akár stomával is járhat) és nem szeretnéd.

2018. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!